15 lipca 2012

Etapy tworzenia: 30 Seconds To MarsP.S. Otwarcie obrazka w nowej karcie pozwoli zobaczyć największe powiększenie skanu.

14 komentarzy :

 1. Hej jestem początkujący, jestem tu przez chwile i wiem że będę śledził to co dodajesz :), mam pytanie; czy mogę ci na jakiś adres wysłać swoje prace? powiedziałabyś czego unikać, co poprawić itp?

  OdpowiedzUsuń
 2. a co jeśli na jednej kartce musze namalować aż 5 osób? jakiś większy format kupić? a3 wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można narysować tyle osób, ile się chce [ostatnio narysowałam 4 całe postacie na kartce A4 :)], aczkolwiek wiadomo - z większą ilością osób wiąże się mniejsza ilość detali ze względu na mniejsze głowy. Myślę, że przy tylu osobach portretowanych efektowniej będzie się prezentować praca na papierze A3.

   Usuń
  2. Dziekuję bardzo :) aczykolwiek chciałabym jeszcze wiedzieć jakim odcieniem (miękkością)ołówka są wykonywane twarze, i czy nakierujesz mnie na wątek na twoim blogu , bo nie wiem gdzie jest , gdyż mam problem z kontrastem w mojej pracy, wszystko jest za jasno choć używam ołówków od 2h do 6b :(

   Usuń
  3. Wszystkimi :) Zawsze najpierw cieniuję ołówkiem F, potem 2B, a następnie takimi, jak potrzebuję. Ciemny portret - ołówki bardziej miękkie, jasny portret - te twardsze :) Poczytaj moje posty o cieniowaniu [ogólnym] i cieniowaniu ubrań [bo twarz cieniuję podobnie :D] - są po prawej stronie bloga.

   Usuń
 3. Czy dobre do cieniów są ołówki Faber-Castel? To moje ulubione....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde ołówki są dobre do cieniowania :) Grafity różnych firm różnią się jednak od siebie, więc każdy rysownik ma swoje ulubione, którymi mu się dobrze pracuje :)

   Usuń
 4. od zawsze rysowałam przynajmniej jedną osobę na kartce a4 i zawsze na tej kartce rysowałam głowę na której czasami nawet całych włosów nie mieściłam, ubrania było bardzo mało, choć na zdjęciu było go dużo. Teraz gdzy wzięłam sie za narysowanie postaci, chciałam, aby ta twarz była mniejsza i było widać ubranie, a także tło. tylko coś poszło nie tak, bo proporcie mi się cos nie zgadzają i postać ze zdjęcia nie jest podobny. :/ czy mogłabyś mi pomóc? chodzi mi głównie o wyjaśnienie mi czy prócz tych wszystkich szczegółów jest coś o czym warto pamiętać przy rysowaniu twarzy z większą ilością tła? przy rysunku Sully Erna masz mniejszą twarz, ubranie, ręcę, i w ogóle, jak to zrobiłąś, że wszyszło Ci tak szczegółowo, skoro jest to na kartce A4 i trzeba mieć mniejsze elementy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsyłam do tego postu, tam wyjaśniłam, jaką metodą posługuję się przy rysowaniu szkicu :)

   Usuń
 5. Witam
  Jestem Pani bardzo wdzieczny za to czego sie od pani dowiedzialem.
  Przepieknie Pani rysuje.
  Dziekuje za te porady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadna ze mnie "pani", ale dziękuję serdecznie :)

   Usuń
 6. Jestem pod wrażeniem, kiedy przeglądam tu Twoje prace. Sama rysuje portrety od czasu do czasu, ale na pewno nie wychodzi mi to tak dobrze jak Tobie. Do tego publikujesz tu wiele ciekawych porad i kilka planowanych postów również mnie zaciekawiło. Będę zaglądać na pewno! :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie za słowa uznania, miło mi :) Zapraszam tu ponownie! ^^

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...