23 lipca 2012

PRZYDATNE PRZYBORY: cienkopis Faber Castell Ecco Pigment


Firma: Faber Castell
Cena: 6-8zł.

Cienkopis tej firmy może znaleźć rozmaite zastosowanie w różnych technikach rysowania i malowania. Sklepy plastyczne i papiernicze dysponują wieloma grubościami cienkopisów, od takich, które stawiają bardzo cienkie linie [0.1mm] do takich, które rysują grubsze kreski [0.8mm].

Cienkopis taki jest wodoodporny i nadaje się w związku z tym do rysowania konturów w akwarelowym malunku. Idealnie sprawdza się też przy tworzeniu różnych drobnych elementów w rysunku wykonanym ołówkiem lub kredkami.

10 komentarzy :

 1. Ilojleen, a używałaś jakiś ołówków automatycznych o takiej grubości grafitu? ( o ile takie są bo na necie znaleźć nie mogłem). A jak nie takich to cieńszych niż 0.5, co o nich sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie używałam ołówków automatycznych, chyba, że do pisania lata temu. W rysowaniu jestem wierna tradycyjnym ołówkom :)

   Usuń
 2. Hej, skoro pochodzisz z Krakowa, to powiesz mi, gdzie jest sklep, w którym są właśnie tego typu rzeczy. Ten, w którym ty kupujesz, proszę. :)
  Pozdrawiam, również Krakus! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie w Tuluzie :) Zajrzyj do FAQu, tam reszta sklepów i adresy :)
   Pozdrawiam "sąsiada"!

   Usuń
 3. Kojarzysz cienkopisy Faber-Castell GRIP Finepen 0.4? Mogłabyś zrobić ich recenzję, albo chociaż ocenę w komentarzu?

  Z góry dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj.
  Już wielokrotnie odwiedzam Twój blog. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego talentu. Ja też od dłuższego czasu maluję portrety. Zaczynałem od ołówka, następnie dołożyłem węgiel, potem pastele suche. Teraz jestem na etapie wypalania w drewnie portretów, ale często wracam do ołówka. Szukam swojej dziedziny gdzie mółbym się czuć idelnie - ale na razie nie znalazłem. Nie kończyłem szkoły plastycznej i z tego powodu nie jestem zadowolony w 100% ze swoich prac. Nie to co Ty! Malujesz idelanie - chciałbym kidyś dojść do takiej perfekcji jak Ty. Jestem na NK i FB - zajrzyj proszę ( nie musisz komentować, ale jak chcesz to zapraszam ). Pozdrawiam - Jarek Kopczyński z Torunia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję za pochlebną opinię dotyczącą mojej twórczości, choć daleko mi do perfekcji :) Wypalanie portretów w drewnie? Sprawdziłam pański profil na Facebooku, muszę przyznać, ależ ciekawa ta technika :) Jest Pan wobec siebie zbyt krytyczny, widać, że ma Pan talent, nad którym trzeba tylko popracować. Super, że jest Pan samoukiem, wówczas duma z wykonanej pracy jest największa! :) Życzę powodzenia i radości płynącej z tworzenia! Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 5. Właśnie trafiłem na ciekawy [mym zdaniem] "Wielki test cienkopisów". Zainteresowanych tematem zachęcam do sprawdzenia:

  http://rysownik.com/blog/wielki-test-cienkopisow/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...