2 listopada 2015

* Newsy XXI * + UPDATE

Moi kochani!
Zanim pojawi się nowy tutorial, mam do ogłoszenia kilka ważnych spraw związanych z rysowaniem [i nie tylko]. Proszę nie zignorujcie tej notki! Wiem, że macie dobre serca, dlatego liczę na Waszą pomoc :)

Akcja "ANIOŁEK DLA OLIWKI" 

Ewa skontaktowała się ze mną w bardzo ważnej sprawie dotyczącej chorej dziewczynki:
Oliwka 3 listopada będzie obchodzić 11 urodziny, jest inteligentną, skromną i wrażliwą dziewczynką. Kocha anioły, jej pasją jest ich lepienie z masy solnej, pięknie je maluje i obdarowuje nimi innych. Mała uzbierała już sporą kolekcję figurek aniołków. Oto jedno z jej dzieł:

Rok temu Oliwia ciężko zachorowała, zdiagnozowano guza. Była poddawana różnym terapiom, jednak żadna nie przyniosła oczekiwanych efektów. Obecnie stan jej zdrowia uległ pogorszeniu. Pytana o marzenia odpowiada, że ich nie ma - nie chce nikomu przysparzać zmartwień i sprawiać bólu, gdyż doskonale rozumie co się z nią dzieje. Sama nigdy się nie skarży, nie narzeka, nie płacze, za to żarliwie się modli.
Aby dodać małej otuchy i wesprzeć ją na duchu jest akcja, aby narysować dla niej aniołka (które bardzo lubi) dołączając kilka miłych słów. Byłoby super gdybyście wzięli udział w akcji!
W kwestiach detali proszę kontaktować się przez e-mail z osobą, która zapoczątkowała akcję - Ewą Gielarowiec - aniolekdlaoliwki@gmail.com
 
Już sporo osób zaangażowało się w tę akcję. Aniołek, którego tu widzicie, to mój wkład - postanowiłam narysować go z wyobraźni:


Dodatkowo, planuję wykonać portret w stylu "białe na czarnym", który będzie można wylicytować, a pieniądze uzyskane z aukcji przekażę na pomoc dla małej. Dam znać, gdy rysunek będzie wystawiony na Allegro.

UWAGA! Na Allegro został wystawiony wykonany przeze mnie rysunek formatu A4 przedstawiający małego aniołka. Praca została wykonana na bardzo dobrej jakości czarnym papierze za pomocą białej oraz szarej kredki. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5780348312

Możliwe jest także nabycie plakatów tego rysunku w formacie A3 - 50zł [plus koszt przesyłki] oraz A4 - 30zł [plus koszt przesyłki]. Plakaty bardzo dobrej jakości drukowane są na papierze o gramaturze 170g/m2, posiadają mały biały margines. Oczywiście nie ma na nich napisu "Charytatywna aukcja dla Oliwki". Celem kupna plakatów proszę o kontakt na maila: ilojleen@gmail.com. 

ŚRODKI UZYSKANE Z AUKCJI ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA LECZENIE OLIWKI.

RYSUNEK ZOSTAŁ SPRZEDANY! :D

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5780348312


 Akcja "BAJKA"


W sierpniu bardzo pomogliście pani Izabeli, która samotnie wychowuje niepełnosprawnego Kacperka. Wiele osób zaproponowało swoją pomoc w zilustrowaniu bajki do książeczki charytatywnej. Dziękuję Wam za to! Pani Izabela także jest wdzięczna i poruszona Waszą pomocą.
Teraz ważne jest, by tę książeczkę wydać! Szukamy sponsora - 1000zł, które jest potrzebne do wydrukowania jej, przeznaczone będzie na leczenie i rehabilitację synka pani Izabeli. Może znacie jakieś firmy bądź fundacje, które udzieliłyby takiej pomocy? Może sami macie fundusze, by choć trochę wspomóc panią Izabelę? Oto kontakt mailowy: izabela.jakubiec1@gmail.com.Akcja "CZTERY ŁAPY POZA KRATY"O poinformowanie Was o pomocy dla zwierzaków poprosiła Weronika:
Akcja Cztery Łapy Poza Kraty powstała aby szukać domów dla psiaków niepełnosprawnych. Psy 'niepełnosprawne' nie są tak chętnie adoptowane jak zdrowe. Ludziom często wydaje się, że takim psiakom czegoś brakuje, że są <w pewnym sensie> nie kompletne. Nic bardziej mylnego! Każdego psa powinno się traktować na równi. To, że zwierzak nie słyszy, czy też nie widzi nic mu nie ujmuje. Oczywiście, taki pies wymaga troszeczkę innego podejścia od strony właściciela, ale jego serce jest równie wielkie jak każdego innego psa. Każdy z nich potrzebuje kochających właścicieli i swoich czterech ścian. Na fanpage'u akcji https://www.facebook.com/czterylapypozakraty są umieszczane wszystkie psiaki do adopcji. Dla chcących z nami współpracować (tzn. pisać i udostępniać posty o psach) istnieje grupa https://www.facebook.com/groups/1656014934610924/
Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, piszcie na maila 4lapypozakraty@gmail.com


Proszę pomóżcie bezpośrednio lub choćby pośrednio, przekazując dalej informacje o tych trzech akcjach. Będę Wam mega wdzięczna!
Do usłyszenia,
Dominika

18 komentarzy :

 1. Bardzo fajnie, że włączyłaś się do akcji ;)
  Ja, ze swojej strony, również dodam post o tych akcjach na swoim blogu.

  Pozdrawiam :)
  http://subiektywniekrystix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, dziękuję! Spróbuj też narysować aniołka :)

   Usuń
 2. Ja też zamierzam zrobić aniołka :)
  http://marmurka-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło popatrzeć, że popierasz takie akcje. :)
  Postaram się dołączyć do chociaż jednej. :D

  Liczę również, że będziesz teraz dodawać często posty, jak ostatnio, ponieważ uwielbiam Twojego bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za uznanie i fajnie, że chcesz dołączyć! Jutro będzie aktualizacja notki co do akcji z Oliwką.
   No miał być post na początku tygodnia, ale się nie wyrobiłam, więc przysiadam do niego w sobotę rano :)

   Usuń
 4. Ja już narysowałam aniołka, ale nie wiem, czy wysłać tylko zdjęcie czy cały rysunek ? A jeśli, to czy na ten adres mailowy? Przepraszam , że nie wszystko zrozumiałam :D
  - Andzia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej oryginalny rysunek na adres podany przez Ewę [napisz do niej maila na podany wyżej adres] :) Ale jeśli wolałabyś nie rozstawać się z pracą, możesz przesłać skan, a on trafi do Oliwki w postaci wydruku.
   Nie szkodzi, kto pyta, nie błądzi :)

   Usuń
  2. Dziękuję za pomoc . Postaram się wysłać oryginał :)

   Usuń
  3. Super! Oliwka się ucieszy :)

   Usuń
 5. Kiedy możemy się spodziewać recenzji polychromosów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy narysuję nimi przynajmniej jeden porządny portret :)

   Usuń
 6. Mój aniołek już gotowy - co prawda pastelami, w których miszczem nie jestem, ale coś mnie na nie wzięło, co zrobić, nic nie zrobisz. Kilka drobnych poprawek i pewnie wyślę aniołka w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewna, że Twój rysunek jest super! Poza tym, liczy się gest! Cudownie, że postanowiłaś przyłączyć się do akcji :)

   Usuń
  2. I jeszcze cudowniej, że ona powstała! Mam tylko pytanie - jeśli zamierzam wysłać skan (prawdopodobnie wybiorę właśnie to rozwiązanie), to kilka miłych słów załączyć w mailu oprócz skanu, czy na skanie w postaci umieszczonego gdzieś obok "bilecika"?

   Usuń
  3. To wszystko pomysł Ewy :))
   Możesz napisać coś od siebie bezpośrednio w mailu [Ewa go wydrukuje], albo zeskanować to, co napisałaś odręcznie i to też zostanie wydrukowane :)

   Usuń
  4. To pewnie napisze odręcznie, na razie muszę zrobić jakieś ostrzejsze zdjęcie (niestety), bo za duży format na skaner ;D

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...