8 września 2016

* ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU JESTEM Z INNEJ EPOKI *

Witajcie moi kochani podróżnicy w czasie! ♥ :D

Czas na rozstrzygnięcie konkursu "Jestem z innej epoki", którego celem było sportretowanie siebie w przeszłości, w czasach, których nie było Was jeszcze na świecie. Zanim zaprezentuję prace konkursowe oraz wyłonię artystów na podium, chciałabym, jak zawsze, napisać coś o samym konkursie - choć wiem, że i tak wszyscy popędzili już na sam koniec notki, by przekonać się, czy to ich praca zajęła jedno z 3 miejsc lub wyróżnienie ;D

Wybierając temat konkursu, zawsze kieruję się swoimi zainteresowaniami - myślę, że na tak mały przejaw egoizmu mogę sobie pozwolić :D Jednocześnie staram się, by temat był możliwie ogólny, pozwalał na kreatywność, różną interpretację, a także, by pasował także większości czytelników mojego bloga. Tym razem inspiracją do wymyślenia takiego, a nie innego tematu konkursu było moje zainteresowanie historią, kulturą oraz modą minionych wieków. Uwielbiam filmy i seriale kostiumowe, lubię czytać o dawnych kulturach. Pomyślałam też, że dużą radość sprawiłoby mi poznanie Was nieco bliżej - zarówno Waszych twarzy [mnie już znacie ze zdjęć i autoportretów, a spora część z Was pozostawała incognito :)], jak i zainteresowań. Niektórzy sportretowali siebie, bo nagle spłynęła na nich konkretna wizja, inni dali wyraz swoim zainteresowaniom. Miło było więc zobaczyć mordki, które kryły się dotychczas pod różnymi nickami i imionami, ale i dowiedzieć się, co lubicie i co Was interesuje poza rysowaniem i malowaniem. Dowiedziałam się naprawdę ciekawych rzeczy o moich czytelnikach, a ich pasje wzbudziły we mnie entuzjazm :D Dziękuję, że podzieliliście się ze mną swoimi zainteresowaniami, dzięki temu mogłam Was lepiej poznać. Pozwoliłam sobie zamieścić Wasze uzasadnienia wyboru epoki pod pracami [nie wszyscy tłumaczyli swój wybór], mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko - jeśli tak, dajcie znać! Ja uznałam, że fajnie jest wiedzieć coś więcej o pracach, które nadesłali uczestnicy konkursu, a także o nich samych. 

Co do samych 83 prac... Jak zawsze wykazaliście się umiejętnościami i kreatywnością! Maile, które znalazłam w skrzynce, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły ^_^ Tyle świetnych, inspirujących prac! Wiedziałam, że ja i pozostali członkowie jury będziemy musieli się nagłowić ;) Tym razem zezwoliłam na dowolny styl rysunku/obrazu i cieszy mnie, że pojawiły się także rysunki mangowe, komiksowe. Może nie umiem rysować w tym stylu, ale zwykłam podziwiać to, czego nie potrafię :D Zauważyłam duże zainteresowanie kulturą Indian, głównie wśród dziewcząt. Domyślam się, że podobnie jak ja, oglądałyście wielokrotnie "Pocahontas" :D Zdziwiło mnie jednak, że nie było ani jednego Indianina, ale wygląda na to, że do panów głównie przemówiło średniowiecze :) Super, że pojawiły się także prace z motywem patriotycznym, głównie wśród dziewczyn - to piękne, że kochacie swoją ojczyznę! 
Przyznam, że  w porównaniu do ostatniego konkursu, frekwencja była dużo niższa [263 portrety wesołej babuszki, teraz 83 autoportrety], choć więcej osób deklarowało udział [ok.450 komentarzy pod notką konkursową, to rekord na tym blogu! :o]. Poniekąd się z tym liczyłam, bo nie wszyscy rysują portrety, albo nie mają ochoty pokazywać twarzy w Internecie - dlatego zezwoliłam na zmianę rysów twarzy, co niektórzy wykorzystali :) 

Tak czy siak, chciałabym Wam jeszcze raz gorąco podziękować za wzięcie udziału w konkursie! ♥ Odwaliliście kawał dobrej roboty, bo dzielnie sprostaliście wyzwaniu, podziwiam Wasze zdolności. Cieszę się, że wielu z Was uczestniczyło po raz kolejny w konkursie na moim blogu oraz że podobał Wam się temat - z tego, co pisaliście, rysowanie siebie w innej epoce to była dobra zabawa oraz wyzwanie, dzięki któremu rozwinęliście swoje umiejętności! ^_^ Dla mnie samej organizowanie konkursu to czasochłonna praca, ale też bardzo inspirująca i przyjemna :) Ostatnio mało rysowałam, ale teraz znowu rozpiera mnie chęć, by tworzyć!

Na koniec tego wstępnego wywodu należą się ogromne podziękowania dla sponsora konkursu! To dobra dusza, która nie pozwala nazywać się w ten sposób :D Sponsor nagród pragnął zostać anonimowy, ale myślę, że przynajmniej część czytelników mniej lub bardziej go poznała, bo czynnie wspierał uczestników, motywując do działania i podsuwając pomysły :) Z jego strony wyszła też wspaniałomyślna propozycja, iż być może chce nabyć niektóre prace uczestników, choć chyba pozostała niezauważona, gubiąc się w gąszczu ponad 400 komentarzy notki konkursowej. Dobra dusza jest do tego stopnia skryta, że nie wiem, jak ta transakcja wiązana miałaby się odbyć, bo padły różne pomysły xD Może sponsor się wypowie? :D

Dobra, koniec gadania. Oto prace! Obrazki ułożone są mniej więcej w kolejności, w jakiej je otrzymywałam, a więc zaczynamy od pracy Doroty :)
DOROTA D.
Czasy, które wybrałam to barok/rokoko. W gruncie rzeczy czuję się dobrze w XXI wieku, a skoro musiałam gdzieś się przenieść wybrałam właśnie tamten okres ze względu na stroje, kobiety nosiły piękne suknie i dzięki temu mogłam się poczuć trochę jak księżniczka, a w dzieciństwie często się przebierałam. W tamtym okresie kobiety używały też wachlarzy, a ja lubię wachlarze, nawet jeden posiadam. Jest to bardzo praktyczny przedmiot, zwłaszcza w czasie letnich upałów ;)


PATRYCJA M.
SZKICOWNIK COOKIE

Zrobiłam siebie jako panią wiking. Jakoś te czasy najbardziej mi pasowały, wzorowałam się na postaci z serialu Wikingowie.

KINGA W.
PAULINA N.
Do narysowania tego obrazka zainspirowało mnie średniowiecze, ponieważ zamki i księżniczki-według mnie najlepiej ukazują temat konkursu.

AGNIESZKA S.
Wybrałam siebie jako wojowniczego wikinga bardziej Lagherte z Vikings niż Aslaug :) Tworzę w takim bardziej bajkowo - komiksowym stylu :)

ASIA W.
Postanowiłam, że spełnię swoje dziecięce marzenia (łohoho mam 15 lat xD) i zostanę średniowieczną damą dworu. Jak byłam mała zawsze jeździliśmy z rodzicami na drugi koniec kraju, do Malborka, żeby zobaczyć oblężenie zamku. Tam zawsze zakładałam kostium i stawałam się tym, kim teraz jestem na rysunku. Ponadto kochałam konie i zawsze pragnęłam mieć swojego. Więc myślę, że jakbym urodziła się w średniowieczu, to hasałabym po zamku (pewnie mojego tatusia) i opiekowała się końmi :D

LUCEK F.
Zawsze chciałem być samurajem (i chce nim zostać) dlatego ten wybór. 

KAROLINA B.


MAREK C.
Od zawsze lubiłem oglądać filmy czy czytać książki o rycerzach \ wojownikach. Gry RPG w tych klimatach to moje obowiązkowe pozycje, więc (...) wybór był tylko taki - ja rycerz ;)

JOASIA Ż.
Kim jestem albo raczej byłam? Żeglarzem korsarzem piratem. Wszystkie znaki na ziemi i niebie to mówią. Zbuntowana dziewczyna mająca dość życia we wsi ucieka na galeon angielski w przebraniu chłopca gdzie szybko się adaptuje i zdobywa zaufanie kapitana.

DARIA C.

CHOINECZKA
Rok temu koleżanka wyraziła swoje przekonanie iż urodziłam się o jakieś sto lat za późno i powinnam żyć w poprzedniej epoce. Być może miała trochę racji :) Interesuje mnie historia i realia panujące podczas drugiej wojny światowej. 

KAROLINA T.

WIKA
Praca przedstawia mnie za jakieś 10-15 lat (w wieku 23-28 lat) w epoce wiktoriańskiej, czyli w czasie, gdy kobiety nie musiały robić nic, tylko dbać o wygląd, kiedy liczyły się ciemne włosy i jasna cera, kiedy dziewczyny zapuszczały włosy, tylko po to, żeby później upinać je w koki. 

TATIANA Z.

MARTYNA N.
Narysowałam siebie jako Indiankę (zmieniłam sobie kolor włosów) z koniem u boku, ponieważ jestem miłośniczką koni, a to właśnie Indianie stworzyli rasę appaloosa (moją ulubioną). Poza tym bardzo podobają mi się indiańskie stroje i ich kultura ;).
MAGDALENA K.

Ciągle wydaje mi się że nie pasuję do współczesnych czasów, bardzo często czytam klasyków oraz oglądam filmy kostiumowe. Inspiracją dla mojej pracy była epoka Edwardiańska, chciałam żeby mój rysunek przypominał trochę zdjęcia z tamtego okresu dlatego jest czarno-białe.

KAROLLA
Temat pracy - Indianka. A dlaczego?  Może dlatego, że lubię klimaty etnograficzne: historię, etno muzykę, stroje i plemienną biżuterię. A może - ponieważ bardziej opalona w rzeczywistości nawet przypominam nieco indiankę :)
MARCIN G.
Generał w Legionach Cesarstwa Rzymskiego :)

MARTA K.
Muzycznym sercem jestem w latach 80-tych, ale wybrałam przełom lat 60-tych i 70-tych, kiedy to kolorowy Ruch Hipisowski podbijał świat. Nie jestem Hipiską, nie koniecznie zgadzam się z ich kulturą, lecz chcę (i trochę mi się to udaje) móc ubarwiać świat humorem, bańkami, kredkami, farbami i balonami, ponieważ studiuję pedagogikę specjalną i to moja kolorowa codzienność. We współczesnym świecie często nie zauważamy barw, które są wokół nas, a czasami wystarczą zwykłe bańki żeby poprawić komuś humor. W tamtych czasach nie potrzeba było wielu gadżetów, by móc być szczęśliwym.


ANIA B.

KLAUDIA
Zilustrowałam czasy PRL-u. Dlaczego? Ponieważ Babcia i Dziadek tak ciekawie opowiadali o swoich dziecięcych latach, że ogromnie zainteresowałam się tamtymi czasami. Mimo szarości ulic i długich kolejek ( które i tak są mile wspominane ) życie PRL-owskich dzieci było naprawdę barwne. Oranżady w woreczku, gumy "Donald" i "Turbo", gry w kapsle, mundurki i skórzane tornistry, zabawy dzieci do wieczora na dworze i ich wiecznie poobijane kolana sprawiły, że musiałam pokazać magię tych czasem źle postrzeganych czasów. Narysowałam siebie i mojego braciszka.

ESKA
Kilka słów dlaczego powstaniec styczniowy,( i to jeszcze kobieta), po prostu lubię broń białą, szable, pałasze i inne takie, a należę do grupy rekonstrukcyjnej, która średniowiecza nie odtwarza( największe szanse na walki na szable), wiec zadowalam się strojem powstańca. Człowiek się czuje dumnym Polakiem, cóż pomimo porażki powstania styczniowego, po drugie jest to jedyny w pełni polski( do wyboru mam jeszcze rosyjskie z I wojny) mundur jaki mogę odtwarzać w grupie.No i czarnoprochówki są super, nie wiem dlaczego ludzie tak od nich uciekają.

TRANSFORMER.WOLVES

AKACJA KREATYWNIE
Zdecydowałam się na narysowanie siebie jako Indiańskiej wojowniczki (o ile można tak nazwać osobę strzelającą z łuku) Postawiłam również na marzenia z mojego wczesnego dzieciństwa. Wtedy bardzo fascynowało mnie strzelanie z łuku i proste stroje bez żadnych udziwnień. Zależało mi też by, postać pokazywała i niezależność, jak i życie w grupie co starałam się uchwycić w tle.

SYLWIA J.

KAJA
Wybrałam słowiankę, ponieważ kocham naturę i zwierzęta. Myślę, że słowianie byli ludem bardzo troszczącym się o przyrodę. Jako, że co konkurs to nowe wyzwanie (ostatnio pierwszy raz przecież rysowałam ludzką twarz) to teraz nadszedł czas na rysunek z wyobraźni. Większość rysunku jest z wyobraźni, rysy twarzy też lekko zmieniłam.
MARIA

KAROLINA C.
Pokazałam tu siebie w odsłonie dość wojennej . Powstanie warszawskie, wiem temat pewnie oklepany ale dla mnie pamięć o ludziach którzy poświęcili swoje życie w walce o nasz kraj jest najważniejsza. Chciałabym tam być i pomagać z całych sił, bo w obecnej chwili /obecnych czasach nie mamy naprawdę styczności z sytuacjami, w których moglibyśmy pokazać swe męstwo, bohaterstwo i odwagę. Mimo, ze wiem , ze nawet w małych rzeczach uczynkach możemy pokazać dobro, ja i tak chciałbym zachować patriotyzm na 100 %.
WICIA
Wybrałam lata 40 - 50 w bardziej klasycznym wydaniu. Choć uwielbiam pin - up girls to wolałam się skupić na złotych czasach Hollywoodu. Piękne, eleganckie Panie jak Grace Kelly, Audrey Hepburn czy sex bomby jak cudowna Marilyn Monroe, Jayne Mansfield. Suknie z tafty i talie osy to jest TO! :) 

KAROLINA L.
Narysowałam siebie jako Indiankę, ponieważ fascynuje się ich kulturą. Myślę, że piękne jest to, że żyli w zgodzie z naturą, uważali że człowiek odgrywa ważną rolę w świecie, a wszystkie rośliny i zwierzęta połączone są ze sobą w magiczny sposób. Nadawali sobie ciekawe imiona, wierzyli że każdy człowiek ma swojego ducha, który chroni ich w postaci zwierzęcia. Myślę, że odnalazłabym się w ich magicznym świecie. A moje imię brzmiało by ,Bujająca w obłokach' :D Jestem wieczną marzycielką,a moja wyobraźnia jest bardzo bujna więc to imię by pasowało do mnie w 100%. :)

PĄCZEK
Sportretowałam siebie w średniowiecznej sukni dlatego iż uwielbiam filmy kostiumowe i z chęcią ubrałabym się w taką kreację. Drugim powodem jest to, że zawsze uważałam siebie za chłopczycę i może w innym wcieleniu byłabym taką damą w wersji bardzo kobiecej.

SZAROKET
Długo myślałam, gdzie chciałabym się umieścić. Na samym początku miałam dwa pomysły, które były związane z komentarzami ludzi. Od małego byłam nazywana "Japoneczką", bo ponoć takową przypominam. Pomyślałam, więc o gejszy lub damskiej wersji samuraja. Drugim pomysłem była Indianka - mam długie, ciemne włosy i jak zwiąże je w dwa warkocze to często słyszę komentarz "Pocahontas". Zdecydowałam się na coś innego. Za tym konkretnym wyborem przemawiał fakt, że nigdy czegoś takiego nie rysowałam i pewnie z własnej woli bym nie narysowała, a konkurs motywuje. Ponadto nigdy nie lubiłam postaci księżniczek, które nie umieją walczyć, tylko się stroją i pilnują etykiety (sama nie cierpię makijażu, a sukienki i buty na obcasie to mój wróg). Co to za nudne życie bez przygód?! Dlatego też mój wybór padł na... rycerza! Walczenie ze smokami (lub wiatrakami), turnieje rycerskie, ratowanie ludzi z opresji... i wywijanie mieczem! Ten miecz to do mnie przemawia najbardziej.

MARLE
Rysunek przedstawia mnie w epoce baroku.

KAMILA P.
Wybrałam realia XVIII wieku, ponieważ bardzo podobają mi się moda, zachowanie oraz sposób życia dam z tamtego okresu :)

NATALIA K.

MRS CALINKA
Kiedy przeczytałam informację o konkursie miałam tysiące pomysłów, ale jak usiadłam w ołówkiem w 'łapce' to połowę musiałam skreślić z uwagi na zbyt duże braki w rysowaniu (wiedziałam, że nie ma co się porywać w motyką na księżyc :D). Stanęło na tym, że zostanę królewną/ księżniczką, a żebym nie była zbyt disney'owa to stwierdziłam, że narysuję swoje wyobrażenie księżnej z początków historii Polski :) powiedzmy, że jestem sportretowaną Dobrawą w futerku i skromnej koronie :)

GOSIA
Zainspirował mnie serial Wspaniałe stulecie, za którym kiedyś nie przepadałam, ale drugi sezon strasznie mnie wciągnął ^^ tak więc przedstawiłam siebie jako sułtankę.
PATRYK

NATALIA F.
Powodem dla którego sportretowałam się w ten, a nie w inny sposób, są moi rodzice, którzy zawsze powtarzają że powinnam wrócić się do epoki kamienia łupanego, kiedy ludzie siedzieli w swoich ciemnych jaskiniach i dzielnie bronili ich wejść, dokładnie jak ja do swojego pokoju :D 
MAGDA G.
Wiedziałam, że będę "osadzona" w epoce wiktoriańskiej lub edwardiańskiej bo pasjonuję się nimi i sporo wiem o różnych elementach tych okresów, w tym i modzie. (...) Wyłoniłam trzy dekady: 50 i 60 - czas krynoliny (w każdej dekadzie miała inny kształt), 90 - czas olbrzymich bufiastych rękawów (które uwielbiam ^^) i pierwsza dekada XX wieku - czas królowania secesji w modzie i sztuce. (...) Pojawiły się szkice. Ja siedząca na ganku pięknego domu (rodem z "Przeminęło z wiatrem") i poczciwie haftująca. (...) Potem lata 90 XIX w. tu chciałam wyglądać bardzo powabnie i czarująco w szkarłatnej albo szmaragdowej kreacji balowej. Ale później uznałam, że nie powinnam tego robić. Na ówczesne realia epoki panny charakteryzowała przede wszystkim skromność i prostota. Powyższe kolory byłyby dla panienki nie do przyjęcia. Dlatego zdecydowałam się na zwykły ale bardzo modny w epoce edwardiańskiej kostium czyli koszula i spódnica.

WERONIKA W.
Narysowałam się w ten sposób, bo... no, w sumie nie było żadnego konkretnego powodu. Gdy tylko przeczytałam o konkursie, od razu stanęła mi przed oczami ta wizja :)

DOMINIKA K.
Na rysunku przedstawiłam siebie jako mieszkankę starożytnego Rzymu w Koloseum przed walką z gladiatorem. A dlaczego? Sama nie wiem, po prostu zawsze mnie to interesowało. Chciałabym być taką rzymską wojowniczką, mieć tyle siły i odwagi by nieść dobro poprzez sztukę. :)


EWA
Gdy przeczytałam tytuł konkursu, niemal natychmiast wpadł mi do głowy pomysł, kim chciałabym być w tej rysunkowej alternatywnej rzeczywistości. Pomyślałam o oglądanym kiedyś filmie o Kleopatrze. Zachwycił mnie w nim sposób wykreowania głównej bohaterki, jej makijaż i stroje. Chciałam przedstawić połączenie księżniczki, która musi jedynie ładnie się prezentować z władczą, poważną królową sprawującą pieczę nad państwem (a więc, nawiasem mówiąc, moja definicja władczyni kiedyś i teraz:-)).

BARTŁOMIEJ
Wybrałem średniowiecze jako moją ulubioną epokę.
GABRIELA
Wybrałam epokę Starożytnej Grecji/Rzymu/Bizancjum, ponieważ uważam ten okres za najlepszy w dziejach ludzkości. Zawsze marzyłam by urodzić się, w którymś z tych w krajów w tamtych czasach. Oczywiście jako szlachetnie urodzona dama, czy królowa. :D
MAJA
Wszystko zaczęło się od mojej siostry, która zrobiła mi fryzurę, według niej idealną dla mnie. Nie byłam przekonana, ale utwierdziłam się w tym wyborze, gdy niedługo później zafascynowałam się filmem "Duma i uprzedzenie". Polubiłam tą epokę, a dokładniej głównego bohatera - pana Darcy'ego i narysowałam swój pierwszy autoportret najlepiej jak umiałam. :)
EWELINA

TRUSEK
Moje wcielenie jako gejsza dawnej Japonii. Kobiety te były mistrzyniami opowieści, a także same często w nich występowały. Zachwycały słuchacza, oczarowywały jego zmysły i rozbudzały najbardziej nawet leniwą wyobraźnię. Przenosiły ludzi do świata kitsune i neko, poprzez swoje słowa. Były również znane z zamiłowania do tradycji. I taka właśnie gejsza-trusek chodzi po tym świecie, w czasach współczesnych, po uszy zakochana w kulturze , wzorzystych tkaninach, wyrazistym makijażu i włosach upiętych przy pomocy drogocennych szpil ~a wszystko to kojarzy jej się z Krajem Kwitnącej Wiśni :)

DOMINIKA M.
Chciałam przedstawić bal maskowy i uciekającą przed zalotnikiem damę.

MAGDA I.
Wybrałam Barok. Nie licząc tematów religijnych i mitologicznych, niezwykle ważne były portrety reprezentacyjne władców i arystokracji. Jest to epoka, w której moda była niezwykle interesująca i bogata. Najbardziej podobają mi się jasne kręcone włosy oraz perły, które były wówczas podstawowym atrybutem.


IFRI
Zastanawiałam się nad epoką dłuższą chwilę. Przejrzałam wycinki z gazet, filmy kostiumowe i skłaniałam się do połowy XVII wieku w Polsce. (...) Zmieniłam zdanie i nalazłam epokę w której stroje kobiece były ładne, różnorodne kolorystycznie i do której znalazłam pomoce naukowe. Przeniosłam się więc do Anglii w czasy panowania Henryka VIII tj do pierwszej połowy XVI w. (1509-1547r.) (...) starałam się zachować wierność realiom historycznym. W epoce Tudorów makijaż nosiły wysoko urodzone kobiety, więc powiedzmy, że sobie na niego pozwoliłam.Dobrze widziana była blada cera a piegi i blizny ukrywano pod pudrem - tak więc moje piegi znikły :) Włosy zaczesywano do góry by optycznie wydłużyć czoło - a jako że moje włosy nie do końca się da tak zaczesać to wyglądają tak, jak wyglądają... . Rozpuszczone włosy symbolizowały czystość, jednak kobietom nie wypadało się tak pokazywać publicznie (szczególnie mężatkom). Rozpuszczone włosy można było mieć np. podczas ślubu (zwyczaje zwyczajami a serial swoją drogą...). Tak więc jako że w moim wieku byłabym już prawdopodobnie dawno po ślubie i to już z kilkorgiem dzieci - postarałam się o odpowiednie nakrycie głowy. :D

AGNIESZKA S.

Narysowałam siebie w stroju wschodniosłowiańskim z X - XI wieku.
AGATA
Wybrałam czasy z początków pierwszych Słowian, jeśli można to tak nazwać. Z lekka inspirowałam się też Wiedźminem, dlatego powstała mi w pewnym stopniu mroczna słowianka z oczami pomalowanymi kredką do oczu. (trochę wygląda jak panda, ale udawajmy, że nie ;)) Zdecydowałam się na te czasy ponieważ kocham słowiańskie stroje, hafty, korale i po prostu wszystko. Klimat tych czasów przemawia przeze mnie najbardziej ze wszystkich. Tradycje, święta, sztuka... Nie wiem jak to dokładniej wyjaśnić, trudno jest mi to opisać, ale to się po prostu czuje. Możliwe iż jest to spowodowane, że mieszkam na Kaszubach. Tam ciągle mówi się w starym języku, a małe dzieci wysyła się na przedstawienia w strojach o dawnym motywie.

KASIA7575
Na portrecie przedstawiłam siebie w stroju odświętnym z dawnego Meksyku.

GRZEGORZ
Postanowiłem narysować siebie jako gangstera, żywcem wyciągniętego z lat '20 Ameryki. Dlaczego? Okolice 1920 roku w Ameryce to czas klasy, elegancji i jazzu. Uwielbiam jak gangsterzy którzy zostali złapani na przestępstwie z klasą podchodzili do tego. Poza tym lata '20 Ameryki to jeden wielki "American dream". To wtedy człowiek wydobywał z siebie najwięcej i dostawał za to owacje na stojąco. Zdecydowanie chciałbym należeć do tych czasów!

OLKABLABLA

To jestem ja w starożytnej sukni greckiej - peplos. Jakoś od początku jasne dla mnie było, że wybiorę czasy antyczne, bo miałam akurat ogromną fazę na serię książek o Percym Jacksonie, synu olimpijskiego boga Posejdona. I tak jakoś wyszło :D Pierwszą pracę zepsułam i po miesiącu zabrałam się znowu do roboty - i oto jest! Twarz lekko zmieniłam, bo tak mi się po prostu bardziej podobała, a fryzura i biżuteria są z wyobraźni.

KASZANITKA
Niemal od początku miałam gotowy pomysł z najmniejszymi detalami. Wybrałam epokę wiktoriańską, epokę do której czuję ogromną sympatię, kiedy powoli zaczynała się już rewolucja przemysłowa, jednak bez żadnego konkretnego miejsca, zwykłe miasto w jakiejś stolicy. Narysowałam siebie jako dziewczynę z niższej warstwy społecznej, jakoś nie widzę siebie w roli arystokratki :)

HARLEY QUEEN
Inspirowałam się postacią Joana d'Arc, ponieważ jej postawa jest dla mnie wzorcem i inspiracją do wiary w swoje zdolności i możliwości. Narysowałam włosy koloru brązowego ponieważ to mój naturalny kolor. Miałam dużą bitwę wewnątrz siebie aby wybrać styl i tematykę ale uznałam że to najbardziej pasuje do mojej osobowości.NINA

Narysowałam autoportret, który praktycznie od razu pojawił się w mojej głowie po przeczytaniu regulaminu konkursu. Nie wiem sama, dlaczego porwałam się na tak drastyczne czasy. Bardzo interesuję się historią, podobnie jak rysowaniem. Dlatego połączyłam obie pasje i stworzyłam właśnie taki rysunek.

SANDRA
Wcieliłam się w indiańską duszę, ponieważ uwielbiam te stroje, biżuterię, muzykę oraz kontakt z przyrodą, zwłaszcza ze zwierzętami.

ADA K.


długo zastanawiałam się w jakiej epoce czułabym się najlepiej. Epoka wiktoriańska to nie dla mnie za dużo sukienek i wszystkich innych skomplikowanych rzeczy ><. Starożytność, nieeee prześcieradła to nie dla mnie, zastanawiałam się nad średniowieczem, klimat coś jak z Gry o Tron, ale to przecież nie realizm..... W końcu po długich przemyśleniach (jakiś miesiąc) doszłam do wniosku, że skoro strzelam z karabinu, nie straszne mi biegi przez las, smar samochodowy i inne tego typu rzeczy, i zawsze z wielką uwagą chłonęłam opowieści o czasie drugiej wojny światowej, to dlatego wybór padł na czasy okrutne, a mianowicie II wojnę światową. mam nadzieje że chociaz troszkę widać, że to autoportret ><. Oczywiście jestem na nim ja w mundurze Pestek (Pomocnicza Słuzba Kobiet), rysowało mi się o tyle łatwiej, ponieważ od trzech lat "bawię sie" w rekonstrukcje historyczną głównie okresu pierwszej i drugiej wojny światowej jak i dwudziestolecia między wojennego.
ZUZIA
Narysowałam siebie jako Indiankę ponieważ zawsze fascynowała mnie ta kultura. Żyli oni w zgodzie z naturą, jedli to co upolowali,mieszkali w tipi.. . Dlatego mój wybór padł na Indiankę- uwielbiam czuć wolność, wiedzieć, że nic nie muszę,być niezależną.Podoba mi się także ich ubiór: kolorowe pióra, koraliki, pióropusze, pięknie pomalowane twarze. To wszystko ma swój klimat który mnie urzekł. 

ANIA P.
Zastanawiając się nad tym co narysuje zadałam sobie pytanie w jakiej epoce czułabym się dobrze i chciałabym żyć. Pierwsze co miałam na myśli to dziki zachód :) Ooo tak kocham prerie:) A szczególnie to jak indianie byli związani z naturą. Wiedzieli, że jest ona ważna również dla ludzi, dlatego mieli duży szacunek dla każdej żywej istoty. Ja swoje uwielbienie do natury przelewam na papier rysując głównie zwierzęta :D
MARGOTT
Na początku miałam w planach zrobienie pracy inspirowanej stylem wikingów, jednak nie miałam odpowiedniego zdjęcia. Drugą opcją była postać sułtanki. Widziałam kilka odcinków "Wspaniałego Stulecia" ( moja mama ogląda ten serial) i bardzo mi się spodobały stroje bohaterek, te detale zdobienia szat. (Myślałam żeby zrobić jakiegoś fanarta ) Stał się on inspiracją do tej pracy.
AN15NO
Kiedy tylko zobaczyłam temat konkursu, pojawiła się myśl: "zrobię z siebie indiankę !" :D. Musiałam się więc "przefarbować". Oczy miały być brązowe... no ale w trakcie pracy o tym zapomniałam. Obok siebie narysowałam wilka - bardzo lubię zwierzęta, nie mogłam się powstrzymać :).

AGNIESZKA C.
Zainspirowałam się moją ulubioną epoką wiktoriańską dlatego między innymi wyglądam jak młoda Victoria, sukienkę uszyłam sama. Na rysunku mam większą krynolinę ponieważ chciałam wyglądać bardziej autentycznie a na razie brak mi czasu by zrobić konstrukcję większej rzeczywistej:)

DOROTA
Moja osoba przeniosła się do czasów Rewolucji francuskiej.
KIMAWE
Francja początek XIX wieku - to epoka, do której z chęcią bym się przeniosła. Bardzo podobają mi się długie, zwiewne sukienki z pasem pod biustem w stylu empire, które podkreślają sylwetkę. Do tego wysokie upięcia, delikatne tkaniny, w tej epoce czułabym się jak ryba w wodzie:)

DOMINIKA M.

MARTA
Dlaczego wybrałam tą epokę? Ostatnio bardzo mnie zainteresowało XX-lecie międzywojenne (filmy, muzyka, kultura), więc to był powód :) 

ADA
Sportretowałam siebie jako indiankę, bo bardzo lubię indiańską kulturę.

BARTEK
Wybralem taki rysunek,poniewaz uwazam ze Polska Husaria to Duma Narodu.

BARBARA


ANIA M.
Miałam dwie wybrane epoki ale zdecydowałam się w końcu na epokę romantyzmu. Wybrałam ją z dwóch powodów. Po pierwsze bliskie mi są założenia tej epoki: indywidualizm, bunt wobec wszelkich form zniewolenia oraz wyższość uczucia nad rozumem ;) Do swojego portretu postanowiłam również wpleść motyw przyrody. A drugim powodem mojego wyboru było moje prywatne zdjęcie- jakiś czas temu brałam udział w sesji w stylu retro i pomyślałam, że strój oraz poza będą idealnie pasowały do mojego pomysłu.
BASIA S.
Ostatnio obejrzałam razem z moimi braćmi film "Teen Beach Movie", który utrzymany jest w klimacie lat 60. XX wieku i to właśnie tam postanowiłam się "przenieść".

KRZYSZTOF
Znany jestem z niezbyt wyrafinowanego poczucia humoru, błędnie branego za oznakę złośliwego charakteru. Moje żarty bywają wręcz określane jako "prymitywne". Skojarzenie nasuwa się samo. W plejstocenie, jako neandertalczyk czułbym się jak w domu. :)

ILITHIN
Co do stroju i fryzury to wzorowałam się na stroju księżniczki Danii i królowej Wielkiej Brytanii Aleksandry Duńskiej z obrazu Franz'a Winterhaltera.PAULINA
Na załączonym rysunku jestem ja jako jaskiniowiec. Moja żółta twarz i ogólnie dominujący żółty kolor to po prostu ciepłe światło ognia. Ciemne tło, które było rysowane trochę w napływie desperacji, jest to po prostu ciemna jaskinia. Dziwny wyraz twarzy ukazuje moją najczęstszą minę jak cokolwiek rysuję i jaskiniowiec robi właśnie to samo. Ta czarna kropka miała być po prostu węglem, którym rysuje po skalnej ścianie jaskini.
KAROLINA L.
Wybrałam lata 20 XX w. ze względu na ciekawą modę tych lat.

WIKTORIA T.
Ja wyobrażam sobie siebie w przeszłości jako dziewczynę naukowca/alchemika/astronoma/malarkę/pisarkę i ewentualnie mogłabym grać na mandolinie :) (Taki człowieczek Renesansu ^^) Lubię średniowieczne czasy, ich klimat. Dlatego wybrałam średniowiecze na "swoją epokę". Bardzo interesuję się naukowymi sprawami a zwłaszcza astrofizyką, więc pomyślałam, że skoro miałabym żyć w czasach średniowiecza fajnie by było móc samemu odkrywać te wszystkie ciekawe rzeczy, które są na naszym niebie :D Ciekawi mnie też chemia- te wszystkie substancje, a w czasach alchemii wszystko to co oni robili wydaje się tak ciekawe, że u mnie nie mogło zabraknąć tych buteleczek, kociołka itd. :) Pisarstwo tez mi się podoba, stąd te wszystkie księgi (choć może też naukowe :)), pióro i atrament. Mandolina jest tam dlatego, że choć nigdy nie uczyłam się gry na żadnym instrumencie to bardzo mi się podoba muzyka z tamtych czasów :) Malarstwo to już sprawą oczywista, dlaczego wybrałam takie elementy na obrazku- nie wyobrażam sobie siebie nawet wtedy bez rysowania czy malowania :) 


Praca Wiktorii kończy prezentację zgłoszeń wszystkich uczestników. Czas na werdykt... Przypominam, że prace były oceniane pod względem umiejętności, kreatywności oraz oddania klimatu przeszłości przeze mnie oraz 4 inne osoby [Anię, Martę, Tomka oraz znaną większości z Was Marcysiębush :)] w sposób możliwie najbardziej obiektywny, choć wiadomo, że obiektywna ocena każdego jest i tak zabarwiona pewnym subiektywizmem, bo każdy z nas lubi co innego i ma swoje widzi-mi-się :D Zwycięzcami zostały osoby, które zgromadziły największą liczbę punktów [za każde 1 miejsce wybrane przez sędziów dawałam pracy 3 punkty, za 2 - 2 i za 3 - 1. Za wyróżnienia - każdy sędzia miał wybrać kilka prac zasługujących na wyróżnienie - dawałam po 0,5 punktu].
Tak jak przy poprzednich konkursach, komentujących, którzy chcą wyrazić swoją opinię na temat prac uczestników i werdyktu jury, proszę o uprzejmość. Piszcie koniecznie, które prace Wam się podobają, ale byłabym wdzięczna za zatrzymanie dla siebie komentarzy w stylu "Ta praca nie powinna wygrać", "Rysunek tej osoby jest nieładny", a w szczególności o nieocenianie przedstawionych na rysunkach i obrazach twarzy - uczestnicy konkursu zaufali mi, decydując pokazać swoje buzie w Internecie i nie pozwolę żadnemu hejterowi ich obrazić ;)Wyróżnienia 
 

 

 

III miejsce

Zestaw 24 bezdrzewnych kredek Koh-I-Noor Progresso w kartonowo-plastikowym opakowaniu + blender do kredek Derwent otrzymuje...


Kasiu, gratuluję pięknej ilustracji! ♥ Twoja praca została wyróżniona na podium z tego właśnie powodu - wśród wszechobecnego realizmu na portretach odważyłaś się na nierealistyczny styl i wykazałaś się dużymi umiejętnościami, rysując świetną kompozycyjnie, zawierającą historię, żywą scenkę z uroczą Tobą w roli głównej - ilustrację po prostu wyjętą z książek Dickensa.

 

II miejsce


Zestaw 24 kredek Koh-I-Noor Polycolor w metalowym opakowaniu + blender do kredek Derwent otrzymuje...


Agnieszka, której twórczość dobrze kojarzę, po raz kolejny zachwyciła niezwykłym stylem ♥ Autoportret Agi nie z tej epoki to coś pomiędzy ilustracją, a realizmem. Piękna harmonia kolorów, dbałość o detale, genialne wyczucie klimatu słowiańskiego to to, co charakteryzuje tę pracę. Gotowa jestem uwierzyć, że taka Słowianka stąpała kiedyś po ziemiach wschodniej Europy :) 
Gratuluję i cieszę się, że tak chętnie bierzesz udział w akcjach i konkursach na tym blogu!

 

I miejsce

Zestaw 36 kredek Koh-I-Noor Polycolor w metalowym opakowaniu [w tym ulotka o materiałach tej firmy] + blender do kredek Derwent otrzymuje...Marcin! Podobnie jak praca Agnieszki, ten autoportret zawojował - niczym przedstawiony na rysunku generał ;) - serca jury. Praca została wykonana na dużym formacie z niezwykłą precyzją i szczegółowością. Bez problemu można odróżnić tekstury, wszystkie elementy pracy, a dzięki użyciu miękkich ołówków praca żyje! Być może na pierwszy rzut oka pomyśleliście "To Russel Crowe z 'Gladiatora', a nie jakiś Marcin Głowacki" - otóż Marcin co prawda "skorzystał" z ciała aktora, ale groźnie spogląda na nas właśnie sam rysownik :) Marcinie, kiedy zobaczyłam Twój rysunek, od razu czułam, że wygrasz - jak widać tego samego zdania byli pozostali sędziowie :D


Proszę, by zwycięzcy napisali do mnie wiadomość z adresem, na który mam wysłać nagrody. Piszcie z tych samych maili, poprzez które wysłaliście prace :)

Na koniec gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - tak naprawdę wszyscy wygraliście! Dla wszystkich tych, którzy czują się smutni, że nie stanęli na podium lub nie zdobyli wyróżnienia - pozwolę sobie tutaj zacytować bardzo mądre słowa Marcina, czyli naszego zwycięzcy:

Nie zawsze wygrana musi być miarą sukcesu. Sukces zaczyna się w momencie podjęcia wyzwania. Gdyby jego miarą była wygrana to np. w maratonie jedynym wygranym byłby ten kto pierwszy przekroczył metę. A co z pozostałymi? Czy należałoby postrzegać ich jako nieudaczników, fajtłapy, niomoty życiowe?
Nie. Dlatego, że tak na prawdę wygranym jest każdy kto bierze w nim udział. I tak należy to rozumieć. Przekroczenie mety jako pierwszy jest tylko skutkiem konsekwentnego dążenia do udoskonalania swoich możliwości. Pierwszy i ostatni na mecie różnią się tylko tym, że ten pierwszy zrobił swój "pierwszy mały krok" dawno temu dlatego wstęga na mecie była jego. Nic poza tym. Jeśli ktoś twierdzi, że jego rysunki są słabe i że nie bierze udziału bo wie, że i tak nie wygra to robi najgorszą rzecz jaką w tej chwili może. Na starcie się poddaje. Jeszcze raz powtarzam. Jeszcze nikt nigdy nie stanął na podium siedząc w fotelu z założonymi rękoma i marudząc pod nosem, że to za trudne. Najwięksi tego świata zanim osiągnęli sukces to zaliczali milion porażek. Ale szli do przodu i nie grymasili. Dlatego dzisiaj są najwięksi.


Ta wypowiedź jest tak mądra , że sama naprawdę nie wiem, co mogłabym dodać od siebie, bo Marcin bardzo celnie to ujął - tak więc słuchajcie go :D Dobrze wie, co mówi - w konkursie "Demony słowiańskie" Marcin nie zdobył ani podium, ani wyróżnienia, w "Wesołej babuszce" został wyróżniony, a teraz stanął na podium :)

Jeszcze raz dzięki i trzymajcie się ciepło! Do usłyszenia ♥


P.S.
Na koniec prośba - choć następny konkurs będzie prostszy w interpretacji [tak, planuję następny, ale dopiero po Nowym Roku, bo wcześniej czeka nas jeszcze tradycyjne Podsumowanie Roku, a przede wszystkim wypadałoby, bym wreszcie przygotowała nowe posty z tutorialami i recenzjami, których to nie było od 2 miesięcy :c], proszę czytajcie uważnie regulamin. Starałam się, by ten ostatni był klarowny, zaznaczałam wyraźnie najważniejsze punkty i podawałam przykłady, ale niestety nie wszyscy spełnili wymagania i jedna praca została odrzucona, dwie wymagały poprawki, kilka uzupełnienia maila... :c

160 komentarzy :

 1. POD TYM KOMENTARZEM PODAWAJCIE LINKI DO SWOICH BLOGÓW/FANPAGE'Y/STRON, BY WSZYSCY MOGLI ZOBACZYĆ WASZĄ TWÓRCZOŚĆ! :)

  PISZCIE BEZ SPACJI:

  < a href = "adres bloga " > nazwa bloga < / a >

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój fanpage, który niedawno założyłam to Magda Draws

   Usuń
  2. Mój Deviantart :)
   I mój Instagram ;) Gratuluję wszystkim wytrwałości przy tworzeniu fajnych prac :3
   Wiktoria T.

   Usuń
  3. Linki mi coś nie działają, ale i na Deviantarcie i na Instagramie jestem Witlart :) (Jak coś to moja praca to ta ostatnia z wymienianych :D)
   P.S. Moja wcześniejsza nazwa użytkownika odsyła na Instagrama, a ta teraz na Deviantarta ^^
   Wiktoria T.

   Usuń
  4. Nazwa mojego instagrama to lien_drawings

   Usuń
 2. Tajemniczy...08.09.2016, 18:36

  Ooooo ! Trzymajcie mnie bo będę skakał z radości. Taka niespodzianka, a wszedłem tylko na moment nie licząc na to że pojawi się takie coś. Już miałem zamknąć okno i przypadkiem zauważyłem, że pojawił się po lewej stronie wrzesień plus 1. O to jednak jeszcze nie szybko zamknę :) Teraz się posypią nowe komentarze. Kończę aby zobaczyć co narysowaliście i kto wygrał. Już gratuluje i to może pierwszy komentarz wiec wszystkim DZIĘKUJĘ. Dominice za konkurs i Wam za wzięcie udziału. Teraz do czytania i oglądania :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecałam wszakże, że w czwartek będą wyniki :D Ale gratuluję bystrego wzroku :D To Tobie należą się ogromne podziękowania :D Zaraz idę odpisywać na Twoje poprzednie komentarze :)

   Usuń
  2. oj tam, oj tam. Nie spiesz się. Teraz to przede wszystkim odpocznij :) Głównie to chciałbym wiedzieć, co myślisz o następnym konkursie. Hmm nie ma żadnego czatu czy co gdzie można pisać o tym na priv. E-mail to lepiej nie skoro można na niego wysyłać na niego różne takie...

   Usuń
  3. Trzeba było maila nie kasować :D Ja myślę, że zrobimy tak: ten gest, co już został wykonany, jest odpowiedzią na Twoje pytanie :>

   Usuń
  4. A no trzeba było :) Zrobiłem to bardzo niechętnie tak na wszelki wypadek. Jeszcze by coś wróciło lub przyszło w zamian...? Super, że tak zrobimy. I tak się nie wykręcisz [6\8] :P

   Usuń
  5. Ha nie zaprzeczasz wobec trzeciego zdania... ;)
   Protest odrzucony :P xD
   Przecież wiesz, że to nie ma nic spólnego z letnimi wydarzeniami. Takie dni są właśnie po to, aby pamiętać o ważnych dla nas Osobach i tych które są nam bliskie... Zatem nie wykręcisz się. :)

   Usuń
  6. Mówię poważnie, nie godzę się ;)

   Usuń
  7. Żarty żartami, a poważnie to szanuje to. Zatem ok.

   Ps. co do Osoby to chodzi o najlepszego Autora najlepszego, najulubieńszego bloga żeby nie było :)

   Usuń
 3. Tajemniczy...08.09.2016, 18:40

  I co Ty na to Wodzu Marcinie? Nie znałem innych prac ale po cichu spodziewałem się takiego wyniku. Gratuluję bo w kontekście naszej wcześniejszej rozmowy jesteś wygrany podwójnie. Bardzo się cieszę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co Ja na to?
   Wznoszę toast szklaneczką 40% trunku w kolorze cytrynowej herbaty. Za trzecim podejściem udało mi się zaanektować pierwsze miejsce na pudle dla siebie. Udało się, bo nie wierzyłem, że tak się stanie. Fakt! Spiąłem poślady bardziej niż dotychczas i poświęciłem tej pracy więcej czasu niż każdej innej. Ale nie dlatego, żeby wygrać choćby nie wiem co, ale dlatego, żeby dogonić marzenia.
   Jakiś czas temu byłem na Kujawach w rodzinnych stronach i po raz któryś z kolei usłyszałem od rodziców, że skoro tak rozbrykałem się z tym rysowaniem to dlaczego jeszcze nic nie narysowałem dla nich. Dlaczego jedna ze ścian jest pusta.
   Ten konkurs spadł mi z nieba bo nie miałem wcześniej koncepcji, nie miałem weny, nie miałem pomysłu czym mógłbym ucieszyć staruszków.
   Od samego początku do samego końca tworzenia tej pracy towarzyszyła myśl z tyłu głowy, że to co tu powstanie zawiśnie na ścianie u moich staruszków.

   Gdybyście widzieli radość mojej matuli jak zawiozłem jej oprawiony w ramę obraz w rozmiarze 91x61.

   Jak to się stało, że udało mi się zwyciężyć?
   Rysowałem z sercem. Rysowałem po coś. Dla kogoś. Był cel.

   Życzę sobie i wszystkim owocnych wyników w dalszych bojach z ołówkami, kredkami, pastelami czy farbami.
   Cokolwiek tworzycie, róbcie to z sercem.
   To działa.

   Usuń
  2. Biorąc pod uwagę kontekst Twej pracy aneksja to pasujący termin. Jednak tylko w przenośni bo się napracowałeś i wszyscy się zgadzają, że zasłużyłeś. I wszyscy chyba się zgadzali już wcześniej, że masz do tego piękne podejście. Jesteś zdecydowanym bohaterem tego konkursu już za Twoje stanowisko, złote myśli i ten genialny cytat [podany już nie raz :)] Teraz jeszcze bombardujesz tym gonieniem marzeń. Zachwyca mnie taka postawa.

   Na Kujawach... Spory kawałek biorąc pod uwagę informacje z Twego FB.

   I do tego ten prezent dla Rodziców. Mówię Ci powinieneś dostać nagrodę już za samo podejście do sprawy. NIESAMOWITE i PIĘKNE... :)

   Życzę Tobie nowych wyzwań i niezmiennego podejścia do tematu. [może popróbujesz coś w kolorze jeśli tak Ci podpowiadają marzenia i serce...

   Ps. Taki właśnie uśmiech mym zdaniem to najwspanialsza nagroda jaką można otrzymać za to co robimy. Ja dziękuje za Wasze...

   Usuń
  3. Marcin, kolejne mądre słowa i piękny gest! Rodzice mogą być dumni z utalentowanego syna z takim fajnym podejściem do życia i pasji :)

   Usuń
 4. Kiedy zobaczyłam pracę Marcina na jednej z grup rysowniczych, od razu wiedziałam że będzie zwycięzcą, jak widać nie myliłam się :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marcin zwyczajnie zmiażdżył system xD

   Usuń
  2. A taki był skromniutki :D

   Usuń
  3. Odkąd przestałem wołać na ciągnik "tyr tyś" i umiem się sam uczesać to - jeśli chodzi o podejście do wykonanych czynności - moim idolem był Arnold S.
   Jakkolwiek dobrze ten człowiek nie wypadł w zawodach to zawsze mówił jedno ..... "Mogło być lepiej. Następnym razem się poprawię".

   Wybieram niedoszacowanie niż przeszacowanie. Rozczarowanie mniej boli.

   Usuń
 5. Bardzo dużo pięknych prac! Miałaś bardzo ciężki wybór ;) Mnie urzekła i przykuła uwagę praca, któa znalazła się na 3 miejscu, fantastyczna, bajkowa wręcz ilustracja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby nie pozostała 4 sędziów, nie umiałabym się zdecydować xD A tak to punkcik do punkcika i wyłoniły się prace na podium :)

   Usuń
 6. Praca Pana Marcina idealna! :)
  Bardzo mi się spodobał również portret Natalii K. :) Gratulacje dla wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twój podziw :D

   Usuń
  2. Już mówiłem ... Na "Pana" to trzeba mieć wygląd i pieniądze. Po plecach takiego "Pana" jak Ja to mój dziadek na konia wchodził :)

   Usuń
  3. Oj Marcinie, Twojego zdania w tej kwestii z kolei nie podzielam :D

   Usuń
 7. Hurra kolejne wyróżnienie! :) Dzięki, co do wyników, to z podium zgadzam się w 100%. Świetne prace, nie tylko te wygrane, wiele świetnych autoportretów :) Gratuluję i biorę się do kolejnych rysunków ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję! Niezwykle udana praca, jak zawsze :) Mam nadzieję, że i w następnych konkursach będziesz brał udział :D

   Usuń
 8. Dziękuję za wyróżnienie :) Ja chyba nie potrafiłabym wybrać wszystkie prace mają coś w sobie i fajne jest to jak każdy w inny sposób zinterpretował temat:) Zapraszam również na moją stronę na facbooku MagdaLena Art : https://www.facebook.com/MagdaLena-Art-1310385118975358/?__mref=message_bubble

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po naszej stronie! ♥
   Dla ułatwienia, jakby ktoś chciał poznać twórczość Magdy: MagdaLena Art :)

   Usuń
  2. Il dzięki za ułatwienie [pisanie linków widać sprawia trudności...]

   Usuń
 9. Wow! Olbrzymie podziekowania za wyroznienie ��
  Gratulujuje zwyciezcy ale i wszystkim uczestnikom. Prace sa niepowtarzalne i sliczne.
  https://www.facebook.com/JoannaZurekDrawing/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O... Co to wyszło...

   a href=" ten Twój adres">klik tekst

   na początku przed a "<" tj "

   No nie udawajcie, że nie potraficie. ;)

   Usuń
  2. Coś ucina pisany tekst i wychodzi pusty komentarz lub masło maślane. No ale Il podała dobrą instrukcje na początku. Polecam :)

   Usuń
  3. Joanna Żurek Drawing

   Proszę bardzo, ułatwienie :)

   Usuń
  4. Dziękuję bardzo. Stukanie na klawiaturze adresów sprawia troche trudności i te pomyłki :) Więc to jest Twój FB :) Obserwuję... :)

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Dzieki wielkie Asiu za ulatwienie. Tak to jest malo kumatym byc

   Usuń
  7. O co chodzi z tym wstawianiem linków? Co to ten "href"?
   Zapytam jak Old Boy
   Jakie cyferki i literki po kolei trzeba wpisać, żeby zrobił się z tego link?

   Ja to stary jestem i mam prawo do niewiedzy w temacie komputerów. Niech mi się nikt nie waży tego zanegować.

   Usuń
  8. Zerknij na pierwszy komentarz pod notką :) Zachęcałam do wstawiania linków do stronami ze swoją twórczością :)

   Usuń
  9. Niektóre prace cudowne, choć każda miała w sobie coś wyjątkowego. Mam jeszcze pytanie odnośnie akwareli, czy obrazek trzeba jakoś utrwalać? Jak tak to czym?

   Usuń
  10. Witam i przepraszam za późną odpowiedź :( Akwareli nie trzeba utrwalać, ale można - są do tego spraye i specjalne płyny, zwane werniksami :)

   Usuń
 10. Brawo dla zwycięzcy, niesamowita praca :) Gratuluje pozostałym, którzy brali udział w konkursie. Wiele prac jest bardzo dobrych :)
  Pozdrawiam
  Ania P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pozytywny komentarz! Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 11. Tajemniczy...08.09.2016, 19:53

  Przyznam się do tego, że też zacząłem czytać od końca notatki :D Nie mogłem się jej doczekać :D Teraz czytam już od początku i coś napiszę...

  Inspiracja konkursowa Dominiki - klik

  Jak Twoja praca i Królewskie alkowy?

  Widać dla wielu to blog i wydarzenie pełne entuzjazmu :)

  Dziękuję Tobie i Wam za opisy pod rysunkami. Jesteście wspaniali. Dzisiaj nie zasnę z ilości pozytywnych wrażeń i radości :D

  Dziękuję Il, Marcysi [moje ulubione... :)], Ani, Tomkowi i Marcie za wybór prac na podium oraz za poświęcony na to czas.

  83 prace... Hmm...

  Demony słowiańskie - 166
  Babuszka - 263

  Hmm...?

  A no właśnie dalej o tym piszesz. Może to kwestia autoportretu i chęci uniknięcia pokazywania twarzy. Do ewentualnych wniosków na przyszłość choć mnie ten temat bardzo zachwycił. Poza tym tak jak piszesz można było narysować tak aby nie było wiadomo o kogo chodzi. Pomyślałem, że przyczyna może tkwić też w poziomie trudności. No nie oszukujmy się, że to było spore wyzwanie i wymagało większej kreatywności niż dajmy na to babuszka, która miała najwięcej prac konkursowych. Wiemy jednak wszyscy, że nie o statystyki tu szło ani o nagrody ale o to aby do zabawy przyłączyli się Ci którzy chcą i mają z tego przyjemność samą w sobie :)

  Komentarzy faktycznie sporo [Dzięki Marcin za wskazówki regulaminowe i Wam wszystkim...]

  Za ciężką prace każdemu należy się nagroda Drogi Organizatorze tej zabawy. Teraz odpocznij :)

  Ty znowu swoje z tą dobrocią. Nie powala pisać o sobie tego, co nie jest prawda ;) Bo naprawdę się na jakieś rekolekcję zapiszę... ;) Jeszcze większe podziękowania należą się Tobie, wymienionym wyżej Osobom [Jury, Marcin] uczestnikom no słowem wszystkim czynnie zaangażowanym w tę zabawę.

  Bycie anonimowym ma swoje plusy... :) Zatem nadal jestem za tym. Więcej pod kątem motywacji i pomysłów zrobiłaś Ty Dobra Osobo oraz Wódz, który zajął pierwsze miejsce :)

  Kwestia kupienia prac pod wpływem propozycji z jednego komentarza i zagadnienia logistycznego związanego z wymianą praca-wynagrodzenie bez ujawniania swego adresu przerodziła się w pomysł na dalszą część zabawy pt wybrana praca publiczności. To pomysł roboczy więc jeśli macie propozycje czy uwagi to piszcie, a wezmę je pod uwagi. Idea jest taka, aby teraz jedną najlepszą pracę wybrali sami widzowie. I tu się zastanawiam nad rozwiązaniem. Najwygodniej i najczytelniej byłoby umieścić prace na jednym FB [tu myślałem o FB Organizatora konkursu] i np na koniec miesiąca wygrałaby praca mająca najwięcej polubień.

  O transakcji poprzednio nie pisałem w oczekiwaniu na ten post, gdyż słowa napisane w komentarzach pod notką konkursową też mogły gdzieś pozostać niezauważone. Mogłoby to wyglądać powiedzmy tak, że zwycięzca nowej zabawy otrzyma bon ze sklepu plastycznego "szał dla plastyka" o pewnej wartości [jeszcze nie zdecydowałem jakiej - najmniejsza możliwa to 100 zł]. Dzięki temu też nie będę musiał myśleć o tym jak ktoś ma mi wysłać pracę skoro nie chce podawać adresu ;) Tę opcję z bonem mam sprawdzoną i niektórzy pewnie moga to potwierdzić. Tak to widzę, ale wszelkie uwagi mile widziane [Marcin liczę na Ciebie :)] Napiszcie co o tym myślicie? Jeśli pomysł jest marny to możemy o nim zwyczajnie zapomnieć ;)

  Ps. Il wiem, że lepsze byłoby co innego... Napracowałaś się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Cię palce nie bolą od tak długich komentarzy :D
   Tak, tak, i to o wiedźmince, i to o zainteresowaniach się zgadza :D Bo ogólnie mam takie zainteresowania historyczno-kulturowe, a uwielbiam też Wiedźmina i jakoś jak pomyślałam o narysowaniu siebie jako wiedźminki, to wpadłam na pomysł konkursu. Bo mógł on też brzmieć "Narysuj się jako postać fantasy", ale poszłam w historię/kulturę :)

   Oj, babuszka też była wyzwaniem, bo to było ciężkie do przerysowania zdjęcie. Coś o tym wiem, bo jej szkic leży u mnie od kilku miesięcy :D Tak mnie wymęczyło robienie szkicu, że muszę odpocząć, zanim ja pokoloruję :D

   Trochę właśnie odpoczywam, dlatego tak wolno idzie mi odpisywanie na komentarze xD *wstydzi się*

   Oj, myślę, że Ty też bardzo zagrzewałeś do walki :) Także podziękowania dla Ciebie nawet podwójne!

   Zastanawiam sie, jak z tymi lajkami. Chciałabym, żeby było jak najuczciwiej, więc myślę o jakiejś sondzie... bo lajki można nabywać poprzez spamowanie. Ale sama nie wiem :/ Chętnie posłucham opinii innych!

   Co innego, nie rozumiem? :) Czyżbyś znowu niepotrzebnie narzekał na wartość nagród? xD

   Usuń
  2. Sonda OK ale obwarowana obostrzeniami pt. jedna osoba - jeden głos. Nie wiem jak to technicznie się robi ale chyba można :-/
   Pytanie, co jeśli praca nie jest na sprzedaż?

   Usuń
  3. Palce jak palce ale mi z ich powodu głupio i wstyd. Na usprawiedliwienie mam tylko tyle, że wkrótce będę grzeczny. :) No ale w kontekście ostatnich wydarzeń:
   "czasami człowiek musi inaczej się udusi"

   Jak Twoje paluszki? Odpisanie każdemu to dopiero wyzwanie - trzeba sporo stukać. Chyba że ktoś ma sekretarkę [ automatyczną ] ;)

   Postać Fantasy. :) +

   Zatem chodziło o wstydliwość względem swego wizerunku...

   Dobry odpoczynek nie jest zły więc niech się nie wstydzi.

   Do walki? Ja? Taki pacyfista. ;) Nie moszlive. I tak nikt nie słuchał. :)

   Co innego w sensie innego niż to co Cię zaskoczyło. Książka albo co. Ba nawet radziłem się Kogoś w tej sprawie [Sosnowiec]. W czerwcu [8] się nie wykręcisz. :)

   Ha ha :) Nagrody były do niczego :P Za skromne. Ha i wolno mi tak napisać :P No ale człowiek się uczy również na błędach.

   No dobra przyznam się. Kwestia kupna-sprzedaży to była tylko przykrywka i pretekst... Poza tym pozostawała kwestia wymiany [kłopotliwe bez podania adresu]. Jeden z komentarzy podsunął mi myśl, którą już znacie.

   Sprawdzałem właśnie temat tego spamowania. Do głowy by mi nie przyszło, że można robić takie numery. Ba nawet kupić polubienia. Szok. Tym bardziej teraz rozumie Twoje stanowisko w sprawie Innej epoki, że lepiej aby to było dla czytelników bloga.

   Mam pewien pomysł na rozwiązanie tego problemu i wspólnie coś byśmy wymyślili. Jednak podsumujmy fakty: nie było odzewu [dwie osoby Ty Il i Ty Marcinie]. Wniosek: małe zainteresowanie. Wniosek z wniosku: nie ma co myśleć jak to rozwiązać skoro prawie nikt w tym nie weźmie udziału. No to wygląda na to, że sobie wszyscy trochę odpoczniemy :)

   Chyba że pojawi się jakiś odzew w co z doświadczenia już wątpię.

   Ciekawe co wymyślisz na następny konkurs. Do przeczytania przy kolejnych postach.

   Trzymajcie się wszyscy artystycznie :)

   Usuń
  4. Oj nie, ja sama odpisuję każdemu, w dodatku pokusiłam się o zdanie-dwa na temat pracy dla każdego uczestnika, tylko zrobiłam to mailowo :) Moje palce jeszcze żyją i mają się dobrze :D
   Dalej protestuję, jeśli chodzi o 8 czerwca :P I to nie z przekory, tylko naprawdę.
   Ja nadal uważam, że wartość nagród była jak najbardziej OK!
   Poczekamy kilka dni, zobaczymy, czy ktoś się odezwie w kwestii "pracy publiczności". Ale od wczoraj nikt nic nie pisze, więc sama nie wiem...

   Usuń
  5. Nagroda publiczności jak najbardziej :) bardzo fajny pomysł, nawet mam już faworyta na kogo zagłosuję :) Tylko jak pisał Marcin - obostrzenia, jedna osoba jeden głos i najlepiej na blogu. Like na facebooku to nie jest idealne głosowanie, bo chodziłoby o to, która praca najbardziej się podoba, a nie kto potrafi skrzyknąć większą liczbę znajomych :) znam z doświadczenia ;)

   Usuń
  6. No właśnie, kupowanie lajków, spamowanie innych... jak tu to rozwiązać...

   Usuń
  7. Widzę, że się zgadzamy. Nie znam dobrze środowiska sieciowego i początkowo wydawał się to dobry pomysł. Zmieniłem zdanie po sprawdzeniu tematu spamu. Zatem pozostaje nam Twój blog Il. Pojawił się pewien pomysł... Taki sobie ale może rozwiązałby problem. No ale poczekajmy jak podpowiada Il [do jutra - sobota to ma się więcej czasu na blogi] Coś czuję jednak, że nic z tego. Pomysł zwyczajnie się nie przyjął więc nic na siłę. Marku dzięki za rade. Jesteś 3 zainteresowaną osobą...

   Poczekam do jutra, ale już skłaniam się do poniższej rady danej mi wcześniej:

   Anonymous 28.08.2016, 21:21
   "Myślę, że jeśli pod postem z podsumowaniem konkursu wypiszesz interesujące Cię rysunki, to odzew się pojawi :)"

   Jeśli o mnie idzie to od rana próbuję wybrać jedną pracę. Widzę jednak, że nie mam serca na to aby wyróżnić tylko jedną. Zdecydowanie lepiej kiedy wyboru dokonuje kilka osób. Zatem szukałem rozwiązania. Niestety nie dodzwoniłem się ani do obsługi salonu empik ani do szału więc nie mam nic potwierdzonego. Jednak sensowne wydaje się [częściowo sprawdzone] aby w szale wybrać to i owo i podać "Wasze" adresy w rubryce odbiorca. Zgadzacie się z tym, że to się sprawdzi? Jak wspomniałem nie udało mi się do nich wczoraj dodzwonić aby się upewnić na 100%.

   Pozostaje jedna kwestia tj "Waszego" [wybranych osób, które do rana mam zamiar wyłonić] adresu. Bo kto chce podawać adres w sieci... Niby jest opcja wysłania do dowolnego punktu pocztowego i tam moglibyście to odebrać jednak tego też nigdy nie sprawdzałem. Może dziś się dowiem czegoś więcej to dam znać. Jeśli macie te rzeczy sprawdzone to napiszcie.

   Teraz dokończę wybieranie prac.

   Usuń
 12. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim zwycięzców :) Samo wzięcie udziału było dla mnie wielką radością, mam nadzieję, że będę mogła dalej uczestniczyć w takich konkursach.
  Dziękujemy ci, Dominiko za przeprowadzenie tego konkursu, wiemy, że nie było to łatwe :) I (choć już to robiłam, ale dziękowania nigdy za wiele :D) dziękujemy Tajemniczej Dobrej Duszy za zasponsorowanie nagród dla zwycięzców :3 Nie każdemu było dane coś wygrać (na przykład mi :D), ale wszyscy powinniśmy dziękować ludziom o tak wielkim sercu! Oby było ich więcej :)

  Jeśli interesowałaby kogoś moja twórczość, serdecznie zapraszam na mój dA! :)
  Asiek14

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja Was bardzo proszę... :( Nie wystarczy Tajemniczej...

   Odwiedziłem podany link. Ładnie wyglądasz [The Middle Ages girl] i super zwierz :)

   Może ruszy zabawa na nagrodę publiczności. Już masz mój głos :) Wygrałaś doświadczenie i rozwój. Poza tym pomyśl o tym w ten sposób. Łowcy talentów Cię obserwują i liczą na Twój rozwój. Warto korzystać z takiej szansy i dalej rysować, a pewnego dnia... sama się przekonasz :)

   Usuń
  2. Asiu, cieszę się, że konkurs sprawił Ci przyjemność ^^ Bardzo podobała mi się Twoja wizja hasania po zamku i zajmowania się końmi :D Oj tak, i nawet nie chodzi o sponsorowanie nagród. Oby jak najwięcej było osób chcących robić coś bezinteresownie, z dobroci serca! :)

   Dobrze prawisz, Tajemniczy :)

   Usuń
 13. Jest mi tak. Niesamowicie. Głupio.
  Narysowałam pracę (na którą nawet da się patrzeć bez oślepnięcia) po czym zapomniałam ja wysłać... Mogę podesłać linka tu, w komentarzu, jakbyś była ciekawa, chociaż wiem, że to już nie to samo
  Gratuluję wszystkim startującym, a szczególnie zdobywcom pierwszych miejsc - Wasze prace są wspaniałe! Wyrazy podziwu również dla sędziów za wytrwałość i chęci :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj :( A tak liczyłem, że zobaczę Twoja pracę. Podaj choć linka tutaj. No i może ruszy ta zabawa na zwycięzcę publiczności. Wygląda na to, że Marcin jeszcze nie wie iż wygrał :D

   Głupio to było mi, gdy wziąłem Cię ostatnio za rodzaj męski :|

   Usuń
  2. O kurczę :< Pewnie, dawaj linka! Chętnie zobaczę Twoją pracę! :)
   Dziękujemy za wyrazy uznania :D

   Usuń
  3. T... Marcin dowiedział się o wynikach będąc w pracy [21:00] i ból miał straszny, bo nie mógł nic odpisać ani skomentować. Nawet "zaciesz" nie wychodził bo sterta papierów na biurku ważniejszą była :(

   Usuń
  4. Tak to już jest z robotO. Jednak zawsze wybija godzina, gdy można zabrać się do domu na relaksik i papiery zostawić tam gdzie były :)

   Usuń
  5. Oto rysunek
   Jakby co, w rzeczywistości nie jestem aż tak brzydka, po prostu nie umiem rysować ludzi :P
   Powiedzieli mi, że mogę być kim chcę, więc zostałam towarzyszem pancernym
   T... ależ nic się nie stało, większość osób w internetach bierze mnie za faceta xD

   Usuń
  6. Ej no fajnie! :D I widzę, że na rysunku zawarłaś swoją drugą pasję - konie :D

   Usuń
  7. No pewno! W końcu rysunek bez koniczka, to rysunek stracony ;P

   Usuń
  8. Właśnie, może znowu powinnam narysować jakiegoś konia, bo zostało mi kilka ciekawych zdjęć na czarnym papier :D

   Usuń
 14. A ja zostawiłam sobie rysowanie tej pracy na sam koniec wakacji, nie przypuszczając nawet, że przez losowy wypadek nie zdążę jej skończyć. :( Ale widzę, że prace były świetne i moja to marny proch przy wygranych i wyróżnionych. XD
  Jak zobaczyłam Maxi-Marcina wiedziałam, że musi wygrać! I nie tylko ze względu na genialny warsztat - w końcu "Gladiator" to mój ulubiony - obok "Bravehearta" i "Skazanych na Shawshank" - film, nie mogło być inaczej! 8))
  Moją szczególną uwagę przyciągnęły jeszcze Słowianki Kai i Agnieszki oraz Indianka Natalii. Cudowne prace. ^.^ Gratulacje. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz nie warto nic zostawiać na ostatnią chwilę :( Oj tam zaraz marny. Na początku wychodzi może mniej ale warto się rozwijać...
   A jaki był Twój pomysł?

   "Skazany..." też lubię tę ekranizację :)

   Usuń
  2. Oj, strasznie szkoda! A można zobaczyć tę pracę, nawet w wersji nieukończonej? :)
   Wstyd się przyznać, ale nigdy nie oglądałam całego "Gladiatora", może najwyższy czas to zmienić :D
   Cieszę się, że prace Ci się podobają!

   Usuń
  3. Też chętnie zobaczę tę pracę...

   Żaden wstyd w tym wypadku chyba, że nie oglądałaś "miasta żab" ;)

   Usuń
  4. Ano, ano, nie warto... Kolejny raz się o tym przekonałam. :( W każdym razie co się stało, to się nie odstanie, będę próbować w kolejnych konkursach, o ile kochana Ilojleen je zorganizuje i znajdzie się jakaś Tajemnicza Dobra Dusza, żeby je zasponsorować. 8)
   Warto się rozwijać, to prawda. To o tej mojej pracy to była taka moja subiektywna ocena, ale zdaję sobie sprawę, że w porównaniu do roku wstecz jest o niebo lepiej, a o ile będę ćwiczyć, to za kolejny rok będę jeszcze lepsza niż dziś. ^^ Grunt to ćwiczyć, chociaż czasami, jak widzę takie piękne prace, to rzeczywiście myślę sobie, że nigdy nie będę tak dobra. Muszę pracować nad wiarą w siebie, bo tego mi najbardziej brakuje. :<
   Pewnie, że pokażę pracę, ale jest ona - delikatnie mówiąc - niedopracowana. Proszę: KLIK!
   Wybrałam czasy rokoko, bo od zawsze uwielbiałam te rozłożyste, kunsztownie zdobione suknie. A w tle pałac w Wilanowie. :D
   "Gladiator" super film. C:

   Usuń
  5. Tak, jeden konkurs jeszcze będzie na 100%, potem czas pokaże :) Na pewno muszę trochę ogarnąć bloga, by nie zamieniał się w bloga z konkursami, a pozostał blogiem o nauce rysowania :)
   Nigdy nie myśl tak o sobie i swoich możliwościach! Ja też nie wiedziałam, jak kiedyś będę rysować i mój progress był szczerze mówiąc wolny. Inni szybciej dochodzą do podobnego lub wyższego od mojego poziomu. To może być dobijające, ale w gruncie rzeczy liczy się rezultat, a nie czas, prawda? :)
   Ojeeej! Cudnie się zapowiadało :D ♥ Obiecaj mi, ze jeśli jednak skończysz tę pracę, to mi pokażesz :)

   Usuń
  6. To pozostaje blog o nauce rysunku nawet z konkursami. Jeśli o mnie chodzi każde wydarzenie, publikacja tutaj [+ komentarze] uczy mnie czegoś nowego. Ten konkurs to była dosłownie burza plastyczno edukacyjna. Poza tym z każdej pracy można wyciągnąć wnioski i czerpać inspiracje. Widać też jak Twoi czytelnicy robią postępy co też nas czegoś uczy. Poza tym te komentarze Marcina, które mam w personalnych cytatach :) Konkursy to tak kropka nad i oraz jak to ujął zwycięzca egzamin z tego, czego się tu uczymy :) [tak tak Profesorze Dominiko]

   Teraz to i ja bardziej zajmę się rysowaniem i czytaniem pozostałych postów. Każdy czy to konkursowy czy nie czegoś uczy.

   A i zobaczę co słychać na blogu o Marcysi. :)

   Usuń
  7. Cieszę się, że uważasz, że nawet komentarze i różne akcje mają w sobie coś pouczającego, ale mimo wszystko warto się zabrać za jakieś notki :)

   Usuń
  8. Tak, wiem, nie można tak... Próbuję walczyć z takim podejściem. Muszę przyznać, że twój blog naprawdę mi w tym pomógł, bo obserwując twój progress po prostu myśli się, że przy ciężkiej pracy można wszystko. :D
   Jasne, jak tylko skończę, mogę podesłać link. C: Ale kiedy to będzie, tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. XD

   Usuń
  9. To walcz i nie daj się! Cieszę się, że mój blog w jakiś sposób pomaga zwalczyć Ci takie nastawienie :)
   Wciąż czekam na tę pracę :D

   Usuń
 15. "Sukces zaczyna się w momencie podjęcia wyzwania."08.09.2016, 20:48

  No tak jak podsumowała Il bierzcie przykład z postępów Marcina...

  Pewne zdanie mam w ulubionych cytatach...

  OdpowiedzUsuń
 16. Serce rośnie od Waszych prac :D

  Il czy po nowym roku mogę wziąć udział w konkursie w podobny sposób [wyłącznie na priv]?

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wygrałam, ale i tak jestem z siebie dumna, że wysłałam pracę :) Niektóre są naprawdę niesamowite...a ten rysunek z 1 miejsca - Boże kochany. Jak zdjęcie *__*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś być dumna też z samej pracy! Nakombinowałaś się, by stworzyć tak wiarygodny wizerunek Greczynki :) Dobra robota!

   Usuń
 18. Wspaniałe prace, bardzo podobają mi się Indianki i rysunki z podium, cudowne:)
  Miałam wziąć udział i nawet narysowałam szkic, ale jakoś nie umiałam się za to dalej zabrać i nawet nie wiem, kiedy zleciały wakacje i koniec czasu:P Teraz oczywiście żałuję, że nie skończyłam, ale już trudno, może następnym razem się uda:)
  Jeszcze raz gratuluję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miły komentarz na temat prac uczestników ^_^ Strasznie szkoda, że nie wzięłaś udziału. A szkic można zobaczyć? :) Bądź chociaż opowiedz, jak się przedstawiłaś.

   Usuń
 19. Subiektywnie - bez urazy...09.09.2016, 13:16

  Jeszcze tylko podsumowanie Waszych wyobrażeń plastyczno-temporalnych.

  Moje subiektywne zachwyty: [wg kolejności w tym poście vv]
  (nie że jedne prace wymieniam jako lepsze inne mniej lub że coś na Waszych pracach mi się podoba a coś nie - ot tak zwyczajnie co mi się podoba najbardziej)

  - księżniczka Dorota: suknia, tło, kolorystyka
  - Szkicownik C. - włosy, strój, zwierzaki
  - Kinga W. - papuga
  - Paulina N. - szkic
  - Agnieszka S. - brak mi słów :)
  - Asia W. - marzenia, włosy i zwierzątko (dziś też można jeździć konno, trudniej o zamek :)
  - Lucek F. - Strój i tło
  - Karolina B. - całość: pomysł i wykonanie :)
  - Marek C. - fajne, fajne
  - Joasia Ż. - j.w., lina - super opis :)
  - Daria C. - naszyjnik i kolory
  - Choineczka - tematyka, całość -lepiej że żyjesz dziś a nie w okresie wojennym :)
  - Karolina T - całość
  - Wika - całość
  - Tatiana Z. - stateczek
  - Martyna N. - ubranko, zwierzak no i fragmencik Ciebie :)
  - Magdalena K. - całość :)
  - Karolla - fajne
  - Marcin G. - bez komentarza ;) [ponownego]
  - Marta K. - całość, tematyka, banki z tłem i opis [piękne masz zajęcie i podejście...]
  - Ania B. - całość
  - Klaudia - magia, super, radosne, całość choć czasy [realia] były takie sobie...
  - Eska - całość
  - Wolves - zwierzaki + tło
  - Akacja - CAAAŁOŚĆ :)
  - Sylwia - jw
  - Kaja - Super :) [ i udowodniłaś w opisie, że nie trzeba było się bać konkursu ze względu na ujawnianie swego wizerunku w sieci skoro można było lekko zmienić rysy twarzy :) ]
  - Maria - czapeczka [też chcę taką], pierwszy szeroki uśmiech
  - Karolina C. - CAAAŁOŚĆ :) = tematyka i rysunek
  - Wicia - ślicznie
  - Karolina L. - też fajne [bujająca w obłokach :D]
  - Pączęk - jw
  - Szaroket - interesujące
  - Marle - tło
  - Kamila P. - całość
  - Natalia K. - ach :)
  - MRS - całość [odsyłam do przygody Marcina zwycięzcy rysował aż się wrysował na pierwsze miejsce :)]
  - Gosia - suknia, korona
  - Patryk - całość
  - Natalia F. - całość :) wesoły opis obrońco :) [vide film "rrr"]
  - Magda G. - całość, detale - świetnie znasz się na epoce
  - Weronika W. - całość
  - D.K. - całość, interesujący opis

  uff nie wiem czy dam rade to dziś skończyć...

  - Ewa - włosy, strój, bransoleta
  - Bartłomiej - tło i miecz
  - Gabriela - strój, włosy, diadem
  - Maja - całość, fajna ta fryzura :)
  - Ewelina - niesamowite :)
  - Magda I. - fajne
  - Ifri - jw :) znasz się na epoce
  - Agnieszka S. - ładnie
  - Agata - super
  - Kasia - fajnie
  - Grzegorz - :) :) A no właśnie :puzo, Paul Sherman. Też lubię ale przęstępstwo to przestępstwo i krew się lała, a nie trzeba być gangsterem aby być dżentelmenem i mieć harakter ;)
  - Olka - ładnie [PJ - zabawne historie :)] jednak narysowałaś mimo innych prac o których pisałaś. Dziękuję :)
  - Kaszanitka - sympatyczne :)
  - HQ - zbroja i miecz
  - Nina - wlosy, pierwsza konkursowa łezka
  - Ada K - fajne
  - Z. - fajne fajne szaro kolorowe :) klimatycznie
  - Ania P. - - uroczo
  - Margott - podoba mi się
  - An - ślicznie całość, super wiewiórka :)
  - Agnieszka C. - ładnie całość
  - Dorota - fajne
  - Kimawe - ślicznie
  - Marta - ładnie, ciekawe ujęcie
  - Ada - podoba mi się, głównie zwierzęta - tło, ale słabo Cię i otoczenia widać :(
  - Bartek - super
  - Barbara - ach och
  - Ania M - niesamowite [ale żeby uczucia górą nad rozumem :)]
  - Basia S. - ładnie [ pozdrowienia dla Braci :)]
  - Krzysztof - interesujące :)
  - Ilthin - naprawdę łądnie
  - Paulina - zdąża :P :P
  - Karolina L. - lubię takie połączenie kolorów :) \ ładnie
  - Wiktoria T. - fajne i przestrzenne

  Uff dałem radę :)

  Il nie mam pojęcia jak Ty znajdujesz czas i siłę, aby na to wszystko odpisywać. Szczególnie nie wiem jak dałaś rade ostatnio - komentarze, listy etc. A gdzie jeszcze życie prywatne. Raz już to pisałem i powtórzę nie umiałbym wybrać najlepszej pracy.
  Ps. Nie wszyscy dali na swych pracach artystyczne podpisy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łooo! Kurczę, ale to miłe z Twojej strony, że o każdej pracy coś napisałeś :D Dzięki w imieniu czytelników uczestniczących w konkursie :)
   Starałam się to robić w miarę systematycznie, choć nie ukrywam, że poszło wiele godzin w niedzielę na ostatnie maile i prace xD Ale cieszyłam się, bo wtedy napłynęło ich najwięcej :)

   Usuń
  2. Że też chciało Ci się to wszystko pisać...ale dziękuję bardzo za pochwałę, sama jestem dumna ze swojej pracy:) chociaż teraz widzę błędy których nie widziałam wysyłając ją, ale trudno. Już wiem co poprawić następnym razem :D

   Usuń
 20. T... weekend :D09.09.2016, 13:26

  A i jeszcze jedno bo bym zapomniał. Zastanawiałem się czy też coś narysujesz na te okazję :) Jest jedna Dominika K, ale chyba nie o Ciebie chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to nie ja :D Może kiedyś narysuję się w innej epoce, ale prędzej będzie wiedźmiński portret i rysunek typu art style challenger, który dziś zaczęłam :)

   Usuń
  2. Wiedźmiński... TAK!!! proszę ;)ja za ten, o którym Ci pisałem jeszcze się nie wziąłem, ale będzie! :)

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że żaden złośliwiec się nas nie przyczepi, że bawimy się w taki "rysunkowy cosplay", bo jak machnę mieczem i użyję Igni... :D

   Usuń
  4. I niech to będzie przestrogą dla wszystkich... ;)

   Usuń
  5. pytania:
   - art style challenger?
   - rysunkowy cosplay?
   - "Igni..."?

   Usuń
  6. Art style challenge [zrobiłam literówkę, bez "r"].
   Przez rysunkowy cosplay miałam na myśli narysowanie siebie np. jako wiedźminki :D
   Znak Igni :D

   Usuń
  7. Ciekawe jaki wybrałaś styl. Mniejsza o literówkę. Taki ze mnie ignorant lub troglodyta, że w pierwszej chwili nie skojarzyłem w czym rzecz. Te linki to super sprawa :D

   Igni - przypomniał mi się Christopher Paolini

   Usuń
 21. Przeglądając prace po kolei, zdechły lisek na ramieniu skradł moje serce natychmiast. :D Strzał w 10! Gratuluję wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 22. Każda z tych licznych prac jest piękna i jedyna w swoim rodzaju. Nie dziwię się, że mieliście trudny wybór.
  Jeszcze raz przecudne prace. :)
  Gratuluję zwycięzcom, ale wszyscy, którzy brali udział w konkursie w pewien sposób wygrali. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Jeju, ile fajnych prac :D Szczególnie przypadła mi do gustu praca zdobywczyni 3. miejsca.
  Wszystkim gratuluję!
  *Ja oczywiście się spóźniłam z wysłaniem :P*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nie :c A może pokażesz swoją pracę tutaj, teraz? :)

   Usuń
 24. Nie mogę się nadziwić niektórym pracom są naprawdę wspaniałe! Gratuluje zwycięzcą a także wszystkim którzy wzięli udział, większość prac naprawdę cieszy oko. :) Ja niestety nie dałam rady, mam nadzieję, że następnym razem mi się uda pomimo szkoły (kierunek art i zapierdziel troche z pracami jest..).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie wzięłaś udziału w konkursie, ale zupełnie Cię rozumiem, nie da się rysować 24h/dobę ;o;

   Usuń
  2. ...i 7 dni w tygodniu xD

   Usuń
 25. O rety! Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Kiedy zobaczyłam inne prace straciłam praktycznie nadzieję na wygraną a tu proszę! Wszystkie prace są wprost przepiękne, patrzę na nie, i widzę wiele które widziałabym na podium zamiast mojej. Praca Marcina zdecydowanie zasłużyła na pierwsze miejsce. Rysunek Agnieszki też ma w sobie to coś. Bardzo podobają mi się też prace Ani M, Magdaleny K, Patryka i Grzegorza.
  Gratuluję wszystkim i oczywiście dziękuję za zorganizowanie konkursu Dominice i Tajemniczej Duszy. Czekam ze zniecierpliwieniem na kolejny konkurs.
  A dla zainteresowanych oto mój DeviantArt: CatTheThread
  Kaszanitka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz gratuluję! ♥ Twoja praca wyróżniała się pięknym stylem i musiała zostać doceniona :) Dziękuję za podzielenie się swoimi pozytywnymi wrażeniami :)

   Usuń
 26. Nie wziąłem udziału, bo nie miałem po prostu chęci i temat mi się nie podobał. Ale patrzac na te ładne prace i tak nie miałem szans :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W konkursie można uczestniczyć dla zabawy, nie dla zajęcia podium :)

   Usuń
  2. Jeden z mych profesorów do pracy doktorskiej miał takie podejście: bada daną tematykę z zamiłowania i nie na sztukę, a jeśli przy tej okazji odkryje coś wartego opisania i opublikowania...

   Marcin rysował dla "frajdy" i od serca i przy tej okazji powstało coś pięknego, a konkurs to była motywacja tematyczna. Tak zrozumiałem, ale zawsze może to sprostować.

   Usuń
 27. W tym momencie jestem zła na siebie, że nie wzięłam udziału. Jakoś mi... No nie wiem, nie pykłoo XD Na początku wakacji widziałam siebie w roli uczestniczki Powstania Warszawskiego, i jakoś to przekładałam na później. W końcu się nie udało. Ale prace są wspaniałee ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałuję, że nie wzięłaś udziału, ale mam nadzieję, że następnym razem coś narysujesz :D

   Usuń
  2. Tak wiec czekam na następny konkurs, liczę na to, że uda mi się wziąć udział (:

   Usuń
 28. Wybrałem 4. Proszę nie miejcie mi tego za złe. Za dwa dni wybrałbym pewnie zupełnie inaczej. Ot taki wybór typu podoba mi się na tą chwile na podstawie tematu, koloru etc. No nie będę tu pisał o sobie i dlaczego ten a nie inny. Dlaczego cztery? Bo nie osiem czy dziesięć i takie ograniczenie samego siebie bo w przeciwnym razie wybrałbym wszystkie :) Takie wybory to nie dla mnie bo przyszło mi to ciężko i wybór jest w dużej mierze przypadkowy. Nie oznacza wcale, że jakąś prace uważam za lepszą lub gorszą. Tyle tytułem wstępu.

  Zatem jeśli nie będzie dziś większego odzewu w sprawie wyboru publiczności [tak by było mi łatwiej niż wybierać samemu ;) ] to mam małe docenienie za trud wykonania pracy dla 4 osób: [wg kolejności w poście od góry]

  - Karolina B - kobieta z pochodnią
  - Magdalena K - kobieta "Edwardiańska"
  - Klaudia - smak dzieciństwa
  - AN15NO - tańcząca z wilkami

  Pozostaje teraz kwestia jak Wam wysłać podziękowania za te prace. O tym pisałem wyżej. Prośba do osób mających mniej niż 18 lat o konsultacje z rodzicami\opiekunami w tej sprawie [adres itp - żeby potem nie było...]

  Osobiście skłaniam się do tej wysyłki do oddziału pocztowego. Tylko nie wiem jeszcze jak by wyglądało poinformowanie Was o przesyłce oraz sam jej odbiór. [dopytam na poczcie chyba, że wiecie coś na ten temat]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem pytałem na poczcie i sprawa wygląda tak. Nawet nie potrzeba podawać adresu. Paczuszka przychodzi do placówki pocztowej i odbiorca dostaje powiadomienie [e-mail lub telefonicznie]. Niestety nie wszystkie filie pocztowe to obsługują i trzeba dla każdej placówki sprawdzić to indywidualnie, ale myślę że z głównymi urzędami pocztowymi nie będzie problemu.

   Jeśli ktoś ma kontakt z wymienioną fantastyczną czwórką proszę dać im znać.

   Zatem wystarczy miejscowość i adres e-mail czy jak kto woli telefon. Zatem nie jest konieczne podawanie pewnych informacji, które zapewne każdy woli zachować dla siebie.

   Usuń
  2. Cóż... W tej sytuacji zmykam ten wątek. Naprawdę szkoda. Widzę, że dalsze czekanie niczego nie zmieni. Takie mam doświadczenie z reakcji na komentarze pod postem konkursowym [czerwiec 2016].Pomysł się nie przyjął, a komentarzy poza Il i kilkoma osobami nikt nie czyta. Nic na siłę. Zatem pozostaje tylko jedno. Następnym razem... Il mam nadzieje, że się zgodzisz... Sama widzisz, że tylko taka forma się sprawdza. Po nowym roku będzie "szał" jeśli wiesz co mam na myśli. Tylko wiesz: pssyt, cichutko.
   Za nic Ci nie dziękuję i bardzo się cieszę z tego, że prowadzisz tego bloga.

   Do przeczytania.

   Usuń
  3. Bardzo mi przykro, że tak się zaangażowałeś i spędziłeś tyle czasu nad wyborem prac oraz poszukiwaniem sposobu na przekazanie dodatkowej nagrody i nic z tego nie wyszło :(
   Ty już poSzalałeś i ostatni miły gest będzie nagrodą w następnym konkursie, możemy się tak umówić? :) Żadnych nowych miłych gestów, proszę, bo czuję się niezręcznie :D

   Usuń
  4. Oj tam, oj tam. Mnie nie bo ze swej strony zrobiłem wszystko co było można zatem niczego nie mogę sobie wyrzucić. Czasu nie zajęło to wiele bo tylko jeden dzień i to nie cały. Prace i tak chciałem dokładnie obejrzeć, a wybory to fakt nie dla mnie. Szkoda tylko że ktoś miał małą okazję i nic z tego nie wyszło.

   Szanuję to. Możemy jeszcze "negocjować"? :) Właśnie skasowałem część tego co napisałem :) Może to by nieco wyjaśniło i zmieniłabyś zdanie. Jednak nie pasuje to na forum. Przyznam że nie do końca rozumie dlaczego tak się czujesz. Tworzysz piękny projekt i wkładasz w to sporo pracy. Przysłowie o tym pisałem już wcześniej. Zawsze znajdzie się ktoś kto to docenia. Mym zdaniem Twój blog zasługuje na to, aby podać dla niego oficjalny rachunek bankowy. To naturalne dla poważnych projektów do których ja go zaliczam.

   Ps. co mogę zrobić abyś się tak nie czuła?

   Usuń
  5. Nie wiem, czy to jeszcze przeczytasz, ale odpisuję.
   Mimo wszystko, szkoda :(

   Niestety, odmawiam negocjacji :D Przybory na kolejny konkurs już kupione, a jak pisałam w prywatnej wiadomości, zgodnie z Twoją prośbą, coś tam zakupiłam też dla siebie :) Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy nad blogiem :) A niezręcznie się czuję dlatego, ponieważ nie piszę tego bloga dla zarobku. Chcę, by każdy miał możliwość darmowego korzystania z niego, żeby nie poczuwał się do wpłacenia donacji :)

   Usuń
 29. Zwycięska praca Marcina jest jak nokaut, ale w pozytywnym sensie. Po prostu nie ma wątpliwości kto powinien wygrać. Gratuluję Marcinowi i wszystkim uczestnikom! Osobiście, poza podium, bardzo podoba mi się indianka Barbary. Stroje indiańskie kojarzą mi się z żywymi, mocnymi barwami. Twój rysunek to pokazuje. Poza tym na plus zaliczam nieco mniej szablonową pozę.
  Temat konkursu spodobał mi się do tego stopnia, że planuje już kolejny autoportret. : ) Mam nadzieje, że nie jest to oznaka narcyzmu. ;) Tym razem będzie to portret w konwencji fantastyczno komiksowej. Na pocieszenie dodam, że część mojej twarzy zakryje, żeby nie znęcać się nadmiernie nad widzami. :) Z rysowaniem własnej facjaty jest o tyle łatwiej, że mamy ją zawsze pod ręką. To duża zaleta bo ostatnio byłem zmuszony do rysowania w różnych miejscach i okolicznościach, nie koniecznie komfortowych, co trochę odbiło się na konkursowym rysunku. Ważne, że rozruszałem nieco paluchy i za tą mobilizację dziękuję. Kiedy nie wisi nade mną termin to jakoś nie mogę wziąć się w garść.
  Dla czujących nagłą potrzebę oglądnięcia mojego wytwórstwa zapraszam na stronkę Deviantową:
  TopperGfx
  Wchodzicie na własną odpowiedzialność. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa względem prac innych uczestników, Krzyśku :)
   Nie, myślę, że portretowanie siebie nie jest oznaką narcyzmu. Własna twarz zawsze jest wyzwaniem! Poza tym, można w ten sposób zrealizować niespełnione marzenia, różne pasje, czego dowiódł ten konkurs :) Powodzenia i czekam na ten portret, o którym wspomniałeś :)

   Usuń
 30. Niektóre prace są tak ładne, że zastanawiam się jak to możliwe, że dostałam wyróżnienie :D Dziękuję bardzo, jest to dla mnie dużą motywacją do rysowania. Gratuluję wszystkim, szczególnie osobom, które zdobyły miejsca na podium :)(Rysunek, który uzyskał pierwsze miejsce jest naprawdę niesamowity! Pozazdrościć umiejętności.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tamaryna, czyli Wicia? Czy pomyliłam z innym wyróżnieniem? :D
   Dzięki za pozytywny komentarz!

   Usuń
 31. Ten konkurs był o portrecie i o przeszłości to może kolejny o przyszłości. Kilka osób o to nawet pytało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo osób dopytywało się kiedyś o coś innego i chyba to będzie tematem konkursu... :)

   Usuń
  2. Ciekawe co to było. Może gdzieś doczytam a jak nie to dowiem się po nowym roku bo głupio pisać o tym temacie już teraz. Cieszę się ze masz już plan. Ja też... :)

   Usuń
  3. Plan się odrobinę zmienił, ale tylko odrobinę :D

   Usuń
 32. ojej współczuję wyboru:) widzę, że łatwo nie było. te prace są genialne!

  OdpowiedzUsuń
 33. Dziękuję za wyróżnienie :) :D Wszystkie prace piękne :), Najbardziej spodobały mi się prace: (wszystkie z podium oraz) Magdy i, Grzegorza, Krzysztofa, Mai, Szaroket, Magdy G, Weroniki W, Natali K oraz Kasi7575 Jeśli ktoś by chciał: oto instagram z moimi rysunkami: https://www.instagram.com/wink.art/ (nie wiem czy ten link mi wyjdzie...). Kaja (wink.art)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że Twoje wyróżnienie wyróżniło się na tle innych wyróżnień [masło maślane], także gratuluję :D

   Usuń
 34. Kaju skoro już jesteś [okazja] mam pytanie: reflektujesz na takie podziękowanie?

  Czytaj wyżej pod T...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przepraszam, że tu długo nie zaglądałam :( I jak widzę jest już za późno. Uważam, że był to bardzo miły gest z Twej strony :) Kaja

   Usuń
  2. Co jeśli nie jest za późno? :) Przyznam jednak, że już nie miałem nadziei na jakikolwiek odzew. Cieszę się z własnej pomyłki.

   Zerknij o tutaj -> KLIK

   Daj znać co i jak w Twojej megapolii.

   Myślę, że jakoś się dogadamy. :)

   Usuń
  3. Ojej! Tak się zdziwiłam, że ktoś odpisał, że nie wiem co odpisać. Tak, w mojej "megapolii" jest możliwość, o której piszesz. :D (Trudno mi uwieżyć, że tak niewiele osób odpisuje i czyta te wszystkie komentarze- mi sprawiają one wielką przyjemność) :)

   Usuń
  4. I ja byłem dziś miło zaskoczony :) [godziną publikacji komentarza-2] Życie pełne niespodzianek. Wystarczy, że napiszesz jak się z Tobą skontaktować na priv w celu ustalenia szczegółów. Może czat na Fb? Uwierz na słowo, że trudno czytać wszystkie i na nie odpisywać. Osób które to robią mym zdaniem nie brakuje. Potwierdza to ilość komentarzy pod postami :)

   Prawda, że ten bloga to wspaniała sprawa... :D

   Usuń
  5. Jako, że Kai o tym nazwisku może być wiele, to sprawdź proszę ostatni komentarz na fb Ilojleen Art. (Myślę, że to dobre rozwiązanie na znalezienie się) :P To ja :)

   Usuń
  6. Co racja to racja. Znalazłem. Dzięki. :)

   Usuń
 35. Jej, ile pięknych prac! Szczerze mówiąc (pisząc...) to chyba nawet bardziej czekałam, żeby dowiedzieć się co wymyślili inni, niż żeby sprawdzić czy coś osiągnęłam :). Skoro wreszcie zebrałam się, żeby skomentować to bardzo chcę powielić zachwyty nad pracami na podium, są po prostu świetne, każda na swój sposób :). I gratulacje dla wszystkich uczestników w ogóle. O, i jeszcze jedno:dziękuję bardzo tobie Ilojleen za całą pracę włożoną w konkurs i panu Tajemniczemu za ufundowanie nagród i miłe słowa w komentarzu :).

  Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, to więcej mojej twórczości tutaj: Ilthin deviantArt. Do zobaczenia wszystkim w następnym konkursie, mam nadzieję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah, rozumiem Cię, bo z dużym entuzjazmem otwierałam maile z pracami konkursowymi, bardzo ciekawa byłam, co też moi czytelnicy wymyślą :)
   To ja bardzo dziękuję! ♥

   Usuń
 36. Wszystkie prace niesamowite i piękne. Sama też chciałam wsiąść udział w konkursie, a nawet zaczęłam pracę, ale niestety w połowie odpuściła mnie wena i wszystko co próbowałam narysować wychodziło no cóż... źle. Gratuluję więc wszystkim, którzy ukończyli pracę i w ogóle podjęli się wyzwania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie szkoda :( Ale mam nadzieję, że następnym razem zaczniesz dzieło i je dokończysz :D

   Usuń
 37. Gratuluję zwycięzcom :) Oraz wszystkim innym uczestnikom :)
  A to mój niedawno założony fp:
  https://mobile.facebook.com/anabel.art.portrety/?ref=bookmarks
  To mój drugi konkurs, zorganizowany przez Ilojleen, w którym bralam udział. Nie zdobyłam żadnego miejsca, ale i tak dzięki konkursowi narysowałam po raz pierwszy staruszkę oraz autoportret. Pewnie sama od siebie nieprędko podjęłabym się takich tematów;) Zwłaszcza, że zaczęłam rysować portrety dopiero 1,5 roku temu, a w swoim "dorobku" mam ich może ok 30. A przygoda z rysowaniem zaczęło się od obserwacji bloga Ilojleen i mojej złamanej nogi ;) Dlatego lubię często odwiedzać ten blog;) Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy i nowinki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że po raz kolejny brałaś udział w moim konkursie ^^ Super, że tematy motywują Cię do spróbowania nowych rzeczy.
   Kurczę, to niefortunnie zaczęła się nasza znajomość, jeśli mogę tak to ująć xD Ale fajnie, że jesteś tu dalej!
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 38. Że też ja wcześniej nie pomyślałam, że smoka w tle mogę narysować! To bym wzięła udział! :D Choć główną gwiazdą byłby wtedy smok :) Uwielbiam je rysować ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj główną gwiazdą to powinnaś być Ty, nie smok :D Tego dotyczył konkurs. A tu rysownik wykonał smoka na obrazie - taka rysunkocepcja :D

   Usuń
 39. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 40. Tyle niesamowitych prac! Szkoda, że wcześniej mnie tu nie było i nie miałam okazji wziąć udziału.. Ale Twój blog jest świetny, widzę tu wiele wskazówek, które na pewno mi się przydadzą, bo planuję poćwiczyć rysowanie ludzi a niestety nie wychodzi mi to jak na razie :P

  Dodaję do obserwowanych i pozdrawiam!
  http://agnieszka-mrzyglod.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa ♥ Mam nadzieję, że weźmiesz udział w kolejnym konkursie! ^^

   Usuń
 41. Witam
  Czy ktoś orientuje się jak się nazywa to narzędzie którym on mierzy (to czarne)
  https://www.youtube.com/watch?v=ENBv-TZjZb8

  OdpowiedzUsuń
 42. Ilojleen! Zagubiłaś się podczas tych podróży w czasie? Oby nie, wracaj do 2016 r. :) Daj znak, że żyjesz!

  OdpowiedzUsuń
 43. Tworzysz takie piekno ze brakuje mi slow , Naprawde , ja nigdy pochopnie nie pisze, znam sie czesciowo na kunszcie , serce porywasz do radosci , duzo osob narysowalas , ja probuje siebie , dla swoich dzieci pomyslalam , ale latwiej rysuje mi sie z pamieci niz zdjecia a jednak mysle moje jest dosyc trudne taka uroda , przepieknie piekna ,mlodziutka artystko tworzysz swoje dziela, nadal wielkich zycze ci sukcesow ! pozdrawiam ,
  Wanda ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję, pani Wando! Bardzo doceniam Pani wsparcie :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...