5 marca 2017

* MOJE FANTASTYCZNE ZWIERZĘ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU *Hura hura, nadszedł dzień rozstrzygnięcia konkursu "Moje fantastyczne zwierzę"! :D Do jego zorganizowania zainspirował mnie film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" oraz uwielbienie moich czytelników do rysowania zwierząt. Bądź co bądź tematyka mojego bloga bardziej skłania się ku portretom ludzkim, ale czemu nie dać szansy na wykazanie się miłośnikom zwierząt? Wszakże sama kocham zwierzaki i czasem je rysuję ^_^ Kliknijcie "Czytaj dalej", by zapoznać się z pracami zwycięzców, osób wyróżnionych oraz pozostałych uczestników!


Na wstępie trochę paplania, wybaczcie mi - tak już mam ;) W konkursie wzięło udział 78 osób, które zostały podzielone na kategorie wiekowe [8-15, 16-25, 26+], zgodnie z prośbą czytelników. Bałam się, że będą ogromne nierówności pomiędzy poszczególnymi grupami i w związku z tym szanse na wygraną nie będą równe, ale koniec końców nie było tak źle. W pierwszej, najmłodszej grupie znalazło się 30 prac, w drugiej, środkowej 35, a w ostatniej, czyli grupie osób po 26 roku życia tylko 12. Na początku było najgorzej: przez pierwsze 2 tygodnie dostałam tylko 1 zgłoszenie do tej najstarszej grupy xD Na szczęście potem dotarły prace od innych osób. To pokazuje smutną prawdę, że ludzie po 25 roku życia mają coraz mniej czasu na rysowanie :c Ale jest to też bardzo pocieszające, że mimo wszystko tacy artyści 26+ nie porzucają swojego hobby i jeszcze biorą udział w konkursach, a nie traktują tej pasji jako infantylnego zajęcia :D
No, więc 78 prac. Coś czuję, że długo nie pobijemy rekordu wesołej babuszki xD Wydaje mi się, że to kwestia nagród - wybaczcie, że nie były one tak wartościowe, jak przy poprzednich, sponsorowanych konkursach. Chcę więc podziękować wszystkim uczestnikom, dla których chęć zabawy, pobudzenia wyobraźni i sprawdzenia się w nietypowej [przynajmniej dla części osób] tematyce była ważniejsza, niż korzyści materialne :) ♥

A Wasze prace były mega! Kiedy docierały do mnie maile, każdego otwierałam z wielką radością i ta radość tylko się wzmagała, gdy oglądałam Wasze rysunki! Jesteście niezwykle kreatywni! Zazdroszczę Wam :B Moje rysowanie z wyobraźni odbywa się dosyć rzadko i jest na lichym poziomie, ale Wy? Wow! Bardzo, bardzo Was podziwiam, że macie taką wyobraźnię i potraficie przelać na papier Wasze koncepcje. To nie lada sztuka, robić taką sztukę, więc Wasza twórczość to powód do dumy :D Ja jestem pozytywnie zaskoczona i dumna z Waszych zgłoszeń konkursowych. Mówię także o opisach! Z przyjemnością się je czytało ♥ Mam w swojej domowej bibliotece nie tylko sagę o Harrym Potterze, dzieła J.R.R. Tolkiena, cykl wiedźmiński, ale też "Bestiariusz słowiański", "Księgę wiedzy czarodziejskiej" oraz "Doktora Ernesta Drake'a kompendium wiedzy smokologicznej" i zapoznając się z opisami Waszych fantastycznych zwierząt czułam, jakbym zatapiała się w jednym z tych magicznych światów opisanych w tych dziełach. Ale w końcu to konkurs plastyczny, nie literacki, więc mimo wszystko bardziej syciłam oczy widokiem Waszych prac, niż znakomitymi bądź co bądź opisami ^_^

Prace były oceniane pod względem umiejętności oraz kreatywności  w sposób możliwie najbardziej obiektywny, choć wiadomo, że obiektywna ocena każdego jest i tak zabarwiona pewnym subiektywizmem, bo każdy z nas lubi co innego i ma swoje widzi-mi-się :D Zwycięzcami zostały osoby, które zgromadziły największą liczbę punktów [za każde 1 miejsce wybrane przez sędziów dawałam pracy 3 punkty, za wyróżnienia po 1 - każdy sędzia miał wybrać kilka prac zasługujących na wyróżnienie].
Właśnie! Przypominam, że zwycięskie oraz wyróżnione prace wybierało aż 5 osób włącznie ze mną! Przypomnienie jest ważne z tego względu, iż nie raz zdarzały się komentarze, że Ilojleen źle wybrała, że Ilojleen lubi tylko realistyczne rysunki... kwestię tego, że mam prawo lubić to, co lubię już zostawiam, ale chcę podkreślić, że decyzję oprócz mnie podejmują te oto sympatyczne 4 mordki [nie, kotek liżący Thora nie decyduje, ale jego właścicielka tak - no ale ona nie pokazuje twarzy w Internecie :)], każda z własnymi:


Tak jak przy poprzednich konkursach, komentujących, którzy chcą wyrazić swoją opinię na temat prac uczestników i werdyktu jury, proszę o uprzejmość. Piszcie koniecznie, które prace Wam się podobają, ale byłabym wdzięczna za zatrzymanie dla siebie komentarzy w stylu "Ta praca nie powinna wygrać", "Rysunek tej osoby jest nieładny". Nie róbcie innym przykrości. Wierzę, że sami nie chcielibyście przeczytać negatywnej opinii na temat swojego rysunku, a prędzej konstruktywną krytykę. Niemniej jednak ten konkurs miał służyć zabawie, rozwinięciu wyobraźni, a nie był suchą ewaluacją poziomu zdolności manualnych.

A teraz jedziemy z pracami :D Mam nadzieję, że nie pomyliłam imion i wieku uczestników oraz nazw ich zwierząt, jeśli tak, wybaczcie ^^'Kasia / Moshi * 13 * Latacz

Jest to latacz. Swoją nazwę zawdzięcza nietypowym uszom i ogonowi - są to skrzydła, dzięki którym może latać. Na dodatek ma odnóża przystosowane do poruszania się w wodzie :) Latacze uwielbiają koła, kulki. Po prostu wszystko, co ma okrągły kształt, dlatego ich oczy przyjęły właśnie taki wygląd, a na sierści są kulki w ich ulubionych kolorach. W przypadku mojego jest to niebieski. Reszta sierści jest zazwyczaj szara. Ich ulubione jedzenie to okrągły ser mozzarella oraz winogrona, natomiast ulubioną zabawą jest aportowanie piłki oraz robienie idealnie okrągłych salt :D Być może zastanawia Cię to, dlaczego to stworzenie ma na sobie krawat. Otóż latacze uwielbiają się stroić, nawet bez okazji. A co zrobić, żeby spotkać latacze? Wystarczy wziąć kartkę A4 i narysować na niej kredkami Polycolor i Progresso Magic takie właśnie stworzonko, które chyba bez problemu mogło by znaleźć się w walizce Newta Scammandera. Latacze mogłyby też pomóc trochę sowom, które tak ciężko pracują w Hogwarcie dostarczać nagrody zwycięzcom wszystkich magicznych konkursów, zamówione kredki czy nowe miotły do quidicha. Kredki z serii Magic są do tego konieczne gdyż sama nazwa wskazuje na to, że są magiczne. Aha, jeszcze jedna ważna informacja. Tylko czarodzieje i czarownice widzą je jako magiczne stworzenie.

Arletta S. * 13 * Mroziu

To jest moje fantastyczne zwierze nazwałam je Mroziu, ponieważ z paszczy jak smok umie zionąć ale lodem. Mroziu ma jeszcze rogi kozicy, głowę i ogon lisa, skrzydła smoka, oczy legendarnego bazyliszka(bo z legendy) oraz tułów muszy.

Wojtek * 12 * Medicorpio

Nazwa zwierzątka - Medicorpio
Pożywienie - rafa koralowa i pędy bambusa
Pochodzenie: Polska :)
 Postanowiłem narysować skorpiona z głową dinozaura. Medicorpio to specjalny gatunek zwierzęcia - medyka, który chroni i leczy biedne jajka zwierzątek, których rodzice niestety zaginęli. Na swoim grzbiecie trzyma gniazdo na którym ustawia jajka zwierzątek, w które został wbity termometr. Ale on został tam specjalnie wbity - nie zranił żadnego jajka. Nasz Medicorpio zamiast trującego żądła ma lecznicze pióro pawia, do którego przyczepione są narzędzia lekarskie. Wybrałem Medicorpio, ponieważ lubię pomagać ludziom i nie chcę aby wszystkie biedne jajka zostały wyklute. Wybrałem kolory jaskrawe, kolorowe, ponieważ moje życie właśnie takie jest - pełne kolorów.

Jejeniek / Kasia * 15 * Puci puć


Dominika * 12 * Lengelbull Spirit

Oto Lengelbull Spirit. Jest on połączeniem leoparda, anioła, byka i zjawy, która strzela piorunami z rogów. Potrafi on wywołać każdą reakcję atmosferyczną. Zależnie od pogody przybiera swą barwę umaszczenia.

Ala * 14 * Umi Niji

Imię/rasa: Umi Niji co w dosłownym znaczeniu można przetłumaczyć jako morze tęczy. Występowanie: Tęczowe Morze blisko złotych jaskiń. Życie: Niji mogą żyć do 1000 lat jednak w swoje 500 urodziny cofają się jakby w rozwoju i zaczynają wszystko od nowa.
Jedzenie: Żywią się złotymi i tęczowymi klejnotami.
Cechy szczególne: Umi Niji zawdzięczają swój kolor jedzeniu ponieważ to klejnoty je barwią inaczej byłyby przezroczyste. Występują również Gold Umi ale rzadko sie zdarza je zobaczyć ponieważ tworzą się przez przejedzenie złotymi klejnotami a potem za kilka dni mają znowu swój kolor.


Mania * 15 * Nocynów

Nocynów jest zwierzęciem roślinożernym. To gad, więc rozmnaża się poprzez składanie jaj. Ogon służy mu do obrony, a kły do rozgryzania twardych gałęzi. Nocynowie występują głownie w Afryce. Raz na jakiś czas (w zależności od samopoczucia) gubi kamienie księżycowe, które ma w skorupie. Są one (kamienie) bardzo cenne i wchodzą w skład eliksiru spokoju i miłości. Jest on wiernym towarzyszem czarodziei. Ma około 2 m długości i 1m (w przegubie) wysokości. W nocy jego ciało świeci jasnym niebieskim blaskiem, bo pochłania światło księżyca.

Karolina * 8 * Sarnożółw


Mateusz * 11 * Leśniec

Ten stworek nazywa się Leśniec, zwany też Strażnikiem Natury. Można go spotkać w miejscach gdzie jest trochę drzew lub gdzie nie było ich już od pewnego czasu. Żywi się głównie trawą i tym co znajdzie w lesie: grzybami, drewnem, innymi roślinami. To co zje wyrasta mu na grzbiecie.

Kasia U. * 14 * Profundum Maris


Mam zaszczyt przedstawić Profundum Maris. To małe stworzątko żyje w głębokich wodach Morza Północnego. Żywi się małymi rybami lub planktonem. Jest bardzo rzadko spotykane z powodu miejsca występowania - często poniżej 50 metrów poniżej tafli wody. Jednak raz w roku, w dzień przesilenia letniego wychodzi z wody, by udać się na okoliczne wydmy, w poszukiwaniu kwiatów - są one wyznacznikiem siły.


Kasia * 14 * Cannthe

Nazwa tego gatunku to Cannthe. Canthe to zwierze przystosowane do życia zaròwno na ziemi jak i w wodzie. Stworzonko te prowadzi nocny tryb życia. Za dnia wypoczywa na dnach podziemnych zbiornikòw wodnych. Rozmiarami jak i budowa ciala przypomina geparda. Odżywia się głòwnie rybami i roslinami wodnymi. Legendy głoszą że wypicie krwi tego zwierzęcia zapewnia wieczna mlodosc oraz uodparnia na choroby. Mimo swego niepozornego wygladu Cannthe sa bardzo niebezpieczne, ich ostre pazury oraz jad zawarty w slinie potrafia byc śmiercionosne.

Wiktoria * 12 * Timber three-headed


Jessica W.  * 13 * Tajemniczek pospolity

Zwierzątko które przedstawiłam to Tajemniczek Pospolity. Jest ono zwierzęciem wodno-lądowym, aktywnym nocą. Żywi się drobnymi rybami oraz skorupiakami i insektami. Jest gatunkiem owianym tajemnicą, ponieważ od wielu lat te zwierzęta przekazują sobie klucz w kształcie serca i wytrwale go pilnują. Ludzie nie potrafią przechwycić tego tajemniczego przedmiotu, ponieważ tajemniczki bardzo szybko się przemieszczają lub w niewyjaśniony sposób po prostu znikają.

Janeczka * 12 * Papofkara

Praca przedstawia "PAPOFKARA"... :) Nazwa ta pochodzi od: - pawia - skrzydła i ogon - papugi - tułów - flaminga - nogi - kanarka - dziób.


Gabriela * 15 * Bathorse


Martyna / Martynikanna * 15 * lewiór rogaty


Mały drapieżnik wielkości rysia, doskonale wspina się na drzewa i zachwyca swym kolorowym, puszystym futerkiem.

Eliza * 15 * Emydielamea Roseostis

Emydielamea jest stworzeniem żyjącym na piątej w kolejności planecie okrążającej gwiazdę Kepler-444. Rok trwa tam niewiele ponad 10 ziemskich dni, a klimat panujący można określić jako piekielny. Owa kraina jest zupełnie odmienna od wszelakich znanych nam, toteż istoty żyjące na niej, choć wyglądem przypominają stworzenia, które spotykane są na Ziemi, również zaskakują swą innością. To zwierzęta skoczne, przyjazne, roślinożerne (żywiące się czerwonymi owocami jednych występujących na planecie roślin, które pokazane zostały na pracy). Osobniki z gatunku Emydielamea Roseostis żyją w stadach, w których liczba samic uzależniona jest od liczby samców oraz młodych. Jeśli w „rodzinie” są 4 dorosłe męskie stworzenia, to muszą być też 4 żeńskie – każda inna osobniczka, która wejdzie w stan dojrzałości płciowej, zostaje odtrącona i musi szukać innego stada. Wiele samic ginie podczas takiej podróży. „Żółwi” pancerz (na planecie nie występują żółwie) ma ochronić je przed zagrożeniami ze strony „drapieżników”. Lecz o jakich drapieżnikach tutaj mowa, jeśli Emydielamea Roseostis są jednym z niewielu rozwiniętych zwierząt, jednocześnie będąc największymi? Mowa tu o całej masie bakterii, które żyją tam. Należy również wspomnieć o tym, że osobniki Emydielamea Roseostis są bardzo delikatne i podatne na zachorowania spowodowane różnymi bakteriami, a okolice tułowia. Tak więc skorupa, jak i żyjące z Emydielamea Roseostis w symbiozie stworzenia, przyczepiające się do poroża Emydielamea, które żywią się bakteriami, mają za zadanie wydłużyć czas życia tych stworzeń poprzez ochronę ich przed zagrożeniami stwarzanymi przez „małe paskudztwa”. Moja praca przedstawia samicę, która zostawszy odtrącona przez stado, wyruszyła na poszukiwanie nowego domu. Jest ona w okresie przejściowym między dojrzewaniem a dorosłością, toteż jej skorupa nie jest ostatecznie wykształcona – gdy stanie się dojrzałą samicą, przybierze ciemniejszą barwę, a jej „skrzydłopodobne” kończyny będą w stanie wydłużać jej pozorny lot.

Daria / Akacja Kreatyvnie * 13 * TO

Gatunek: Nieznany
Nazwa: Nieznana
Tak jak bóg stworzył, ludzi, zwierzęta, rośliny, tak stworzył i to. Nie mogę powiedzieć Je, ono, czy inną formę osobową. Gdyż nie wiadomo co to jest. Można powiedzieć, że powstał w wyniku nieudanych eksperymentów, odłamków które nie zostały wykorzystane i zabrakło ich, by wykończyć to. Tak... To jest trochę jak rysunek. Mamy świetny pomysł. Jesteśmy pewni, że wyjdzie cudo! Ale... kiedy już dojdzie do realizacji wena nas opuszcza i pozostawiamy go na pastwę losu. A to krzyczy, wrzeszczy i błaga, by ktoś go w końcu dokończył! Nikt tego jednak nie słyszy. I tylko ludzie, którzy mają jeszcze w sobie cząstkę dziecięcej pomysłowości i radości potrafią go zobaczyć. Potrafią wcielić w niego swoje życie. Kto wie czy w przyszłości ktoś go nie dokończy... Bo jak na razie tylko piszczy i czeka, a kiedy kogoś ujrzy zapalają mu się kulki na jego wąsach. Lecz potem znów uszy mu opadają (i kurczą się) gdy zaczyna rozumieć, że tylko potrącił jak by nigdy nic jego ogon i poszedł dalej... omijając TO szerokim łukiem :(


Natalia * 14 * Artest

Narysowałam mojego demonika.Nazwa tego oto stworka to Artest nie ma oczu ani tylnych łap, porusza się czołgając (troche smutne) natura nie obdarzyła go oczami co nadaje mu osobliwości.Przez to wydaje się łatwym łupem dla innych demoników żyjących tam gdzie on (czyli na wyspie zapomnienia) ale nie daj się zmylić jego kolce wydzielają jad od którego przeciwnik ginie.Jak więc wie gdzie się poruszać skoro nie widzi? Widzi ale przyszłość więc wie czy uderzy w skałe czy nie (przewiduje przyszłosć na najbliższe 2 minuty). Artesty są bardzo mądre i mają znakomity zmysł węchu potrafią przeżyć 50 lat bez jedzenia i picia zasypiając w hibernacje.Najstarsze żyją 3020 lat :).


Julia * 14 * Sosiek pospolity

Stworzone przeze mnie zwierzątko to Sosiek Pospolity. Jest to wesoła koza z pawim oczkiem, rogiem jelenia, skrzydłami, oklapłym uchem oraz bujną kolorową grzywą.

Paulina * 14 * Koa

Chciałabym przedstawić Czytelnikom tego bloga oraz Tobie, Ilojleen, zwierzątko (a raczej stwora :P ), którego ochrzciłam jako Koa! :D Pobawiłam się w 14 letniego naukowca-wariata i zmieszałam zmutowanego niebieskiego jeża z psowatym i jakimś jaszczurem :P "Zwierzątko" to żyje w Magicznych Lasach kilkaset planetoid stąd :D Żywi się wszystkim co znajdzie, ale głównie zjada inne, mniejsze pokręcone stworki... Wiek można określić po długości "pióropusza". Gdy Koa umiera, na miejscu jego spoczynku wyrasta drzewo, z którego owoców rodzą się kolejne Koa. Mimo swojego dość... Hmm... "Nieprzyjemnego" wyglądu, są to stworzenia bardzo spokojne, empatyczne i wrażliwe. Rzadko wchodzą w spory między sobą, wiodą życie w niewielkich grupach stworzonych ze swoich przyjaciół. Panicznie boją się wody, dużych wysokości i ognia. Nie lubią przepychu i chamstwa :> Ulubionym zajęciem Koa jest leniuchowanie i zrzędzenie w swoim języku przypominającym warczenie psa :D


Martyna / Tamaryna * 14 * kamelorożec tęczowy

Jeśli chodzi o objaśnienie wyboru, to nie wiem w zasadzie dlaczego go wybrałam. Oglądałam książkę ze zwierzętami i wpadł mi w oko :D Wiem, że istnieje w rzeczywistości kameleon z rogami (trójrogi), ale podczas rysowania nie miałam o tym pojęcia. Dowiedziałam się dopiero wtedy, gdy rysunek był już w połowie skończony...więc ten mój nie ma z nim nic wspólnego. Moje zwierzątko żywi się komarami (których nienawidzę). Chodząc zostawia plamy w kolorach swoich łap. Jest spokrewnione z jednorożcami (stąd ten róg i kolorowa skóra ;D). No i oczywiście wyhodowały go elfy :3

Karolcia * 13 * Deertsume

Moje wymyślone zwierzę to Deertsume- połączenie Kitsune i Nogitsune w ciele jelenia (+skrzydła). Za dnia opiekuje się on ludźmi z wioski nieopodal lasu, w którym mieszka. W noc zaś opanowuje go jego ciemna strona. Zabija on wtedy wszystkich, którzy staną mu na drodze. Choć dobra część Deertsume walczy ze złą, przynosi to małe skutki. Czy Kitsune pokona w sobie złego lisa?

Wioletta * 13 * Tęczak

Moja praca konkursowa przedstawia przedstawiciela wymyślonego prze ze mnie gatunku "Tęczaka". Zwierzęta te najczęściej są małe, lecz bardzo szybkie. Jedzą głównie rośliny a ich przysmakiem są orzechy. Tęczaki są bardzo nieśmiałe i nieufne. Do obrony służą im wysuwane szpony. Gdy mocno się przestraszą lub zdenerwują zieją ogniem w kolorach tęczy.

Ania * 14 * Femoriae

Zwierzęta, które namalowałam, to koty ze skrzydłami. Wygląd niezbyt oryginalny :D. Są to jednak niezwykłe istoty - kiedy się na nie spojrzy, przywołują wspomnienia. Stworzenie po lewej stronie pracy przypomina o najlepszych i najpiękniejszych momentach w naszym życiu , a to po prawej - najsmutniejszych lub takich, o których chce się zapomnieć. Stworzony przeze mnie gatunek nazwałam femoriae :)


Sandra * 12 * Mieszkot

Jest to połączenie:kota,konia,królika,jelenia i ptaka. Żywi się on warzywami. Bardzo lubi przebywać w domu,a najbardziej lubi spać. Jego zwyczajem jest spanie w dzień,a w nocy lubi się bawić.


Mateusz * 15 * Hirkelon


Wiktoria * 13 * Chameflyfish

Nazwa: Chameflyfish (czytaj: Czamiflajfisz)
Żywi się: wyjada kolory ze świata, np. pochłania czerwień z jabłek i jabłko staje się szare
Umiejętności: zmienia kolor w zależności od nastroju, może być niewidzialny (zawdzięcza to genom kameleona), potrafi latać (dzięki skrzydłom motyla), umie pływać (cechy ryby), porusza się w powietrzu, pod wodą i na lądzie. Może skakać po drzewach.
Rozmiar: Kilkanaście metrów wysokości, ogromny stwór.
Moim marzeniem od zawsze było podróżowanie. Powiązałam to z tematem konkursu i tak oto przedstawiam ci stworka, na którym możesz przelecieć tysiące kilometrów, przepłynąć setki mil morskich i przewędrować po każdym lądzie. Chameflyfishe są bardzo rzadkimi stworami, ale także budzącymi grozę. Jednak te ogromne "potworki" są bardzo przyjazne w stosunku do ludzi. Pewnie zauważyłaś moją mikroskopijną (w porównaniu do niego) postać na jego grzbiecie.


Patrycja * 14 * frodżo

Moje fantastyczne zwierze nazywa się FRODŻO i jest to mieszanka: wilka, byka, smoka, węża i kozła.

Wiktoria W. * 13 *brak nazwy

Zwierzę, mam nadzieję, wygląda conajmniej dziwnie. Wnioskując po zagiętym dziobie można zadawać sobie pytanie na temat sposobu poruszania się zwierzęcia. Mimo nietypowej budowy, stworzenie potrafi poruszać się bardzo szybko, po prostu tocząc się jak upuszczona moneta co ułatwia kolisty kształt. Jest z natury istotą leniwą lecz kiedy musi, potrafi okazać się zabójczo szybka i skuteczna. Obszerny dziób ukrywa równie długi krowi jęzor oraz szereg gęsich ząbków. Używa ich do spożywania swojego ulubionego pokarmu: biżuterii którą popija ukradzioną zieloną herbatą. Szpikulce na grzbiecie służa jako system obronny: kiedy dookoła znajduje się zagrożenie, kolce wydłużają się i tryskają sokiem z owoców jemioły, które trafiają do organizmu kiedy stwór nałogowo zjada je aby uśmierzyć ból brzucha po pochłonięciu zbyt wielkiej ilości błyskotek.
Natalia D. * 16 * Szirax

Zwierzątko, które narysowałam to Szirax. Jest to gatunek ptaka, który ma pokryte łuskami ciało, lecz występują też u niego pióra. Jest niezwykle silnym stworzeniem wielkości małego konia. Jego niezwykłą zdolnością jest umiejętność latania w powietrzu... ale także w wodzie. Jest nieufną istotą, choć kiedy się go oswoi staje się niezwykle wierny.

Agata * 17 * Interper

Zwierzę, które narysowałam nazwałam Interper, ukryta perła. Rzeczy na ogół nie są takie, jakie nam się wydaja, że są. Każdy ma w sobie coś, coś wyjątkowego - talent, uczucia, inteligencję, wrażliwość. Z zewnątrz często wydaje sie szorstki, wewnąrz to skarb. Interper taki właśnie jest, żyje w muszli, kryje się za nią, lecz w środku jest cenny jak perła, żywi się ludzką wrażliwością i rozsyła energie w postaci talentu. Jego głównym motto jest nasze, nie oceniaj książki po okładce - tu nie oceniaj wnętrza po muszli. Nie zawsze jest tak jak wygląda. Interper to idealny kompan, jest przyjazny, cierpliwy i oddany. Tak naprawdę powstał z perły i mieszka głęboko na dnie- każdego serca. Każdy ma w sobie ocean szczęścia i uczuć i właśnie na jego dnie czai się on - INTERPER.

Paulina Puli * 18 * Jeż ametystowy


Jeże występują w okolicach żył wulkanicznych bogatych w magmowe skały. Dzięki nim górnicy wiedzą gdzie mają zacząć kopać, bo są wskaźnikiem gdzie zacząć szukać wszelkich kryształów, szczególnie ametystów. Swoje krystaliczne igły zawdzięczają bliskiej obecności ametystu wydzielajacego promieniowanie. Zmieniają one kolor zależnie od wieku jeża, który dożywa 10 lat. Gdy jest młody igły są lekko różowe, potem przechodzą aż do intensywnej purpury, a u krańcu swojego życia zmieniają się na żółtą barwę. Jeż żywi się dżdżownicami jak jego krewni, ale również nie pogardzi kruszonymi kryształami. Często ludzie mylą go z prawdziwą szczotką ametystów, gdyż jak jeż czuje się zagrożony zwija się w kulkę, ukazując tylko swoje ametystowe igły. Nie należy go jednak dotykać, bo igły są wtedy bardzo ostre i mogą pokaleczyć.

Hienka * 19 * Lararka

Stworzenie, żyje w gorących klimatach, najczęściej na stepach, lub po prostu pustyniach, do których ma dostosowane kończyny. Porusza się samotnie, zaskakująco jak na drapieżnika, polując głównie w dzień i przesypiając w wykopanej norze chłodną noc. Mentalnością jest podobne do kotów, raczej płochliwe, ale możliwe do oswojenia. Ma bardzo dobrą pamięć, ale szybko dziczeje bez stałej uwagi właściciela, gdyż ciągnie je do podróżowania. W kłębie osiąga nawet do osiemdziesięciu centymetrów, ale nie jest ciężkie, porusza się bardzo zwinnie na lekko zgiętych kończynach. Wibrysy przydają się mu, kiedy wraża łeb do nor innych zwierząt, uwielbia odnajdywać i zabijać poukrywane w nich młode. Terytorium lararki może mieć nawet kilka kilometrów. Jego granice nie dotyczą innych gatunków, a jedynie lararek, które rywalizują ze sobą o swoje ziemie.

Kasia * 23 * Zdechlakus Krzaczorus

Jest to drapieżnik który się wtapia w otoczenie swojej niedoszłej ofiary którą naturalnie jest roślinożerca chociaż zadowoli się też w skrajnych przypadkach padliną.Jego wygląd pozwala mu na imitowanie pożywienia ofiary poprzez grzywę i uszy w barwach roślin oraz koloru futra wtapiający się w ziemię lub korę drzew.Czaszka zwierzaka jest widoczna gołym okiem nie posiadająca futra ma w niedoszłej ofierze zatracać czujność by roślinożerca czuł się swobodniej nie zdając sobie sprawy z czyhającego zagrożenia bowiem drapieżnik tak udaje martwe zwierze które tylko czeka na odpowiedni moment by zaatakować.

Megara * 21 * Lunak rogaty

Lunak rogaty (łac. Lunatiqus cornutus) – niezwykle rzadko spotykany gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae), zamieszkujący lasy Europy. W przeciwieństwie do wilka, od którego się wywodzi, nie żyje stadnie. Osobniki tego gatunku osiągają ok. 1m wysokości w kłębie i nawet 170cm długości. Samice są z reguły nieco mniejsze od samców. Lunaki posiadają pokrywę włosową o niebiesko-fioletowej kolorystyce. Ich cechą charakterystyczną jest ostry róg, prawdopodobnie służący do oświetlania terenu nocą, a także delikatne, lecz bardzo wytrzymałe skrzydła. Mogą one przybierać przeróżne zabarwienie, od żółtego po ciemno niebieski. Najczęściej jednak widywano osobniki o zielonym uskrzydleniu. Majestatyczny ogon lunaka, ze względu na podobieństwo wizualne, często błędnie określany jest „pawim”, jednak jego budowa jest odmienna. Z lunakami związane są liczne podania i legendy. Przypisywano im właściwości magiczne. Co roku w dzień przesilenia letniego organizowana jest wśród ludności wiejskiej zabawa, która polega na poszukiwaniu lunakowego pióra. Rzekomo ma ono dać znalazcy wieczne szczęście.
Wybór wilka był oczywisty – uważam, że to piękne i tajemnicze zwierzęta. Inne pomysły zrodziły się spontanicznie podczas szkicowania wstępnego projektu. Może to bajkowy świat, o którym tak kocham czytać w powieściach fantasy, mnie zainspirował? ;)

Witlart * 16 * Lamnuí

Praca przedstawia wymyślone przeze mnie zwierzę, które nazwałam Lamnuí. Nazwa to fonetyczny zapis dwóch francuskich słów- "l'âme" (dusza) i "nuit" (noc). Akcent na końcu jest po to aby podkreślić wymowę "i" (zaakcetowanie :D). Zwierzęta te przypominają wilki (choć można też spotkać podobne do lwów czy innych podobnych wielkich zwierząt) o przeróżnym ubarwieniu. Mają skrzydła, które gdzieniegdzie są transparentne. Ich jelenie rogi są w kolorze wpadający w złoto. Przez tą część ciała w średniowieczu zostały prawie doszczętnie wybite przez ludzi ogarniętych szałem i pożądanie tego metalu. A w rzeczywistości ich rogi go nie zawierały, a specyficzny blask i odcień zawdzięczały swojej diecie. Dzień spędzają albo zaszyte gdzieś w ciemnych zakamarkach lasu, albo niewidzialne. Noc to ich pora, jeśli tylko nie czuja sie zagrożone przemierzanie lasów jest ich wolnością. Jako że prowadzą nocny tryb życia jedzą przede wszystkim owoce rosnące na pniach drzew i na krzewach, które świecą za sprawą (i pod wpływem) księżyca. Dzięki nim Lamnuí świecą albo może raczej lśnią lub błyszczą w ciemnościach. Ludzie wytwarzali z ich skór, skrzydeł i ogonów różne ubrania i ozdoby. Przez oczarowanie ludzi tą właściwością, a zarazem strachem przed nieznanym, ich gatunek bardzo ucierpiał w pradawnych czasach i ukrył się przed człowiekiem. Lamnuí wyksztalciły w sobie umiejętność "wtapiania się" w otoczenie niczym kameleony. Dziś są bardzo rzadko spotykane. Tylko nieliczne osoby na świecie, które wiedzą o ich istnieniu mogą je zobaczyć. Kiedy odkryją, że zbliżający się człowiek nie ma złych zamiarów są bardzo łagodne. W nielicznych przypadkach zostają towarzyszami ludzi na całe życie, pozwalają im się dosiadać, spędzają z nimi z chęcią czas. Jeśli ktoś z czytających kiedyś spotka jednegoe z nich radzę zbliżać się powoli. Inaczej nie wiadomo kiedy Lamnuí może zniknąć jak gdyby nigdy nic, a my nie będziemy pewni czy to nie był tylko sen, za sprawą aury, którą roztaczają.

Kinga W. * 17 * Franek

Poznajcie Franka. Postaram się przybliżyć Wam choć trochę jego historię, mimo że tylko osoby oglądające OMSNM i należące do grupki fanów mogą się domyślać, kim jest Franek "Igmuś" Kaszuba. Już objaśniam dla tych, którzy nie oglądają: Igmuś jest połączeniem różnych stworzeń (i nie tylko), które są pseudonimami kilku osób z grupy fanów serialu "O mnie się nie martw" lub są (stworzonka) w jakiś sposób z nim związane. Te stworzenia to: Żyrafa (ogólna baza... a została właściwie tylko szyja i częściowo głowa), Bob (minionek - okulary, koszulka), Tabaluga (torba, ogon), Batman (skrzydła "tabalugonietoperka"), kangur. Kakao i motyle to nawiązanie do trzeciego sezonu serialu. Połączenie tych stworzeń oraz kopytka i skarpetki ;) wyraża nasze (fanek) przywiązanie do siebie i do serialu oraz to, że czujemy się, jak jedna wielka rodzina, siostry, które odnalazły się po latach. Stworek ten, jak widać uwielbia kakao, ale jego przysmakiem są naleśniki. Jego zadaniem jest czuwanie nad scenarzystkami, by zesłały głównej parze Franusia. ;)

Ewa * 16 * Descendit squamea

Mam zaszczyt przedstawić Wam nowo odkryty gatunek, znany pod nazwą descendit squamea. Wyjątkowo rzadko występuje on w środowisku naturalnym, częściej spotykany w laboratoriach, gdzie ma zapewnione odpowiednie warunki do życia. Jego rozwój może przebiegać jedynie w temperaturach ujemnych, nieprzekraczających -15,5 stopnia Celsjusza. Gatunek ten wykazuje także wyjątkową nietolerancję na wodę. Utrzymanie go przy życiu jest jednak wyjątkowo istotne. Już teraz w laboratoriach na całym świecie przeprowadzane są próby wszczepienia materiału genetycznego descendit squamea do genomu ludzkiego w celu uzyskania nowego gatunku ludzi odpornych na zimno, a także substancje toksyczne dla większości stworzeń. Zwierzę przedstawione na ilustracji wabi się Jeaneauix. Często okazuje niechęć bądź nawet agresję wobec nowo poznanych osób. Przywiązuje się tylko do jednego człowieka, który poświęca mu najwięcej czasu. Okazuje mu bezgraniczne zaufanie, stając się tym samym jego najlepszym towarzyszem. W razie niebezpieczeństwa jest gotów użyć swoich wyjątkowo ostrych pazurów, aby pokonać wroga, niezależnie, czy jest to przypadkowy człowiek, czy rzeczywisty przeciwnik. Jednak jego oczy zdradzają, iż tak naprawdę jest to po prostu urocze, słodkie zwierzątko.


Magda * 23 * Figu

Figu to wyjątkowe zwierzę, które łączy ze sobą trzy światy: lądowy, podwodny i powietrzny. Czy zamierza powrócić do morza, zostanie wygrzewać się na plaży, a może właśnie planuje wzbić się w przestworza?

Patrycja * 24 * Płaczka

Pomysł zrodził się stąd iż uwielbiam rysować oczy. Realne i te zupełnie odcięte od rzeczywistości. W pewnym długim okresie mojego życia, powiedziałam sobie, że dość wylałam łez i juz nigdy nie zapłaczę. Wtedy narysowałam moje 1 oko-przepełnione łzami . Zwierzę oddaje moje uczucia i życie.  Opadłe skrzydła symbolizują kłopoty, które się nawarstwiają i jak moja Płaczka nie mogę wzbić się i tego przezwyciężyć. (Płaczka nie lata). Poza tym Płaczka świeci w ciemności by mogła odnaleźć inne Płaczki. Podobnie jak ze mnie wydobywa się wewnętrzne światło. Płaczki zbierają się w nocy. Świecą w ciemności więc szybko sie odnajdują. W samotności płaczą napełniając morza słona jak ich łzy wodą. Nie latają. nie wydaja dźwieku z siebie. Robią coś dla ludzi-płaczą by ludzie mieli wodę w morzu, aby nie wyschło.

Monika * 21 * Drazil

Drazil (ang. lizard-jaszczurka)- czworonożny gad lądowy niedużych rozmiarów. Zamieszkuje tereny pokryte roślinnością: doliny, lasy, bagna oraz jaskinie. Jego pokarm stanowią owady. Posiada wydłużone ciało pokryte rzędami łusek, a stronę brzuszną oraz okolicę czaszki obrasta różnokolorowe upierzenie. Pieciopalczaste kończyny zakończone są chwytnymi, ostrymi szponami. Zwierzę to jest bardzo płoche, lubi przesiadywać w swojej norze lub jaskini. Jego charakterystyczny ogon zakończony płomieniem staje się naprawdę widoczny w trakcie nocy. Przez ognisty ogon zwierzę niekiedy mylnie utożsamiane jest z błędnym ognikiem.

Sara * 17 * Nochi [czyt. noczi]


Kamila P. * 20 *Orłowiec Lwi


Martyna Piszczek * 20 * bożek leśny

Patka W. * 17 * Forsycja


Egzorcystyczny egzorcysta * 19 * Manducar

Nazwę zaczerpnęłam z języka łacińskiego (manducare – łac. jeść). Występowanie: lasy mieszane na całym świecie. Manducar jest latającą gadziną polującą głównie na myszy i wiewiórki. Nadmiar wiewiórek czeka na strawienie w wyeksponowanym na klatce piersiowej żołądku. Nieproporcjonalnie wielkie szpony, zęby i rogi niepotrzebnie straszą, bo dla ludzi jest to bardzo przyjazne stworzenie. W historii zanotowano przypadki zaoferowania człowiekowi podwózki przez manducara. Odradzamy jednak korzystanie z takiej oferty. Statystyki pokazują, że tylko 4% ludności wróciło cało z takiej wycieczki.


Karolina * 16 * Hykafryd

Moje zwierzę jest połączeniem trzech gatunków, które nie należą do świata fantastycznego: kota, ptaka i ryby. Ponieważ zwykłe koty polują m. in. na ryby i ptaki, pomyślałam, że po połączeniu tych zwierząt w jedno, nowo powstała istota powinna być niezwykle łagodna i przyjazna. Mimo swoich rozmiarów, hykafrydy nigdy nikogo nie krzywdzą, są inteligentne jak koty, kochają wolność jak ptaki, a w wodzie poruszają się z gracją. Uwielbiają przestrzeń, dlatego nikomu nie dają się udomowić. By się z nimi spotkać, należy znaleźć je w ich naturalnym środowisku. Jednak łatwo zdobyć ich serce. Kiedy się to uda, już zawsze będzie można je znaleźć, a one za każdym razem będą nas rozpoznawać i cieszyć się na nasz widok. Hykafrydy prowadzą nocny tryb życia, ponieważ ich przepiękne, wielkie oczy są bardzo wrażliwe na światło. Doskonale widzą w ciemnościach i mają niezawodny słuch (zapewne dzięki podwójnej parze uszu). Barwne i miękkie jak aksamit pióra, tworzące wokół szyi majestatyczną grzywę, są wodoodporne jak u ptaków wodnych. Te cudowne istoty odżywiają się głównie owocami i grzybami leśnymi. Zimą zapadają w sen. Żyją tam gdzie jest dużo łąk, jezior i lasów. Bardzo rzadko zapuszczają się na tereny górskie. Odkąd uda nam się zaprzyjaźnić z parą hykafrydów, wiemy że nie ma na świecie wielu tak wspaniałych rzeczy, jak mknąć na ich grzbiecie, przez bezkresne łąki, lub w podobny sposób przepłynąć potężne jezioro.


Marta S. * 24 * Vetria

Praca wykonana kredkami i ołówkiem na formacie A4 przedstawia Vetrię - zwierzę zamieszkujące bujne lasy Europy środkowej i wschodniej. Te dzikie ssaki zimę spędzają pod ziemią, by wiosną wyłonić się z nowym pancerzem zbudowanym z młodych liści doskonale kamuflującym je w środowisku i hasać po usłanych kwiatami i zieloną trawą polanach. Na pierwszym miejscu stawiają sobie prywatnosć, dlatego też niezwykle trudno je dostrzeć, a ponadto są aktywne jedynie wczesnym rankiem, o wschodzie słońca, kiedy poruszają się bezszelestnie poszukując pożywienia. Głównym jego składnikiem są leśne rośliny - jagody, kaczeńce, poziomki, żywią się także grzybami, szczególnie zas lubią te, które dla ludzi są wyjątkowo trujące - takie jak muchomor sromotnikowy czy zasłonak rudy. Legenda głosi, że ktoś kiedyś próbował udomowić to nieokiełznane, majestatyczne zwierzę - lecz ile w tym prawdy nie wiadomo po dziś dzień.


Paulina P. * 17 * Nosoraptus


Anatol jest Nosoraptusem [brzmi jak dinozaur?]. Jest bardzo miłym i wesołym stworzonkiem. Podobno kolor jego ogona świadczy o jego nastroju, jednakże nauka wie o nim za mało, żeby móc to potwierdzić. Nosoraptusy są bardzo przyjazne. Łatwo dają się oswoić. A co gdy ktoś lub coś im nie podpasuje? Zostaje zjedzone. "Jedz co chcesz a gdy ktoś mówi ci żebyś przestał - jego też zjedz" to chyba jakaś ludowa mądrość nosoraptusów :p Czym żywią się nosoraptusy? Wszystkim co ich zdenerwuje. A oprócz tego wielkim przysmakiem są truskawki ;3 Nosoraptusy są słodkie i nie trzeba
ich dosładzać. Dodatkowo cukier może im zaszkodzić. Anatol jest jeszcze małym nosoraptusem. Duże odnajdują w sobie umiejętność [zianie ogniem, władanie wodą lub śniegiem], która decyduje gdzie trafią. Nie ma jakiegoś określonego wieku dorosłości. Jest to ten moment, w którym odkryjesz umiejętność. Wtedy kończą się ich podróże po świecie. Wracają do rodzinnego kraju i udają się w góry [jeśli mają moc władania śniegiem], na dno jeziora oddzielającego góry od wiosek [jeśli władają wodą] lub do wioski [jeśli władają ogniem]. Tam prowadzą życie i starają się stanąć na czele hierarchii. Anatol marzy o odnalezieniu w sobie umiejętności ziania ogniem i zajęcia miejsca kowala [najważniejszy w wiosce i jako jedyny może opuszczać miejsce zamieszkania].

Paulina * 21* Hoshiro Gwiezdny lis

Imię: Hoshiro
• Czym jest: bóstwem galaktyki; materializuje się do postaci Gwiezdnego Lisa
• Co lubi: spokój, leniuchowanie, jedzenie ze świata ludzi (chociaż nie potrzebuje go do życia).
• Opis: Mimo, iż zadaniem Hoshiro jest utrzymanie ładu w galaktyce i na Ziemi, to uważa on rasę ludzką za zepsutą. W tym celu, Hoshiro co roku wybiera młodą osobę o złowróżbnej przyszłości i stara się ją zmienić poprzez ingerencję w sny oraz zdarzenia bez ujawniania się.

Rafał G. * 20 * Koń Gracjański


Po raz pierwszy skatalogowany przez czarodzieja Gracjana ze Smoczych Wzgórz w XVII w. Gracjan, znań ów ze swoich zamiłowań do magii wskrzeszania umarłych zwanej dalej nekromancją, dogłębne badania nad życiem pośmiertnym prowadził. Wywody swe, opracowane przy gawędach swych sługów ożywionych, spisywał w dziele życia jegoż "Przewodnik dla przyszłych upiorów". W nim zaś opisywał moment śmierci samej. Jakobyż Śmierć w swej postaci każdy jegomość znał tak o tyle ciekawe wydawało się to co wielu pamięta jako płomień w dali, słońce na końcu drogi bądź światło na końcu tunelu. Do wniosków doszedł nań nekromanta, iż stworzenie pewne musi stać za tą tajemnicą. Przez lata prowadzono badania wśród kręgu czarowników, cóż się dzieje w trakcie śmierci. Dziś mowa jest o stworzeniu koniopodobnym, bez jam wszelakich co by wdalały bądź wydalały, o szklistych oczach u postaw każdego z końców, pełnych czystej magii i światła w swej postaci. Oko na końcu mającym być głową przeszłość wszelką i wiedzę zawiera, tam gdzie jeździec znalazłby ogon jedyna najprawdziwsza kula kryształowa, w niej przyszłość i to co nieznane. Odnóża tylne o silnych podstawach trzymające silnie rzekę dusz, przednie zaś ostre, mogące dobre od złych wspomnienia odsiewać. Ze względu na działania te zwano stworzenie Siewcą Dusz. Konie te żywią się wspomnieniami, odbierają zmarłym te, które w dalszej drodze na nic by się zdały zostawiając błogą mieszankę emocji i uczuć. Stąd u wielu czarodziejów i czarownic łaknienie życia długiego, mającego zapewnić jak najwięcej wrażeń w wędrówce do wieczności. Inni zapragnęli upolować one zwierzę, wiarą lichą kierując się iż skóra zwierzęcia delikatniejsza niż aksamit wszelaki a wytrzymalsza niż kość olbrzyma. Wierzy się ,iż sama śmierć na jedynym w swym rodzaju wierzchowcu się prowadzi, coby pierwszym u swego rodzaju się zrodził.

Aleksandra K. * 16 * Kaczokot

Moje zwierzę jest bardzo futrzaste. Ma puchaty, gruby ogon i łapy przypominające nogi kaczki. Zwierzę to kaczokot. Nazwałam je tak ze względu na jego wygląd, z połączenia wyrazów kaczka i kot.

Kamil * 16 * Psotumokus

Psotumokus Jest to stworzenie figlarne.Bardzo lubi zabawę w wodzie i błocie.Jest niewielkich rozmiarów i może przeżyć max. 5 lat.Jest strasznym modnisiem możemy to zauważyć po jego czerwonych kaloszkach :D Po przez swój kolor i długie futerko może łatwo zamaskować się w trawie i przy każdej możliwej okazji wykorzystać to by spłatać komuś (ludziołkowi) figla.Mimo jego kłów i ,,wściekłych oczu " to bardzo przyjazne stworzonko.

Dominik *25 * Dogshark

Mój pupil ma zaledwie jeden roczek, wabi się Rupert, jest wielkości małego niedźwiadka grizzly ( rozmiar ten nie zmienia się u dorosłych osobników tego gatunku, no może minimalnie . Rupert jest przedstawicielem gatunku DOGFISH, dokładniej "Dogsharkblue" (połączenie psa i ryby , a dokładniej rekina błękitnego i BULLDOGA ANGIELSKIEGO ( w sumie nie mogę się zdecydować czy to krzyżówka bulldoga angielskiego czy PUGa z rekinem :) gatunek ten występuje u wybrzeży hawajów, porusza się po lądzie, trochę niezdarnie, niczym przerośnięty pies PUG, za to świetnie radzi sobie w wodzie, główną siłą napędową Ruperta jest silny, acz krótki ogon będący ogonem rekina. Jego pożywienie to morskie skorupiaki, ryby, nie wzgardzi również tym co znajdzie na terenie ludzkich osiedli, bardzo upodobał sobie uczty po śmietnikach, zupełnie jak szopy pracze. Pomimo groźnego wyglądu i paszczy pełnej mega ostrych zębów jest niewiarygodnie spokojny i uwielbia towarzystwo ludzi i innych zwierząt domowych, Cierpliwy i sympatyczny jest najlepszym przyjacielem człowieka. dodatkowym atutem psiaka :) jest jego niewiarygodnie świetny węch, nie tylko pod wodą, ale również na lądzie, choć nie tak dobry.


Kasia * 16 * Flychen śnieżny

Oto Flychen śnieżny! Nazwę otrzymał dzięki mojej siostrze. Kiedy już skończyłam go rysować zapytałam siostrę jak nazwałaby takie zwierzę, zaproponowała "Latający królik" ale było zbyt zwykłe, więc zasugerowała "Fly Kaninchen". Ja skróciłam to do Flychen, a ona dodała jeszcze Śnieżny do nazwy. Towarzyszy upersonifikowanej Zimie z mojego innego rysunku, dlatego ma grube futro chroniące przed zimnem. Przednie łapy podobne do krecich, służą do kopania kryjówek a skrzydła służą tylko do sprawiania wrażenia że jest większy, nie potrafią unieść go wyżej niż na metr. Oprócz tego ma bardzo zimny oddech, którym potrafi zamrażać (choć na krótko). Według mojej siostry żywi się miodem i stokrotkami, ja dodałabym do tego jeszcze szyszki, małe gałązki drzew iglastych i brzozową korę.

Jadwiga * 22 * Grzywacz morski


Ayu de Winter * 18 * Smok wodny

Na konkurs postanowiłam narysować smoka. Od dawna fascynują mnie te istoty. :D Smok wodny, który możesz zobaczyć na zdjęciu, wabi się Albert. Myślę, że imię do niego pasuje, ponieważ kojarzy mi się z inteligencją, a smoki wodne takie właśnie są. Osiągają od 0,5m do 3m, można spotkać okazy od zupełnie białych poprzez wszystkie odcienie niebieskiego aż do delikatnie zielonych. Zamieszkują morza i oceany. Lubią szczególnie zimne wody. Są bardzo płochliwe, gdy widzą statki, to zaraz się chowają. Jak utrzymują niektórzy marynarze, niektóre smoki ratują ludzi podczas sztormów, choć nie chcą wchodzić z nimi w bliższe kontakty. Są łagodne i pełne gracji. Posługują się też magią i telekinezą.

Szkicownik Cookie * 20 * Smoczy lew


Anna P. * 23 * Kocisz

Zdecydowałam się na narysowanie stworzenia będącego hybrydą dwóch zwierząt. Wiedziałam, że będę bazować na kocie, ponieważ jest on moim ulubieńcem wśród futrzaków :) Wybrałam również sowę, bo uważam że jest ptasim odpowiednikiem kota i razem stanowią fajną całość.
Opis zwierzaka:
Gatunek: Kocisz
Rodzina: Sowokoty
Zwierzę nocne, żyjące głównie w lasach daleko od ludzi. Nazwa stworzenia pochodzi częściowo od tego czym jest - w połowie kotem. Jego charakterystyczną cechą jest to, że nie wydaje żadnych odgłosów, co sugeruje drugi człon nazwy zwierzęcia. Połączenie cech kota i sowy czyni z niego bardzo dobrego łowcę, a brak głosu sprawia, że jest jeszcze bardziej tajemniczy.

Aleksandra U. * 18 * Mista

Mój pomysł na Mistę narodził się stosunkowo dawno, ale nigdy mnie nie zadowalał. Przełomowym momentem w tworzeniu tego gatunku było czytanie "Drogi Królów". Gdy zobaczyłam temat konkursu obraz sam pojawił się w mojej głowie. Po kilku poprawkach, w końcu powstało coś z czego byłam zadowolona ;)

Weronika * 17 * Tygrys skorpionowaty


Justyna * 18 * Kroch

Moje fantastyczne zwierze nazywa się Kroch. Jest to połączenie wilka, tygrysa i smoka. :D Na głowę zwierzęcia najbardziej pasował mi wilk. Tylna część ciała jest tygrysa. Po zrobieniu tego stwierdziłam, że jest trochę za spokojny i za nudny, więc dodałam rogi i skrzydła smoka, dzięki temu Kroch zyskał większą fantazję. Kroch żywi się mięsem, jest drapieżnikiem, zazwyczaj zjada duże zwierzęta na przykład konie. Prowadzi samotny tryb życia, nie atakuje ludzi, dopóki nie poczuje zagrożenia. Trzyma się z dala od siedlisk ludzkich. Zamieszkuje ciemne i opuszczone miejsca.


SejbylART * 22 * Vuklovi dynarski

VUKLOVI DYNARSKI (z chorwackiego "vuk" = wilk, "uglovi" = rogi)
- Wysokość w kłębie: samiec 80–95 cm , samica 70–80 cm,
- Długość ciała: przeciętnie 120–150 cm,
- Długość ogona: 20–30 cm,
- Masa ciała: samiec 90–110 kg, samica 75–85 kg.
Pokrywa włosowa składa się z dwóch rodzajów włosia: - włosów długich w kolorze szarym, - podszerstka o srebrzystym zabarwieniu, nadającym sierści charakterystycznego poblasku. Umaszczenie często przybiera wzór prążków.
Region występowania: Bałkany, gł. okolice Gór Dynarskich.
Stworzenia te żyją samotnie. Ich głównym pożywieniem jest miejscowa flora (gł. zioła, korzenie roślin) oraz owady. Vuklovi występuje w wielu Chorwackich legendach. Wg. jednej z nich ujrzenie jego odbicia w tafli jeziora przynosi szczęście. Mój stwór powstał z połączenia wilka i gazeli. Jest to wyłącznie wytwór mojej wyobraźni.

Marc97ysia * 19 * Bażancik

Narysowane przeze mnie zwierzątko jest wzorowane jest bażantem, którym przez pewien czas się zajmowałam. Narysowałam go z czasów gdy był pisklakiem. Bardzo podobały mi się wtedy jego czarne okrągłe oczy, dlatego na rysunku je powiększyłam. Był mięciutki wręcz puchaty, starałam się to oddać na pracy. I ogon to taka moja mała wariacja na temat bażanciego ogona, który jest piękny u kogutów. Żywi się przede wszystkim mrówkami, a także owocami i warzywami. Jego ulubionym zajęciem jest bieganie w kółko po klatce i domu, spanie w rękach, jedzenie i piszczenie. Wydaje różne ciekawe odgłosy, boi się wszystkiego co czerwone i dźwięku trrrrr. Mój wymyślony zwierzak nie rośnie, na zawsze pozostaje małym pisklakiem.
KASIA / RINA * 31 * Czuprynek leśny

Ania K. / Artopolosis * 26 * Snailcat

"Snailcat" żyje sobie w potatolandii, żywi się powietrzem z balonów, które łapie za pomocą swoich zwinnych czułków. Osiąga rozmiary tygrysa. Większość czasu spędza nad mlecznym jeziorem, obserwując pracujące nibypszczółki.

Anna J. * 46 * Ivo

To jest Ivo niezwykły ptak. Pojawia się w snach. Mówią, że komu się przyśni - będzie na zawsze odważny. Dzieci uważają go za niewidzialnego Przyjaciela i uważają, że żyje na Wyspie Złotych Wulkanów.

Joasia Z. *40 * Ferragon

Przedstawiam Ferragona. Joannapedia mowi ze ferragon (polski Smotka) jest ssakiem przypominajacym fretke z wygladu, ze skrzydlami smoka i pochodnymi jego cechami. Wystepuje w lasach. Ubarwienie karmazynowe az do niebieskiego u samic i brazowo niebieskie u samcow. Udomowione zachowuja sie przyjaznie. Zywia sie mieskiem lubia polowac i bawic sie.

Marek * 36 * Turdog

Turtdog. Historia jego jest trochę smutna. Jest to potomek psa domowego, ale raczej tego, którego ludzie porzucali w lasach, rowach, nad rzekami. Zwierzaczek ten jednak był dzielny i w drodze ewolucji zdołał sobie wykształcić pancerz. Jest to jego nowy dom jak i źródło ochrony wraz z ostrymi rogami na głowie i kolcem na ogonie. Turtdog jest bardzo trudnym zwierzęciem do oswojenia, ze względu na swoją nieufność, ale osoba, której się to uda zyskuje najwspanialszego przyjaciela oraz obrońcę. Jest to bardzo waleczne zwierzę! (w ogonie prawdopodobnie znajduje się jad) ;)

Klaudek884 * 28 * Floraun

Floraun Jest niesamowitym połączeniem zwierzęcia z rośliną (fauna i flora). Jego sierść to miękki, puszysty mech, a grzywna i ogon to długie, jędrne źdźbła trawy. Poroże obrasta delikatny bluszcz, a cała postać zakwita pachnącymi kwiatami. To jednak nie wszystko. Floraun każdym swoim krokiem powoduje, że nawet z najbardziej jałowej ziemi wyrasta świeża roślinność. To niesamowite zwierzę przesypia zimę i budzi się około marca, aby pomóc naturze przywrócić wiosnę. Floraun może pokazać się także niespodziewanie w miejscu np. dotkniętym klęską żywiołową. lub na obszarze zniszczonym wybuchem wulkanu, aby pobudzić roślinność do życia. Jest strachliwy i nie ufa ludziom, zobaczenie go przez człowieka niemal graniczy z cudem, jednak nie jest to nie możliwe. Jeżeli ktoś dba o środowisko i żyję zgodnie z naturą może mieć szczęście zobaczyć Florauna ukradkiem. Ludzie mówią tak: 
Gdy ktoś Matce Naturze nagrzeszy
Floraun przybędzie i ją pocieszy.

Sylwia * 40 * Śleż

Śleż wszystkożerny ssak wykluwający się z jaj składanych przez samicę na spodniej części liści rabarbaru. Bardzo sympatyczne zwierzątko, jednak posiada bardzo aktywne ślinianki i dlatego nie poleca się go trzymać w domu. Ślina śleża ze względu na swoje właściwości może być z dużym powodzeniem wykorzystywana jako naturalny zamiennik kleju stosowanego podczas tworzenia prac z papieru mache.

Tomuś K. * 31 * Croatous angelus-megamix

Legenda głosi, że pierwsze zwierze, jakie stworzył kreatywny Bóg wyglądało tak. Jednak było zbyt niegrzeczne i niebezpieczne dla człowieka więc Bóg postanowił je rozbić na5 różnych zwierząt. Odebrał Croatousowi niektóre części tworząc z nich inne istoty. Orkę-wrzucił ją do ocenu, dał inteligencje i nakazał żyć w wodzie. Motylowi dał piękno i swobodę latania lecz krótkie życie. Wężowi nakazał pełzać bo był jadowity i przebiegły. Panterze dał zdolność szybkiego biegania i odesłał do dżungli. Jednorożcowi odebrał róg i tak powstał koń :D CROATOUS ANGELUS-MEGAMIX to było stworzenie idealne, zbyt idealne by mogło żyć w pierwotnej formie-szybkie, latające, pływające, zębate, jadowite i w ogóle.


Ifri * 26 * Fera silvestris

Przedstawiam moje zwierzątko. Nosi dumną nazwę "Fera silvestris" co prawdopodobnie można przetłumaczyć jako "zwierzę leśne". Prawdopodobnie, bo łaciny nigdy nie miałam a sama z siebie odmiany w tym języku nie ogarnęłam :). Fera fizycznie ma w sobie dużo z jelenia i konia. Rogi budową przypominają rogi elanda. Uszka oczywiście królika "baranka", ogon koguci a kości to coś pomiędzy obcym, koniem i jakimś pokemonem, który został mi w zakamarkach pamięci. Racice zostały zastąpione łapami dużego kota. Wybrałam podpalane umaszczenie by pogodzić ciemny brąz za złotem, co upodobniło trochę Ferę do psa. Fera jest inteligentnym i złośliwym stworzeniem. Żyje w głębokich lasach i unika otwartych przestrzeni. Unika również ludzi, do których jest wyjątkowo wrogo nastawiona. Fera jest wszystkożerna i choć lubi polować, nie gardzi padliną. Fery żyją w parach i razem wychowują młode. Ich wiek można określić po długości ogona oraz rogów. Na rysunku przedstawiłam dorosłego osobnika.


Grzesiek * 38 * Poczwarnik wielkouszny

W sumie nie wiem czym się żywi ale napewno dobrze słyszy :)

Krysia * 28 * Niekonik lądowy

Niekonik lądowy Hallowaya - (wys. do 10 cm, waga: ok 100 g) niewielkie stworzenie magiczne, z wyglądu przypominające konika morskiego, posiadające jednak cztery chwytne łapki, płuca i całkiem spory potencjał intelektualny, przez co bywa dość kłopotliwe przy bliższych kontaktach. Wykazuje zamiłowanie do szklanych przedmiotów, które kradnie ludziom przy każdej okazji. Przyczyny tych zachowań do dziś nie zostały wyjaśnione, głównie dlatego, że żadnemu szanującemu się badaczowi nie chciało się poświęcać temu zagadnieniu więcej czasu niż to absolutnie konieczne, szczególnie że magiczna matka natura wyposażyła niekoniki w wypustki jadowe, które pokrywają całą jego skórę. Sprawia to, że jakikolwiek bliższy kontakt fizyczny z tym jakże fascynującym stworzeniem może skończyć się natychmiastowym zgonem albo przynajmniej długim acz nieprzyjemnym paraliżem części ciała osobnika, który miał nieszczęście niekonika pomacać. Niekoniki lądowe, zgodnie z nazwą, mieszkają na lądzie, ale w pobliżu niewielkich zbiorników wodnych. Ich pochodzenie nie jest do końca znane, przypuszcza się jednak, że w okolicach XVII stulecia na dnie któregoś z mórz doszło do niekontrolowanego wyładowania magicznego, w efekcie czego znajdujące się w okolicy stworzenia i przedmioty zaczęły wykazywać dość niepokojące cechy, między innymi zaczęły myśleć, a to, jak powszechnie wiadomo, nigdy nie kończy się dobrze. Promieniowanie pomagiczne mogło mieć wpływ również na całkiem niemagiczne koniki morskie, które tknięte nagłym przebłyskiem świadomości postanowiły wyewoluować i wyjść na ląd, możliwe, że również docelowo opanować świat, ale z dość oczywistych przyczyn nie zostało to dotąd potwierdzone. Żaden niekonik nic na ten temat nie powiedział, prawdopodobnie dlatego, że nie miał jak, ponieważ niekoniki nie posiadają otworów gębowych, co dopiero mówić o narządach mowy, a pokarm chłoną przez skórę. Odkrywcą niekoników lądowych był niejaki John Halloway, który jako pierwszy opisał te stworzenia w 1826 roku w podręczniku zoologii dla początkujących pod tytułem: 'Jak magyczne zwierzęta pochwycić i nie zginąć marnie przy tem'. Halloway natknął się na niekonika przypadkowo podczas pikniku nad jeziorem gdzieś na południu Anglii i początkowo pomylił go z żabą, dopóki nie spostrzegł, że stworzenie bezczelnie zwiewa z jego binoklami w łapkach. Z racji tego, że Halloway z natury był ostrożny i na co dzień zajmował się niebezpiecznymi stworzeniami, nie pomacał niekonika od razu, schwytał go do słoika po ogórkach, odebrał mu binokle i przetransportował go do domu, gdzie bardzo dokładnie zbadał go, używając do tego całej masy skomplikowanych zaklęć oraz pęsetki, a potem opisał. Zasłynął nie tylko jako odkrywca niekonika lądowego, ale także jako jego pierwsza udokumentowana ofiara śmiertelna - schwytany przez niego niekonik po kilku tygodniach zdołał uciec z klatki i zaczął eksplorować dom, szczególną uwagę skupiając z niejasnych przyczyn na sofie w salonie. Tego samego popołudnia Halloway nieopatrznie na nim usiadł, a 'Jak magyczne zwierzęta pochwycić...' zostało wydane pośmiertnie, z dopiskiem żony Hallowaya, który bardzo obrazowo opisywał działanie niekonikowej toksyny. Niekoniki lądowe bywają trzymane w domach jako zwierzątka domowe ze względu na swoje oryginalne walory estetyczne. Wymagają dobrze zabezpieczonego, niezwykle szczelnego terrarium, ponieważ większość czasu w niewoli spędzają, obmyślając plan ucieczki i straszliwej zemsty na swoim 'właścicielu'. W pozostałym czasie śpią.

Anka Sz. * 26+ dokładny wiek nieznany * Barndier

Barndier (płomykówka-jeleń-wilk) król lasu, zwierze nocne. wszystkożerne, poluje i je leśne rośliny. Nie sposób spotkać go za dnia, dlatego owiany jest tajemnicą i nie wiele wiadomo na jego temat. Powstało natomiast wiele legend z jego udziałem. Mówi się, że strzeże lasu przed złymi duchami. W niektórych kulturach obiekt kultu.


Chciałabym też pokazać pracę, której autorka niestety błędnie podała swój wiek [tylko samo "1"], a że nie odpisała na mojego maila, nawet nie mogłam jej przydzielić do żadnej kategorii, a więc i zakwalifikować do konkursu :( A szkoda, bo praca ładna :( Julko, Twoja magiczna szynszyla jest super!

Julia * ? * Chinchilla magicae


Zwierzątko nazwałam Chinchilla magicae. Rysując ją inspirowałam się własnym zwierzakiem(szynszyla),obserwowałam jego ruchy i układ sierści.Do rysunku podchodziłam 5 razy.Aż w końcu poza była odpowiednia i sierść była ułożona prawidłowo.No i teraz ta część postu, od której pewnie wszyscy zaczęli czytanie :D Jak wspominałam, są 3 kategorie wiekowe i na każdą przypada jeden zwycięzca oraz kilka wyróżnień [z grup 8-15 i 16-26 jest ich więcej, niż z grupy 26+ ze względu na 3krotnie większą liczbę zgłoszeń]. Każdy zwycięzca otrzyma:
 • zestaw ołówków Koh-I-Noor 2H-8B
 • żelopis biały Sakura Gelly Roll
 • zestaw 3 węgli naturalnych
 • plakat A4 dowolnego rysunku mojego autorstwa


ZWYCIĘSKA PRACA


Kasia * 14 * Cannthe

Kasiu, gratuluję! Na tak młody wiek jesteś wybitnie utalentowana! ♥ Twoje fantastyczne zwierzę oczarowało wszystkich jurorów, bez wyjątku *_* Kiedy nadesłałaś do mnie maila, czułam, że zajmiesz miejsce na podium. Podziwiam Twą wyobraźnię, piękne kolorowanie [dobrałaś kolorystykę tak, że już na pierwszy rzut oka widać, że to magiczne zwierzę!] oraz te wszystkie detale.


WYRÓŻNIENIA

Eliza * 15 * Emydielamea Roseostis


Daria / Akacja Kreatyvnie * 13 * TO


Paulina * 14 * Koa

Martyna / Tamaryna * 14 * kamelorożec tęczowy

Wiktoria W. * 13 * ?ZWYCIĘSKA PRACA


Monika * 21 * Drazil

Moje gratulacje, Moniko! ^^ Twój drazil zdaje się nie jest tak płochliwy, jak mówisz, bo dzielnie wywalczył sobie pierwsze miejsce, a przyznam, że miał godnych konkurentów. Twoją pracę charakteryzuje wielka estetyka, kreatywność i umiejętności. Drazil wygląda jakby żywcem wyjęty z bestiariusza! Jest magia, jest klimat, całość spójna i piękna :)


WYRÓŻNIENIA

 Anna P. * 23 * Kocisz


Karolina * 16 * Hykafryd

Witlart * 16 * Lamnuí

Paulina / Puli * 18 * Jeż ametystowy


Paulina * 21* Hoshiro Gwiezdny lis


Kasia * 16 * Flychen śnieżny
ZWYCIĘSKA PRACA

 Klaudek884 * 28 * Floraun

Serdeczne gratulacje wędrują także do Klaudii, mojej rówieśniczki! Jurorom bardzo spodobał się ilustracyjny styl, ale przy tym niezwykle szczegółowy. Gama kolorów jest skromna, ale te wszystkie detale to takie cudne smaczki i absolutnie nadają temu rysunkowi mocy! ^_^ Wszystko tworzy spójny koncept, zachwyca i sprawia, że jestem skłonna uwierzyć, że takie zwierzę istnieje ;) :D Jest super!

WYRÓŻNIENIA


Anka Sz. * ? * Barndier

KASIA / RINA * 31 * Czuprynek leśny


Krysia * 28 * Niekonik lądowy

Grzesiek * 38 * Poczwarnik wielkouszny

Jak widać, podium i miejsca wyróżnień zdominowało damskie grono [GIRL POWER!], dlatego też na początku chcę pogratulować naszemu rodzynkowi, Grześkowi :D Laureatki - Kasię, Monikę oraz Klaudię - proszę o napisanie do mnie maila [z tego samego adresu mailowego, z którego wysyłałyście do mnie prace], podanie adresu, na jaki mam przesłać nagrody oraz wybór mojego rysunku, który chcecie, bym Wam wydrukowała :) Składam Wam gorące gratulacje :)
 
Gratuluję jeszcze raz wszystkim uczestnikom, nie tylko zwyciężczyniom! Naprawdę, Wasze prace urzekły mnie oraz pozostałych sędziów ♥ Sprawiliście, że już wyobraziłam sobie, jak Newt Scamander łapie je do swojej magicznej walizki i opiekuje się nimi - a przynajmniej tymi bardziej przyjaznymi :D Niechaj Wasza wyobraźnia dalej podpowiada Wam tak - nomen omen - FANTASTYCZNE pomysły :D Ciekawa jestem, co wyczarujecie w przyszłości, jeśli dale tak dobrze będziecie rysować i malować. Dziękuję, że zainspirowaliście mnie, jak zawsze zresztą ♥

No dobra, do następnego! ;)

Dominika119 komentarzy :

 1. POD TYM KOMENTARZEM PODAWAJCIE LINKI DO SWOICH BLOGÓW/FANPAGE'Y/STRON, BY WSZYSCY MOGLI ZOBACZYĆ WASZĄ TWÓRCZOŚĆ! :)

  PISZCIE BEZ SPACJI:

  < a href = "adres bloga " > nazwa bloga < / a >

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam serdecznie na mojego Fanpage'a :)
   AT Rysunki Agaty

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. https://www.facebook.com/olowkiemikartka/?fref=ts :) zapraszam :)

   Usuń
  4. http://zwyklydzien2001.blogspot.com

   Usuń
  5. www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com

   Usuń
  6. akacjaemi.blogspot.com

   Usuń
  7. Zapraszam na mojego instagrama @susanne.art

   Usuń
  8. http://pokoloroffana.blogspot.com/ <---- zapraszam do mnie :D

   Usuń
  9. https://www.facebook.com/KZKarolinArt/?ref=aymt_homepage_panel

   Mój fanpage na facebooku. Zapraszam serdecznie!
   Karolina (autorka konkursowych hykafrydów ;) )

   Usuń
  10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  11. http://zszywka.pl/u/kkasikk47/moje-prace-2855628.html

   Usuń
  12. Serdecznie zapraszam na mojego instagrama :)
   https://www.instagram.com/xarteax/

   Usuń
  13. Zapraszam na https://www.facebook.com/Artopolosis-481751251873639/?ref=bookmarks i instagrama: @artopolosis :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Gratuluję serdecznie wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu - samo narysowanie pracy jest już wielkim osiągnięciem! Ja niestety nie gustuję w rysowaniu zwierzaczków, ale w następnych konkursach na pewno wezmę udział. Super, że Dominika próbuje tak dobrać tematy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - tak trzymaj <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za docenienie ♥ I święte słowa, samo narysowanie pracy to już jest osiągnięcie :D

   Usuń
 3. Cudowne prace :) co prawda nie zdobyłam żadnego miejsca ale.i tak cudownie się bawiłam wykonując prace ^^ Gratuluje wszystkim zwycięzcą i dziękuje Dominiko za wspaniały konkurs :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, że masz do wyniku pozytywne podejście. Najchętniej nagrodziłabym więcej osób, ale się nie da ;__;
   To ja dziękuję za uczestnictwo! ♥

   Usuń
 4. Wszystkie prace są super! :)
  Czekamy na następny konkurs :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mniejsza liczba uczestników to jest kwestia poziomu trudności konkursu, a nie wartości nagród (nawet gdyby nie było żadnych, czytelnicy bloga i tak pewnie by licznie wzięli udział). Stworzenie czegoś z wyobraźni to jednak wyższa szkoła jazdy niż wykonanie przyzwoitego portretu na podstawie zdjęcia, jak było w przypadku babuszki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak: dostałam komentarz, że nagrody są marne, ale nikt nie narzekał na rysowanie z wyobraźni :) Zresztą pozwoliłam opierać się na zdjęciach, także można było sobie nawet przygotować fotomontaż i go przerysować. Nie mówię, że nie masz racji, ale wydaje mi się, że i ja ją choćby częściowo mam :D

   Usuń
  2. Zobacz jednak, jak wiele osób zgłasza się na podsumowania, za które nie ma żadnych nagród!
   A komentarz o "marnych nagrodach" paskudny. Prawdopodobnie niektórych zazdrość zżera, że dorobiwszy się renomy, otrzymujesz za darmo różne firmowe akcesoria do testowania, i, skąpiradło jedne, nie rozdajesz ich po ludziach :-)
   Pamiętam, jak internautki słusznie wyśmiały konkurs producenta maszyn do szycia, który jako nagrodę w konkursie, stanowiącym dla nich darmową reklamę na kontach FB uczestniczek, zaoferował... nożyczki krawieckie (a firma obracająca milionami). Ale wymagać od autorki amatorskiego bloga nie wiadomo czego to bezczelność.

   Usuń
  3. Dla mnie jest oczywistym, że największą nagrodą i prestiżem jest samo uczestnictwo w konkursie… No, ale ja należę do starego pokolenia i pamiętam czasy, gdy jadąc i wgrywając zawody sportowe dostawało się mało elegancki dyplomik – dzisiaj są medale i inne fanty (czasem dla każdego uczestnika). Niestety sprawiliśmy, że społeczeństwo stało się „interesiaste” oraz roszczeniowe niczym małe niewychowane i rozwydrzone bachorki.

   Jeśli chodzi o mnie to tematyka konkursu była idealna! Niestety nie wziąłem w nim udziału ze względu na brak czasu – z tego samego powodu nie uczestniczyłem także we wcześniejszych. Jestem w stanie zrozumieć, że tworzenie z wyobraźni może być dla niektórych dość trudne… A ze względu na wiek i kłopotliwe. Już tak się jakoś utarło, iż „bazgranie” stworków i potworków to raczej domena najmłodszych… Mało, kto kojarzy Mistrzów Gigera lub Beksińskiego. Pamiętam, bardzo popularny wśród uczestników, konkurs „Demony Słowiańskie”. Może się wydawać, że tematyka obydwu konkursów była podobna, jednak jest to „wrażenie” dość powierzchowne. Należy zauważyć, iż mitologia słowiańska to gotowy produkt – wystarczyło wybrać demona… W przypadku „Fantastycznego Zwierzęcia” można było liczyć głównie na własne siły.

   Gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałej wyobraźni - pokazaliście klasę ;)

   Usuń
  4. Lotto i Irku - bardzo dziękuję za zrozumienie i wsparcie! Macie super podejście. Na szczęście osób dbających głównie o materialny aspekt konkursu nie było wiele. Teraz dużo osób ma mało czasu, szczególnie tych, którzy zakończyli już edukację i pracują [co widać po liczbie prac w grupie 26+], a także styczeń i luty był okresem sesji egzaminacyjnych, więc myślę, że i to mogło wpłynąć na małą frekwencję.

   Lotta - no pięknie, same nożyczki xD Dobrze, że ja mogę się usprawiedliwić tym, że nie zarabiam na swoim blogu xD

   Irku - zdaję sobie sprawę, że niektórzy tak mogli odebrać ten konkurs [że dla dzieci, bo głównie dzieci rysują potworki], ale na szczęście mamy tu dużo artystów, którzy już od dawna nie są dziećmi i udowodnili, że to temat dobry, jak każdy inny :D

   Usuń
 6. Szkoda że nie miałam weny bo zwierzęta to mój ulubiony temat... Tak czy inaczej zapraszam na mojego Instagrama: www.instagram.com/wojtowicz00 ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę! :( niefajnie, że brakuje weny wtedy, kiedy jej potrzeba. Może następnym razem :)

   Usuń
 7. Wspaniałe prace! Najbardziej podoba mi się chyba Szirax Natalii. Naprawdę szkoda że nie otrzymał nawet wyróżnienia, z chęcią oddałabym jej moje. Gratuluję wszystkim wygranym!
  ps, jak ktoś jest zainteresowany, oto link do mojego DeviantArta: CatTheThread

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę zdradzić tajemnicę, że szirax został dostrzeżony :) Jednak trochę, niewiele zabrakło do wyróżnienia :(
   Niemniej jednak Kasiu tworzysz piękne rysunki, który mają cudowny, "ilustracyjny" klimat :)

   Usuń
 8. Tak jak się spodziewałam jest wiele wspaniałych prac :D Zasłużone pierwsze miejsca, brawa dla zwycięzców! Dziękuję za wyróżnienie i czekam na następny konkurs :)
  Zapraszam na mój profil na fb: AnnaPrzybyłART

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz pojęcia Aniu, jakbym chciała, by dało się przyznać 2 nagrody w kategorii wiekowej! Kocisz naprawdę mnie urzekł, od pierwszego momentu, kiedy go zobaczyłam ♥ Miałaś bardzo silne wyróżnienie :) Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 9. Wow, śliczne prace! Podziwiam wszystkich bez wyjątku i gratuluję wygranym. :D Mnie oczarował flychen śnieżny *-*

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja praca została rozpoczęta, ale sam szkic. Nie zdążyłam wykonać całej, więc nie wysyłam.. nieoczekiwane wydarzenia. Gratulacje zwycięzcom!��Do następnego konkursu! @Drammen_art

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda :( Mam nadzieję, że następnym razem weźmiesz udział :D

   Usuń
 11. Mnie chyba najbardziej przypadły do gustu Hykafrydy Karoliny :D Bardzo był to ciekawy konkurs, choć oczywiście pomysł na pracę wpadł do głowy późno i znowu była kończona na ostatnią chwilę x) W każdym razie nawet cieszę się z rezultatu i teraz Lamnuí wisi sobie nad moim łóżkiem ��
  P.S.Można mnie znaleźć na Instagramie- Witlart ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hykafrydy są mega! Te mordki ♥ Widzisz, nawet jeśli robiłaś pracę na ostatnią chwilę, to i tak super pomysł i bardzo dobre wykonanie zapewniły Ci wyróżnienie :D

   Usuń
 12. Bardzo chciałam uczestniczyć w konkursie, niestety zabrakło mi czasu, a też temat nie za bardzo w moim klimacie, ale następnego to już nie odpuszczę! :D
  Gratuluję wszystkim wspaniałych zwierzątek, moją uwagę przyciągnęła praca która otrzymała niestety tylko wyróżnienie - "Kocisz" pani Anny :D najlepsza ze wszystkich, szkoda ze nie wygrała :( mam nadzieje ze autorka zobaczy ten komentarz bo pisze go pełna podziwu dla tej pracy <3
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa :D ciesze się, że moja praca przypadła do gustu :D
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. No kocisz walczył, walczył, ale niestety nie mogliśmy przyznać miejsca ex aequo, nad czym ubolewamy :c
   Super, zachęcam, zachęcam!

   Usuń
 13. Szkoda, że się nie udało :( Może następnym razem. Ale przynajmniej moja praca była pokazana jako pierwsza xdd
  Gratuluję wszystkim, zwłaszcza Akacji i Klaudkowi <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pewnie zostanie najlepiej zapamiętana z tego powodu, iż jesteś pierwsza :D Mam nadzieję, że poprawi Ci humor fakt, że zostałaś wymieniona w trakcie wyborów jako kandydat do wyróżnienia :)

   Usuń
 14. Dzięki za możliwość udziału, super sprawa, to pierwszy konkurs w którym wzięłam udział, niestety nie wygrałam za to świetnie się bawiłam :) pozdrawiam serdecznie ☺☺ ~Rina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, Kasiu, wybacz ogromne faux pas! Otrzymałaś wyróżnienie, zaraz to poprawię :) Gratuluję!

   Usuń
 15. No niestety nawet wyróżnienia nie mam:( Ale było fajnie wziąć udział bo pierwszy raz brałam w takim czymś udział, gratuluję zwyciężczyni w przedziale 8-15 lat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna porażka nie czyni Cię przegraną! I tak super, że wzięłaś udział :) Trzymam kciuki za sukcesy w następnych konkursach!

   Usuń
 16. Rety, haha yuuupi (piruet :)). Ogromnie się cieszę, nawet nie wiesz jak bardzo i dziękuję za docenienie mojej pracy:*
  Gratuluję wszystkim, ta galeria prac jest chyba najładniejszą jaką do tej pory widziałam. Temat był świetny, ale wykonanie go przeszło moje wyobrażenie. Macie wspaniałą wyobraźnię:)
  Co do pracy, która wygrała w najmłodszym przedziale wiekowym, to jest po prostu zjawiskowa. Te kolory...jak powstały, że niemal są fluorescencyjne? Piękny rysunek, na prawdę:) Bardzo spodobał mi się też KOA od Pauliny:)
  Z drugiej kategorii wiekowej zachwycił mnie Szirax, Figu (kolory O.O), Drazil, Dogshark - w życiu nie wpadłabym na taki pomysł! Grzywacz Morski - jest pięknie pokolorowany, Kocisz - ma wspaniały klimat. Zgaduję, że w tej kategorii wybór był najtrudniejszy?:)
  I ostatnia kategoria wiekowa, czyli 26+ zachwyciła mnie praca Anki Sz., ma wspaniałe kolory:)
  Muszę przyznać Dominice racje, że niestety im człowiek starszy tym ma mniej czasu na rysowanie, a często nawet jak znajdzie czas, to jest zbyt zmęczony by coś tworzyć:/
  Jeszcze raz dziękuję za konkurs i gratuluje wszystkim:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Cała przyjemność po naszej stronie! Twój zwierzak jest dosłownie fantastyczny :D
   Dzięki za docenienie prac innych uczestników. Zgadłaś, ta grupa to był największy orzech do zgryzienia: nie dość, że dużo prac, to jeszcze tyle świetnych!
   To strasznie smutne ;___; odkąd skończyłam studia, coraz mniej prac tworzę i coraz mniej takich bardzo czasochłonnych... bardzo nad tym boleję...
   Jeszcze raz gratuluję!

   Usuń
 17. Gratuluję wszystkim! Nie potrafię wybrać najładniejszej według mnie pracy, gdyż wszystkie bardzo mi się podobały. Też miałam zamiar zrobić pracę na ten konkurs, jednak nie miałam żadnego pomysłu... W następnym biorę udział!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam też było ciężko... :( o niektórych wyróżnieniach i zwycięskich pracach często decydował jeden głos, jeden punkt!
   Zapraszam, kolejny konkurs na pewno się pojawi :)

   Usuń
 18. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu.
  Przeczytałem właśnie WSZYSTKIE opisy waszych stworzeń :D i jestem pod wrażeniem pomysłowości :3
  Czekam z niecierpliwością na kolejny konkurs :3
  Piona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo oglądanie tych prac to wielka przyjemność, a co dopiero możliwość poznania bliżej tych istot dzięki opisom :D
   Na pewno będzie w przyszłości konkurs! Pozdrawiam :)

   Usuń
 19. Kocisz życiem!

  OdpowiedzUsuń
 20. A mi się strasznie spodobał Czyprynek Leśny z grupy najstarszej. Jak mogliście go choćby nie wyróżnić? No spójrzcie na tą uroczą mordkę! Albo Fortensja z grupy środkowej czy Grzywacz Morski. Są tak cudowne... Przygarnęłabym je i obdarowała całą swoją miłością. Wstyd, wstyd wam! :) Z resztą wyborów się zgadzam, ale nie wyróżnienie tych wydaje mi się paskudnickie! :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarzyła się pomyłka, za co przepraszam, czuprynek powinien być wyróżniony, bo zdobył odpowiednią liczbę punktów na wyróżnienie. Niemniej jednak prosiłam o niekwestionowanie naszych wyborów. Każdy ma inny gust, a wyróżnienia i zwycięskie prace to kombinacja aż 5 różnych gustów.

   Usuń
  2. Dzięki że słowa uznania bardzo się cieszę że mój Czuprynek leśny przypadł do gustu. :* :D:D

   Usuń
  3. Toż to nie było kwestionowanie na poważnie, a raczej żartobliwa uwaga :) Przecież nigdzie nie ma się ani boczenia, ani nic, są tylko (przynajmniej w mojej opinii) właśnie żartobliwe, trochę na zasadzie przekomarzanki. Myślałam, że zostanie to odebrane inaczej. Nie każdy chce obrazić wasz wybór, czy uparcie zaznaczyć, że według niego się nie znacie. Ot, chciałam z zabawną przekorą przekazać, które prace są najbardziej w moim guście. Naprawdę dało się to odebrać poważnie, gdy było napisane tym językiem? :o Zacznę oznaczać #żart :D

   Usuń
  4. Nie sądzę, że obrażasz nasz wybór, czepiasz się etc., bo gdyby tak było, nie użyłabyś żartobliwej formy :)

   Usuń
 21. To uczucie kiedy załapałabyś się już do 3 grupy wiekowej. :) :D Taka kreatywność nie na moją głowę. Gratulacje dla uczestników. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak i ja xD Oj tam, może przyjdzie czas i na kreatywne prace, ja coś tam trochę próbuję :D

   Usuń
 22. Palec wskazujący odmówił mi posłuszeństwa od scrollowania, ale warto było - ciekawe prace ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha polecam Page up i page down na klawiaturze :D Cieszę się, że podobały Ci się prace :)

   Usuń
 23. Świetny pomysł z tym konkursem ,bardzo przyjemnie ogląda się prace,najbardziej mi się podobają :
  Cannthe
  Emydielamea
  Roseostis
  Lunak
  Rogaty
  Lamnui
  Prazil
  Vetria
  Kocisz
  Floraun
  Barndier
  (przepraszam jeśli gdzieś poplątałam nazwy^^)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło z Twojej strony, że wymieniłaś prace, które Ci się podobały ^^ Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 24. Gratuluję zwycięzcom i czekam na kolejny konkurs �� pozdrawiam Jadziulla.art https://www.facebook.com/jadziullaart/
  Obserwuj mnie na Instagramie! Nazwa użytkownika: jadziu.lla_art
  https://instagram.com/_u/jadziu.lla_art?r=sun1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jakiś będzie prędzej czy później :D Pozdrawiam!

   Usuń
 25. Piękne prace! Gratuluję wszystkim z całego serca!
  Wielkie oklaski, również dla organizatorki. :3 ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wielkie oklaski dla jurorów :*

   Usuń
  2. Brawa dla wszystkich :P [ M. , Il. - dobrze że robicie to co robicie ]

   Usuń
 26. Piękne prace! Ciary mnie przechodziły podczas ich podziwiania. Coś wspaniałego.

  OdpowiedzUsuń
 27. Gratulacje osobom które wygrały.Dziekuje za ten wspaniały konkurs miałem przy nim wiele przyjemności i zabawy.Czekam na kolejne pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że uczestnictwo w konkursie to dla Ciebie takie pozytywne wspomnienie :D

   Usuń
 28. Niesamowite, co kreatywność potrafi zdziałać ze zwykłą kartką (:
  Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czysta kartka zamienia się w dzieło, w które zostało włożone serce, pasja... magia! :D

   Usuń
 29. Jeju!!! Dziękuję po raz pierwszy u CB dostałam wyróżnienie! To naprawdę poprawiło mi dziś humor;) Gratuluję zwycięstwa wszystkim. Również tym nienagrodzonym, bo każda praca prezentowała bardzo wysoki poziom!

  OdpowiedzUsuń
 30. Gratuluję zwycięzcom!!! Świetne prace, a dla mnie świetna zabawa podczas rysowania :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam Dominiko. Wszystkie prace są wspaniałe. Każda wyraża co innego. Dziękuję za życzliwość i gratuluję wszystkim, zwłaszcza Zwycięzcom :-) Cieszcie się swoją pasją i Talentem. Mnie rozczulił i zauroczył niebieski latacz. Pozdrawiam Ania J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twoje zdanie na temat prac. Dziękuję za miły komentarz ♥

   Usuń
 32. Śliczne rysunki :)
  Nominowałam Cię do LBA, ponieważ uwielbiam Twojego bloga :)
  Pytania dla Ciebie tutaj:
  http://fearlessgirldiary.blogspot.com/2017/03/liebster-blog-award.html

  Będzie mi miło, jeśli dołączysz do zabawy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale nie uczestniczę w blogowych nominacjach, nie mam kiedy ;_____;

   Usuń
 33. Wszystkie prace cudne! Gratuluję zwycięzcom!

  OdpowiedzUsuń
 34. Ile pięknych prac! Nie zazdroszczę jury trudnego zadania wyłonienia tych najlepszych... :)

  Gratuluję wszystkim zwycięzcom!

  Gosia (S-Selene)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądać tyle wspaniałych prac to czysta radość, ale przyznawanie nagród tylko nielicznym wciąż nas boli :C

   Usuń
 35. Tyle super prac :D Chyba najbardziej spodobały mi się (mimo że w każdej widać włożoną pracę i chęci):
  - Nocynów Manii
  - Profundum Maris od Kasi U.
  - Hirkelon Mateusza
  - Szirax Natalii
  - Franek Kingi W. (ma w sobie coś bardzo uroczego!)
  - Drazil Moniki
  - Floraun Klaudka884
  - Fira Silvetris Ifri
  Naprawdę, super robota! Oczywiście uczestników, ale także Twoja (bo zorganizowałaś ten konkurs) oraz reszty jury! Żałuję nieco, że nie udało mi się skończyć pracy i wysłać. Okazało się jednak, że rysowanie magicznych stworzeń to nie moja bajka...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No szkoda, szkoda, że nie wzięłaś udziału, bo masz takie ładne kredkowe prace! Wierzę jednak, że byś sobie poradziła! :D
   Dzięki za miły komentarz ♥

   Usuń
 36. Fantastyczne stworzenia, każde urocze i niepowtarzalne:) Gratulacje dla wyróżnionych.
  Pozdrowienia dla uczestników konkursu i organizatorki, no i oczywiście jurorów :)
  Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy serdecznie i w pełni popieramy opinię na temat prac :D

   Usuń
 37. Cześć,

  Nie każdy zaczyna od sprawdzenia wyników konkursu. Lubię obejrzeć wszystkie prace i sama wytypować. :)

  Nie licząc trzech zwycięskich prac (co do których mój gust pokrywa się z opinią jury) najbardziej podobały mi się: Descendit Squamea, Nochi, Kocisz i Barndier. Miałam nadzieję na kilka słów do każdego rysunku, ale rozumiem, że wiązałaby się to z dodatkowymi nakładami czasu i pracy.

  Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym. Dziękuję też za czas poświęcony na zorganizowanie nam konkursu. :) Teraz czekam na kolejny :D

  Pozdrawiam,
  Ifri

  PS: Dziękuję OliSz. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak wiele osób leci prosto do wyników... i wcale im się nie dziwię xD przyznaję się bez bicia, że sama bym tak zrobiła :D
   Dzięki za pozytywne słowa na temat rysunków uczestników i za docenienie pracy mojej i sędziów ^_^

   Usuń
 38. Rysunki prześwietne a zwierzęta urocze! Aż trudno wybrać najlepsze, każda praca ma w sobie coś urzekającego :D Gratuluję zwycięzcom i gratuluję kolejnego udanego konkursu Dominiko :D Trochę żałuję że nie wzięłam udziału i tym razem, miałam już pomysł na swoje zwierzątko, niestety sesja odebrała czas na rysowanie, może następnym razem spróbuję. Kilka dni temu założyłam stronę na fb i deviantarta, zaczęłam też pracę nad kolejnym rysunkiem i nareszcie mam ambicje aby coś narysować, bo przez dłuugi czas nic już nie skrobałam :D Byłoby mi bardzo miło gdybyś czasem zerknęła na moje prace na deviantarcie :D co prawda nie mam ich dużo, ale chyba pora to zmienić! :D Pozdrawiam cieplutko :D
  http://anartistintrovert.deviantart.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Największe gratulacje należą się uczestnikom, to oni włożyli najwięcej pracy i serca w stworzenie tych cudnych rysunków i malunków.
   Już nie wchodzę na dA, pojawiam się tam raz na kilka miesięcy :c Ale specjalnie dla Ciebie weszłam :) Dużą radość sprawiło mi odkrycie, że Ty to Ty :D Artystka od pięknej babuszki :D

   Usuń
 39. Piękne pracę ;) gratuluję wszystkim zwycięzcą ;)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 40. Owszem hura choć nie mogłęm się zebrać do napisania kilku słów mimo natychmiastowego sprawdzenia nowych prac ... Teraz widać czarno na białym, że o umiejętności i talencie nie decyduje w głównym stopniu wiek wykonawcy. "czas u 26 +" ... cóż praca, rodzina itp... Ciekawa literatura. Fantastyczna 4 + kot - super pomysł i coś nowego. A gdyby pod spodem był jeszcze opis do każdego kułeczka i możliwość powiększenia osobno było by mega super. Nie raz się zastanawiałem kto się kryje za tymi tajemniczymi imionami sedziowskimi ;)
  Świetnie że pod pracami jest dotyczący ich opis.

  A teraz moi zwierzecy ulubiency:
  Latacz - biolodzy jednak nie mają pojecia o świecie ;) [pochwała wyobraźni]
  Medicorpio - genialny pomysł

  Zmiana planów [leniwy jestem] nie odniosę się do wszyatkich i nie wszystkie opisy dzis przeczytam. Tylko trzy prace są poza tymi które uważam za ciekawe i radosne ale to kestia gustu nic wiecej. Wymienie wiec tylko te które zwróciły mą uwagę za pierwszym razem na początku miesiąca:

  uminji,
  bathorse,
  k. tęczowy,
  femoriae [chce takiego zwierza :) ]
  interper - :) [brawo Agato]
  drazil - robi wrażenie
  nochi
  Forsycja - ulubieniec przez U
  hykafryd - no no...
  vetria, nosoraptus, hishiro, flychen, kocisz, snailcat, ferragon, turdog,

  FLORAUN - REWELACJA!

  śleż, croatous.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, młodsi artyści też mają dużego skilla! I czas go rozwijać, w przeciwieństwie do nas, 26+ xD Cieszę się, że prace Ci się spodobały, dzięki za wymienienie tych, które najbardziej przypadły Ci do gustu!

   P.S. Oj, wszystko chce wiedzieć ten, który sam milczy na swój temat ;) Sędziom też się należy odrobina prywatności!

   Usuń
 41. Gratulacje dla wszystkich! Sama jako uczestnicząca w konkursie wiem, że niechętnie się wychodzi ze swoje strefy komfortu i rysuje się coś kompletnie odmiennego ;) A jednak podołaliście, pojawiło się dużo pięknych prac nawet wśród najniższej grupy wiekowej, w których niektórzy mogliby rywalizować ze starymi wyjadaczami ^^ Osobiście najbardziej urzekły mnie stworzenia: Cannthe, Kocisz, Floraun, Barndier. No i trzeba pamiętać, że nagrody to tylko miły dodatek, najważniejsze, że dzięki takim konkursom można rozwijać swoją wyobraźnię i sprawdzić się w czymś innym. Ilojleen powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia jakie były u Ciebie nagordy :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie... Podziwiam strasznie tych, którzy nie tylko mają odwagę wyjść ze strefy komfortu, ale i zdziałać coś świetnego. Ci to mają talent :D
   Dzięki, bardzo się cieszę, że masz takie podejście :D ♥ I dzięki za miły komentarz!

   Usuń
 42. Przypadkiem znalazłam Twojego bloga i jestem pod dużym wrażeniem :) bardzo fajnie wszystko opisujesz zrozumiale i po polsku heh :) czekam na jakiś konkurs z miłą chęcią wzięła bym udział :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Jakie to jest zadziwiające, że tyle dzieci, a każde z nich inaczej postrzega świat i inaczej rysuje. Uwielbiam oglądać takie prace!

  OdpowiedzUsuń
 44. Czy w tym roku również będzie "podsumowanie roku"? A jak będzie to do kiedy przysyłać prace. :D

  OdpowiedzUsuń
 45. Ilojleen, gdzie jesteś? :(

  OdpowiedzUsuń
 46. cżyżby blog umarł?

  OdpowiedzUsuń
 47. Szkoda, że tu trochę martwo

  OdpowiedzUsuń
 48. Hi very good blog
  Thank for sharing such a valuable information
  Sajjao
  Domain Hosting Company

  OdpowiedzUsuń
 49. Your drawings are really nice... Of course, I cannot call and consider them as professional ones, but at least I like all of the pieces.

  OdpowiedzUsuń
 50. Blog chyba umarł, a bardzo szkoda. Bardzo wiele dzięki tobie zawdzięczam. To właśnie przez Ciebie zaczęłam kiedyś rysować kredkami i marzyłam o rysunku takim, jak Ty. Mam nadzieję, że trzymasz się ciepło, kochamy Cię wszyscy. ��

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...