Kontakt

Pytania? Najpierw zachęcam do zapoznania się z treścią tego bloga, zamieszczonymi na nim tutorialami i wskazówkami, a także zakładką FAQu - to lista pytań, które zadawano mi najczęściej od momentu, gdy zaczęłam publikować swoje prace w Internecie.

Często dostaję maile z pytaniami, które znajdują się w FAQu albo prośby o napisanie tutoriali, który już są na tym blogu i przykro mi, ale... przestaję na nie odpowiadać. Szanujcie mój czas [który mogę wówczas poświęcić na rysowanie lub zajmowanie się blogiem :)]. A jeśli jednak nie znajdziecie nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie, proszę napisać komentarz na blogu lub wysłać maila: ilojleen@gmail.com, chętnie pomogę :)

Ważne! :)

  • Proszę nie wysyłać na maila swoich prac z prośbą o ocenę - niestety muszę z tego zrezygnować :( Wychodzę ze sprawiedliwego założenia "albo wszyscy, albo nikt", a nie podołałabym dużej liczbie maili z rysunkami i pisaniu szczegółowej oceny [nigdy nie pisałam jednego czy dwóch zdań "na odwal się"]. Warto zapoznać się z tymi postami: Najczęściej popełniane błędy w portretowaniu cz.1 i Najczęściej popełniane błędy w portretowaniu cz.2 - można na własną rękę spróbować poznać błędy i starać się je wyeliminować :)
  • Na próżno można mnie pytać o techniki oraz tematy, którymi się nie zajmuję. Niestety nie znam się na malarstwie, na rzeźbie, linorycie, nie rysowałam samochodów czy wielu zwierząt i nie będę udawać, że jestem alfą i omegą :) Jestem samoukiem, głównie portretuję ludzi, korzystam z ołówków, kredek, pasteli suchych i akwareli i to w ich temacie mogę coś poradzić.
  • Maile o treści: "Przeczytałam/em Twój blog i nic! Ćwiczyłam/em według Twoich wskazówek o _____, ale ciągle mi się nie udaje. Napisz mi coś więcej!" nie mają większego sensu. Są bardzo ogólne, a ponadto nie potrafię już bardziej pomóc - musiałabym mieć możliwość usiąść przy Tobie, zaobserwować, jak rysujesz i dopiero wtedy mogłabym wiedzieć, co jest nie tak. Wszystko, co wiem o rysowaniu, zgromadziłam na tym blogu. Dany temat w tutorialu wyczerpuję zawsze do maksimum, piszę wszystko, co wiem, nic nie zatajam.
  • Dostaję również pytania o przybory - czy lepsze są kredki Prismacolor czy Lyra, co sądzę o ołówkach Faber Castell, jakie farby są najlepsze etc. Mogę wypowiedzieć się tylko o tych przyborach. Innych nie używałam i dlatego też po prostu nie mam o nich opinii. 
  • Nie piszę tutoriali na prośbę - jeśli się da, zawsze dopasowuję tutorial do pracy, którą akurat rysuję, nigdy odwrotnie. W ten sposób mogę czerpać przyjemność z tego, co tworzę, a nie pisać pod przymusem :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...